שורה של תקריות מביכות ב"אולימפיאדת הטנקים" של רוסיה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום ראשון | 14/04/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » שורה של תקריות מביכות ב”אולימפיאדת הטנקים” של רוסיה

שורה של תקריות מביכות ב"אולימפיאדת הטנקים" של רוסיהרוסיה מציינת בימים את "ביאתלון הטנקים", אולימפיאדת הטנקים הגדולה בעולם, אותה ייסדו לפני כעשור, כדי להוכיח את העליונות הצבאית שלהם על המערב. התחרות כוללת מקצים רבים מתחום השריון, מרוץ טנקים, מעבר מכשולים וירי תחרותי על מטרות שונות. אולם השנה, בדומה למלחמה באוקראינה, האירוע מספק דווקא הצצה ליכולות מביכות ואף עלובות.

ב"ביאתלון" השנה משתתפות לצד רוסיה המארחת מדינות כמו סין, איראן, ונצואלה, סודן, אוזבקיסטן, וייטנאם, זימבבואה ודרום אוסטיה, שבה רק הרוסים מכירים. לכאורה, כל מדינה שמשתתפת שולחת לשם את צוותי הטנקים הכי טובים שלה. גם את הטנקים הטובים והאמינים ביותר. נראה שהשנה זה פחות עבד.

כבר ביום הראשון נרשמו לא מעט רגעים מביכים, למשל כשצוות הטנק האיראני הלך לאיבוד וכשחזר למסלול, הרס את סימוני הברזל שעל מסלול המרוץ. גם הנבחרת של ונצואלה הלכה לאיבוד והשלימה את ההרס שייצרו האיראנים. אנשי צוות רוסים היו צריכים להיכנס לשדה, כדי להכווין את הטנקים של אותן נבחרות חזרה למסלול.

לא פוגע: המטווח שלא הלך

זה המשיך בפגיעות עלובות במקצה הירי למטרה, במקרה של ונצואלה הם לא פגעו בכלל. לרוסים היה רגע של נחת, כאשר במרוץ הטנקים הטנק שלהם השאיר אבק לטנק של הנבחרת הסינית, שנראה כאילו הוא נוסע בהילוך איטי. מצד שני, הרוסים הפגינו יכולת נמוכה בפגיעה למטרה ולטנקים שלהם היו לא מעט בעיות טכניות.

גם הימים הבאים נראו רע. הטנק של סודן נתקע במסלול המכשולים, כאשר הצוות פשוט לא הצליח לצאת מאחד הטנקים. הטנק של זימבבואה שנכנס לאותו המכשול דווקא הצליח לצאת, אבל גרם לעצמו נזק כשפגע בדפנות. מרבית הצוותים שהשתתפו במרוץ הטנקים של היום השני והשלישי לא הצליחו להישאר במסלול, והרסו את הסמנים שהרוסים הציבו.

ביום השלישי הטנק של דרום אוסטיה נתקע בגלל כשל טכני וכך גם הטנק הרוסי. גם הארמנים נאלצו להזמין חילוץ של הטנק שלהם מכלי הנדסי של הצבא הרוסי. בנוסף, הארמנים כמעט וגרמו לתאונה רצינית, כאשר במרוץ הטנקים במקצה של היום השלישי הם כמעט התהפכו האחד הסיבובים. באותו היום הסודנים שוב נזקק לסיוע הצוות הרוסי, שיוצא אותם משדה אחרי שהלכו לאיבוד. נהג הטנק שלהם איבד שליטה על הכלי גם אחרי שעבר במסלול מכשולים, דרך מכשול מים שמכסה כמעט לגמרי את הטנק.

השיא היה כאשר הטנק של ארמניה שוב איבד את דרכו, הרס חלק מהמסלול ואז כשהגיע מהצד התנגש בטנק של נבחרת לאוס. מה שגרם נזק לשני הכלים. היו גם רגעים של הצלחות, אבל ספק הרוסים רצו שזה מה שייצא מהאולימפיאדה שהם יצרו כדי להפגין יכולות גבוהות שלהם ושל בני בריתם, ולהציג העליונות על מדינות המערב. הסרטונים שיצאו משם לא ממש מסייעים לרוסים בהצגת יכולות מרשימות, ובטח לא במלחמה באוקראינה.

הטנק (צילום: Laski Diffusion/GettyImages)

טנק רוסי בפעולה. הפעם התמונות אחרות | צילום:
Laski Diffusion/GettyImages
Source link

פוסטים קשורים

 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]