רוסיה מודה בתבוסה בחרקוב: "נסוגים כדי להיערך מחדש" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 19/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » רוסיה מודה בתבוסה בחרקוב: "נסוגים כדי להיערך מחדש"

רוסיה מודה בתבוסה בחרקוב: "נסוגים כדי להיערך מחדש"

פוטין וזלנסקי (עיבוד: רויטרס)


בצל ההישג המשמעותי של אוקראינה במתקפת הנגד בחרקוב, מוסקבה אישרה אמש (שבת) שנסוגה מאיזיום ומבלקלייה – שתי עיירות מפתח באזור ששימשו כבסיסים לוגיסטיים חשובים עבור הרוסים. דובר משרד ההגנה במוסקבה מסר שהכוחות נסוגו מהאזור כדי "להיערך מחדש באזורי בלקלייה ואיזיום" ולהגביר את המאמצים בדונייצק כדי "להשיג את המטרות המוצהרות של המבצע הצבאי המיוחד" ואת "שחרור" חבל המורדים דונבאס.

משרד ההגנה הרוסי טען גם כי נרשמו מספר "אירועי הסחת דעת והפגנות" על מנת להסתיר את "הפעולות האמיתיות של הכוחות" ולאפשר את הנסיגה. במקביל, נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הצהיר שחייליו כבשו מחדש מתחילת ספטמבר יותר מ-2,000 קמ"ר.

כוחות אוקראיניים בקופיאנסק (צילום: רויטרס)

כוחות אוקראיניים בקופיאנסק | צילום:
רויטרס


לוחם אוקראיני במחוז חרקוב (צילום: רויטרס)

חייל אוקראיני במחוז חרקוב | צילום:
רויטרס


עוד לפני ההודאה הרוסית בנסיגה, התושבים בשטחים שבשליטת מוסקבה באזור חרקוב קיבלו הוראה להתפנות לשטחה של רוסיה, כך לפי סוכנות הידיעות הממשלתית טאסס. על פי הדיווחים, ראש הממשל הרוסי באזור ויטלי גנצ'ב אמר כי פעולה זו "תציל חיים".

 

ויאצ'סלב גלדקוב, מושל אזור בלגרד הסמוך לרוסיה, כתב בטלגרם כי מזון, חימום וסיוע רפואי ניתנים לתושבים שממתינים במעבר הגבול לוגצ'בקה. אנדריי טורצ'ק, בכיר במפלגה הפרו-רוסית "רוסיה המאוחדת", אמר שחיל מתנדבים הוצב כדי לסייע לאלו שנמלטו מאוקראינה לרוסיה ודיווח על יותר מ-400 כלי רכב בגבול.

סרגיי גאיידי, מושל מחוז לוגנסק האוקראיני, הודיע אמש שלוחמים אוקראינים נלחמים סמוך ללישנסק. הוא אמר שהכוחות האוקראיניים הניפו את דגל אוקראינה בכפר קרמינה, סמוך לסברודונייצק, ושהרוסים עוזבים יישובים ברחבי המחוז.

הכוחות האוקראינים ממשיכים בהתקדמות בלתי צפויה ומהירה בצפון-מזרח המדינה, וכובשים מחדש יותר משליש מאזור חרקוב תוך שלושה ימים. "המתקפה האוקראינית המתוקשרת בדרום אוקראינה הייתה מסע דיסאינפורמציה כדי להסיח את דעתה של רוסיה מהמתקפה האמיתית שמתכוננת באזור חרקוב", אמרו אנשי הכוחות המיוחדים של אוקראינה ל"גרדיאן".

קייב פרסמה אתמול תמונות שבהן נראים חייליה מניפים את דגל אוקראינה בקופיאנסק, העיר שבה מתכנסים קווי רכבת המקשרים בין רוסיה למזרח אוקראינה. הדיווחים האחרונים בערוצי הטלגרם הרוסיים, כולל אלו המשויכים לקבוצת וגנר, טוענים כי חיילי הצבא הרוסי נטשו ללא קרב את העיירה סבטובו – כ-60 ק"מ ממזרח לקופיאנסק. בדיווחים נוספים נטען כי גם העיר לימן ננטשה ללא קרב. נקודת ביקורת ראשונה הוקמה בעיר איזיום.

הדבר עשוי להעיד יותר מכל על עוצמת המתקפה האוקראינית והיקף הבהלה הרוסית, לצד ההבנה כי כוחם באזור מוגבל למדי. ההתקדמות האוקראינית חדרה את הנתיב הלוגיסטי הראשי של מוסקבה ובקייב אומרים כי חלק מכוחות הצבא האוקראיני התקדמו "עשרות קילומטרים דרומה". יועצו הבכיר של זלנסקי הצהיר: "תחילת הסוף של האימפריה הרוסית הברברית".

עיתונאי רויטרס שמדווח מהשטח העצום שנכבש מחדש בימים האחרונים על ידי הכוחות האוקראינים ציין כי המשטרה האוקראינית מפטרלת בין העיירות שנכבשו ומגלה בעמדות הרוסיות הנטושות ארגזים מלאי תחמושת. נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי טען כי יותר מ-30 יישובים שוחררו בחזית הצפון-מזרחית.


Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]