"תור ארוך של כמעט קילומטר ויותר" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 29/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » "תור ארוך של כמעט קילומטר ויותר"

"תור ארוך של כמעט קילומטר ויותר"הכתבה בקצרה: ישראלים במעבר הגבול טאבה לסיני מדווחים על תורים ארוכים בשעות הבוקר המוקדמות. חלקם החליטו לעזוב את התור ולחזור לאילת, ולשוב מאוחר יותר אל המעבר. 

תורים ארוכים השתרכו היום (ראשון) משעות הבוקר המוקדמות במעבר הגבול טאבה לכיוון סיני. כמה אלפי ישראלים הגיעו בשעות שלוש וארבע לפנות בוקר, בתקווה להיכנס במהירות לסיני, אך כבר עם ההגעה הם גילו תור ארוך מאוד של מטיילים שרוצים לנצל את הימים האחרונים של אוגוסט בחופשה.

"הגענו בשלוש לפנות בוקר וחשבנו שלא יהיה אף אחד. פתאום רואים תור ארוך של כמעט קילומטר ויותר", שחזר אבי, "עמדנו בתור כמעט ארבע שעות וחצי עד שנכנסנו. סיוט מה שעברנו. יש כאלה שהמתינו שש שעות עד שזכו להיכנס לסיני".

עומס סיני טאבה (צילום: תמר אברג'יל)

תורים ארוכים משעות הבוקר המוקדמות | צילום:
תמר אברג'יל


תמר, שהגיעה בשלוש בבוקר מתוך מחשבה שתצליח לעבור את תהליך הכניסה לסיני במהירות, נתקלה במאות אנשים שהקדימו אותה, חלקם הגיעו בשתיים לפנות בוקר. "זה הזוי מה שקורה פה. לא הגיוני. הכול זוחל באיטיות. אנחנו נכנסנו אחרי ארבע שעות. הזוי, מטורף, לא הגיוני. מישהו צריך לטפל בזה", אומרת תמר.

>> המדריך המלא למטייל בסיני

אוריאן בן חיים שראתה את התור, החליטה פשוט לוותר ולהישאר באילת עד הלילה מתוך תקווה שבשעות הללו היא תוכל להיכנס במהירות ללא עמידה ממושכת בחום הכבד. "החלטנו לצאת מהתור, לחזור  לאילת, לבלות עד הלילה ואז לחזור שוב ולהיכנס המהירות. החום הזה הרג אותנו, סיוט. טירוף מה שמתחולל פה", אומרת בן חיים, "זו ממש חלמאות, הכול איטי, קטסטרופה. אנשים הגיעו בשלוש בבוקר ונכנסו אחרי כמעט ארבע שעות".

עומס סיני טאבה (צילום: הילה ברבי ג'קמן)

מגיעים לפנות בוקר לשווא. תורים במעבר הגבול לסיני | צילום:
הילה ברבי ג'קמן


יואב וחבריו, שהגיעו גם הם בשעות הבוקר המוקדמות, ממתינים כבר חמש שעות בתור הארוך: "הגענו בארבע לפנות בוקר וכשראינו את התור הבנו שאנחנו בצרות. רצינו להיכנס מוקדם לסיני ואכלנו אותה", הוא מסביר.

חלק מהמטיילים טוענים כי הביורוקרטיה בצד המצרי, בין היתר הבקשות מוזרות לבקשיש (שוחד) עבור מילוי טפסים ובדיקות ממושכות, היא זו שגורמת לתורים הארוכים. "למצרים שיהיו בריאים יש זמן. הכול אצלם איטי", אמר אחד הישראלים שמחכה בתור, "כנראה הכי טוב להגיע בחצות ולהיכנס אחרי חמש דקות. זה הפתרון הכי טוב".

חשוב לציין כי חופשת הקיץ מתקרבת אל סיומה, עם עשרות אלפי ישראלים שרוצים לנצל את ימיו האחרונים של חודש אוגוסט. ביום חמישי האחרון נרשם שיא של 87 אלף נוסעים בנתב״ג, עם צפי שעד סוף החודש יעברו בנמל התעופה כ-2 מיליון נוסעים, גידול של 6 אחוזים. ההערכות העתידיות צופות גידול חוזר לקראת חופשות החגים שיתחילו בסוף ספטמבר ויימשכו לאורך חודש אוקטובר.

דובר רש"ת: מעבר בגין טאבה – בוקר עמוס במיוחד במעבר הגבול לסיני. בשבועות האחרונים נרשמת עלייה בתנועת הנוסעים היוצאים ממעבר בגין לסיני בדגש על משפחות. מתחילת חודש אוגוסט 2022, עד 20.8.2022 כולל עברו 143,016 נוסעים. כניסה: 66,005 (מתוכם 63,068 ישראלים), ויציאה :77,011 (מתוכם 74,003 ישראלים). ביום השיא עברו 13,621 נוסעים. אנו קוראים לציבור לשלם מראש את אגרת המעבר ולתכנן את השעה הנוחה להם ליציאה לסיני, כשמעבר הגבול פתוח 24/7.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]