רפאל נדאל: "רוג'ר פדרר הפך את הטניס ליפה, אתגעגע" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 30/05/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » רפאל נדאל: "רוג'ר פדרר הפך את הטניס ליפה, אתגעגע"

רפאל נדאל: "רוג'ר פדרר הפך את הטניס ליפה, אתגעגע"
GLYN KIRK/AFP via Getty Images (צילום: ספורט 5)

GLYN KIRK/AFP via Getty Images | צילום:
ספורט 5


נדאל ופדרר במשחקו האחרון של השווייצרי (GLYN KIRK/AFP via Getty Ima (צילום: ספורט 5)

נדאל ופדרר במשחקו האחרון של השווייצרי (GLYN KIRK/AFP via Getty Images) | צילום:
ספורט 5


רוג'ר פדרר סיכם קריירה ארוכה ופרש בגיל 41 השבוע. במשחקו האחרון פדרר שיחק ליד חברו ויריבו האגדי רפאל נדאל. הטניסאי המעוטר בכל הזמנים דיבר הלילה (בין ראשון לשני) על משחק הפרישה של פדרר ועל מערכת היחסים בין השניים בהרחבה ב-"COPE" הספרדי.

נדאל אמר: "אני אדם רגיש. כשאתה רואה מישהו שאתה מעריך נפרד קשה לא להתרגש, זה יצא משליטה. היה קשה לעצור את הדמעות אחרי כל מה שקרה באותו לילה. פדרר הפך את הטניס לענף כל כך יפה, קשה לשחזר את זה".

"אני ופדרר היינו בקשר בניסיון לשפר את מצב השחקנים בסבב. היו לנו הרבה שעות ביחד, אנחנו מבינים אחד את השני. היריבות שלנו התפתחה כשהחברות בינינו התפתחה, שנינו הזדקנו ועברנו הרבה ביחד. ב-10-12 השנים האחרונות הגענו לנקודה שבה אנחנו מעריכים כל משחק אחד נגד השני".

פדרר ונדאל בגמר 2008 (Julian Finney/Getty Images) (צילום: ספורט 5)

פדרר ונדאל בגמר 2008 (Julian Finney/Getty Images) | צילום:
ספורט 5


"המשחק בגמר ווימבלדון ב-2008 היה המשחק הכי חשוב שלנו אחד נגד השני, אחריו המשחק באליפות אוסטרליה ב-2017. החזרה שלנו לגמר גרנד סלאם אחרי כל הפציעות לא מובנת מאליה", המשיך נדאל.

"אני לא חושב שהתווכחנו על המגרש אף פעם. מערכת היחסים בינינו תמיד הייתה מקצועית, מחוץ למגרש זה אחרת. אני אתגעגע אליו. ב-2009, כשהודחתי מהרולאן גארוס, לא רציתי שפדרר יזכה בגמר. רציתי להיות הראשון בעולם, כשהוא ניצח בכיתי בזכות ההערכה אליו. זה אולי היה רע עבורי כספורטאי אבל אני לא מפסיק להעריך אותו. שנים לפני כן, כשהוא עצר את רצף הניצחונות שלי על חימר ב-2007, ביקשתי את החולצה שלו מאותו המשחק כמזכרת. היא איתי עד היום".

"לא חשבתי על הפרישה שלי בזמן המשחק. בגיל 36 וחצי אני יודע שאני בסוף הקריירה, אבל אני לא חושב על המשחק האחרון כרגע. חשבתי רק על הערכתי לפדרר", אמר נדאל.

"משחק ראווה נגד פדרר בסנטיאגו ברנבאו? לא שמעתי על זה, אני לא חושב שמדריד כל כך רוצה את המשחק. אם תגיע פנייה אחשוב עליה בחיוב, אבל זה תלוי גם בפדרר", הוסיף.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]