שרשרת קטל מסתורית: הבכירים הרוסים שמתו מאז תחילת המלחמה... - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 22/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » שרשרת קטל מסתורית: הבכירים הרוסים שמתו מאז תחילת המלחמה…

שרשרת קטל מסתורית: הבכירים הרוסים שמתו מאז תחילת המלחמה…

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין (צילום: AP)8 אנשי עסקים רוסים הקשורים לחברות האנרגיה הגדולות במדינה מצאו את מותם בהתאבדות או בנסיבות מסתוריות מאז סוף ינואר • 3 מהם, שהיו קשורים לענקית גזפרום, מתו לכאורה במה שהוגדר כ"רצח והתאבדות" • האחרון ברצף, רביל מגנוב, נפל מחלון ביתו בבית החולים רק השבוע
N12

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין (צילום: AP)

הבכירים במגזר העסקי של מדינתו נהרגים, הנשיא פוטין | צילום: AP
קשור למלחמה באוקראינה? 8 אנשי עסקים רוסים בכירים מתו בהתאבדות או במה שהוגדר כתאונות שטרם התבררו עד סופן, מהם 6 קשורים לשתי חברות האנרגיה הגדולות ברוסיה – גזפרום ולוקאויל.

ב-CNN מזכירים שארבעה מהבכירים היו קשורים לגזפרום, ענקית הגז שבבעלות המדינה, ושניים ללוקאויל. האחרון בשרשרת מקרי המוות המסתוריים הוא רביל מגנוב, יו"ר מועצת המנהלים של לוקאויל, שמת לאחר שנפל מחלון בית חולים במוסקווה – כך לפי סוכנויות הידיעות ברוסיה. 

לוקאויל היא אחת מהחברות הרוסיות הבודדות שמתחו ביקורת על הפלישה לאוקראינה. בחודש מרץ קראה מועצת המנהלים של החברה ל"סיום המהיר ביותר של העימות הצבאי" והביעה "אמפתיה עמוקה לכל הקורבנות". עוד הצהירה החברה כי היא "תומכת מאוד בהפסקת אש באופן קבוע ובכך שצריך ליישב סכסוכים באמצעות משא ומתן רציני ודיפלומטיה".

עוד מציינים ב-CNN שאלכסנדר סובבוטין, מנהל בכיר נוסף בלוקאויל, נמצא מחוסר הכרה באזור מוסקווה בחודש מאי – כך לפי סוכנות הידיעות טאס"ס. לפי גורמים רשמיים ששוחחו עם סוכנות הידיעות, הוא סבל מאי ספיקת לב והמשטרה פתחה בחקירה.

3 בכירים מתו ברצח והתאבדות?

הראשון שהנהרג בקרב הבכירים הוא לאוניד שולמן, ראש תחום התחבורה בזרוע ההשקעות של גזפרום. בסוף ינואר הוא נמצא מת בווילה שלו, בכפר לנינסקי שסמוך ללנינגרד, במה שנחשד כהתאבדות. יממה לאחר פרוץ המלחמה, ב-25 בפברואר, נמצא בכיר נוסף בגזפרום, אלכסנדר טיולקוב, מת באותו הכפר.

לאוניד שולמן (צילום: cnn)

הראשון בשרשרת, לאוניד שולמן | צילום:
cnn


אלכסנדר טיולקוב (צילום: cnn)

מת יממה לאחר פרוץ המלחמה, אלכסנדר טיולקוב | צילום:
cnn


בחודש אפריל, כך לפי הסקירה שערכו ב-CNN, מצאו את מותם ולדיסלב אבייב, סגן הנשיא לשעבר של גזפרום-בנק, אשתו ובתו שאותרו ללא רוח חיים בביתם הנעול. לפי סוכנות הידיעות טאס"ס החשד הרשמי הוא שמדובר ברצח והתאבדות, אך בכיר לשעבר שעבד עם אבייב טען בפני ה-CNN שהוא לא מאמין שאיש העסקים עשה זאת.

יום לאחר מותו של אבייב גם סרגיי פרוטוסניה, בכיר לשעבר ביצרנית הגז נובאטק שבבעלות חלקית של גזפרום, נמצא מת בביתו שבאזור ברצלונה. גם במקרה זה, בבית התגלו גם גופותיהם של אשתו ושל בתו שנמצאו עם סימני אלימות. המשטרה הקטלונית מאמינה שגם במקרה זה מדובר ברצח והתאבדות.

וסילי אבייב (צילום: cnn)

רצח והתאבדות או מקרה אחר? ולדיסלב אבייב | צילום:
cnn


שני הבכירים האחרים שנהרגו הם וסילי מלניקוב ומיכאל ווטפורד. האחרון היה מיליארדר יליד אוקראינה שהשקיע בתחום האנרגיה ונמצא מת בביתו בסארי שבאנגליה ב-28 בפברואר, מבלי שהרשויות באנגליה חשדו בנסיבות חריגות. מלניקוב, שהיה הבעלים של חברת הציוד הרפואי מדסטום ופעיל בתחום האנרגיה, נמצא מת יחד עם אשתו ושני ילדיו בביתם בעיר הרוסית  ניז'ני נובגורוד ב-23 במרץ. גופותיהם היו עם סימני דקירה, וגם במקרה זה החשד הרשמי של הרשויות הוא שמדובר ברצח והתאבדות. 

אחרי דליפת הנפט שהביאה לעצירת הזרמת הגז מרוסיה לאירופה בימים האחרונים "לצורך תחזוקה", הבוקר הודיעה חברת גזפרום שתחדש את האספקה לאירופה דרך הצינור נורדסטרים 1.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]