N12 - הוריקן "איאן" הגיע לפלורידה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 30/05/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » N12 – הוריקן "איאן" הגיע לפלורידה

N12 – הוריקן "איאן" הגיע לפלורידההוריקן "איאן" הגיע הלילה (חמישי) לחופי פלורידה – עם רוחות עזות בעוצמה של למעלה מ-240 קמ"ש שמכות באזור. לפי מרכז ההוריקנים הלאומי של ארה"ב הסופה עדיין מוגדרת בדרגה 4, רמה אחת מתחת לדרגה הגבוהה והחמורה ביותר, אך צפויה להתחזק: "הסופה צפויה להתחזק, לסכן את חייהם של רבים ולגרום שיטפונות באזור פלורידה", נכתב בהודעת המרכז.

הוריקן "איאן" בפלורידה | סיקור N12

שרית, ישראלית המתגוררת בפלורידה, סיפרה ל-N12 על המצב במדינה: "מאתמול בערב המצב ככה, רוחות, סופות וגשמים מטורפים. בינתיים אנחנו בבית נערכים להוריקן עם אוכל, שתייה ומים. ככה זה יימשך לפחות עוד יומיים-שלושה, נהיה סגורים בבית עד שזה יעבור".

נערכים להוריקן איאן, פלורידה (צילום: ap)

הוריקן איאן, פלורידה | צילום:
ap


בעקבות הגעת הסופה ליבשה, בדרום קרוליינה הסמוכה לפלורידה הוכרז על מצב חירום: "סוכנויות המדינה עובדות יחד ומתכוננות להשפעה הפוטנציאלית של הוריקן איאן. כל דרום קרולינאי צריך לעשות את אותו הדבר – לנצל את הזמן כדי להכין תוכנית לכול מצב", צייץ מושל המדינה הנרי מקמאסטר.

נכון לעכשיו, ברחבי המדינה מדווחים התושבים על נזקים משמעותיים למבנים ולרכוש. "אנחנו מקבלים דיווחים על נזק משמעותי ברחבי העיר שלנו, כמו גם גשם משמעותי", אמר ריאן לאמב, מפקד מכבי האש של העיר קייפ קורל. "זו סופת הוריקן אינטנסיבית, אנחנו מצפים שהיא תימשך לאורך הערב עד מחר", סיפר פטריק פולר, מנהל מצב החירום של מחוז שארלוט. פולר אף הפציר בתושבים שלא עזבו עד כה את האזור – להתפנות במהירות האפשרית: "הסערה תתחיל להציף תעלות מעל פני קרקע, אולי גם בתים. אנחנו הולכים לראות סערה מסכנת חיים".

בתיעודים השונים שמופצים ברשתות החברתיות ניתן לראות את נזקי הסופה, כאשר באחד התיעודים אף מופיע כריש שנסחף עם הזרם לאזור מגורים בעיר פורט מאיירס – שסובלת עד כה מנזקים חמורים ומפלס המים בה עלה לשיא של כל הזמנים – כמעט 2 מטרים.

 

בתוך כך, בארה"ב מדווחים על למעלה ממיליון בני אדם שנותרו ללא חשמל בעקבות הסופה – כשגם מרכז החירום של המשטרה המקומית באי מרקו הושבת לחלוטין. בינתיים, חברת התעופה אמריקן איירליינס ביטלה רק היום כ-600 טיסות והודיעה ללקוחותיה, שאמורים לטוס לפלורידה, כי לא תגבה מהם עמלה בגין שינוי החלפת יעד.

נערכים להוריקן איאן, פלורידה (צילום: רויטרס)

הוריקן איאן, פלורידה | צילום:
רויטרס


גם הקמעונאיות הגדולות, 'וולמארט' ו'טארגט', הודיעו כי יסגרו עשרות חנויות בפלורידה – שנמצאות בנתיב ההוריקן הקטלני: "נקטנו בצעדים אלו על מנת לתת לנו את ההזדמנות הטובה ביותר לחדש את הפעילות ברגע שיהיה בטוח לעשות זאת", הודיעה רשת וולמארט בהצהרתה.

מיליונים בפלורידה נמלטים מהוריקן איאן (צילום: AP)

מיליונים בפלורידה נמלטים מהוריקן איאן | צילום:
AP


אתמול בערב פגע ההוריקן בחופיה המערביים של קובה, ובמהלך הלילה הביא להשבתה מוחלטת של רשת החשמל באי. בעקבות כך, 11 מיליון בני אדם נותרו מאז מנותקים מחשמל לחלוטין. בנוסף, תשתיות רבות נפגעו, עצים נעקרו ואזורים רבים הוצפו.

מושל פלורידה רון דה-סנטיס קרא אמש למיליוני אזרחים להתפנות מבתיהם, בשל החשש כי חייהם יהיו בסכנה עם פגיעת ההוריקן. במקביל, הודיעו הרשויות במדינה על הפסקת גביית התשלום בכבישי האגרה – במטרה להקל על פינוי האזרחים. על פי ההערכה, עד לשלב זה התפנו מבתיהם כבר 2.5 מיליון מתושבי פלורידה.

"זו סופה אדירה, היא הולכת להרים כמות מים גדולה", אמר דה-סנטיס בעיר סראסטוה, עיירת חוף של כ-57 אלף תושבים – שניצבת במרכז מסלול התקדמות הסופה. במסיבת עיתונאים מיוחדת הוא הזהיר: "זו הולכת להיות סופה מהסוג שתסכן חיי אדם רבים".

הסופה פגעה גם באזור אתר הנופש המוכר והאהוב "קי ווסט" (Key West), הנמצא בדיוק באמצע הדרך בין קובה ופלורידה. תיעודים שונים המגיעים משם מלמדים על רוחות עזוות, גשם ואף חשש לשיטפונות. יעל קמפבל מסראסוטה שבפלורידה אמרה ל-N12 "אני כאן כבר 23 שנים, הייתי בכמה הוריקאנים – זה הכי רציני. הרוחות כבר כאן ובשעות הקרובות זה מגיע. חצי שכונה כבר לא פה".


Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]