רוסיה מאשימה: אוקראינה אחראית לחיסול דריה דוגינה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שני | 22/07/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » רוסיה מאשימה: אוקראינה אחראית לחיסול דריה דוגינה

רוסיה מאשימה: אוקראינה אחראית לחיסול דריה דוגינה

אלכסנדר דוגין, בתו דריה דוגינה - וזירת פיצוץ הרכב


רוסיה מאשימה את אוקראינה בחיסולה של דריה דוגינה, בתו של אלכסנדר דוגין – מקורבו של הנשיא ולדימיר פוטין. בהודעה רשמית של מערכת הביטחון הרוסית שצוטטה היום (שני) בסוכנות הידיעות אינטפקס נטען כי כוחות הביטחון האוקראיניים המיוחדים הם האחראים לפיצוץ שהביא לחיסול בתו של מי שנטען כי הוא "המוח מאחורי פוטין".

אלכסנדר דוגין, הפילוסוף המקורב לפוטין שבתו נהרגה ב (צילום: ap)

אלכסנדר דוגין, הפילוסוף המקורב לפוטין שבתו נהרגה בפיצוץ רכב | צילום:
ap


לפי ההודעה ממוסקווה, דוגינה נרצחה על ידי נטליה וובק, אזרחית אוקראינה, ילידת שנת 1979. היא הגיעה לרוסיה עם בתה ב-23 ביולי, ושכרה דירה בבניין שבו התגוררה דוגינה במוסקווה. היא נהגה ברכב מסוג מיני קופר ובאמצעותו ריגלה אחרי דוגינה. עוד נמסר כי במהלך שהותה ברוסיה החליפה שלוש לוחיות רישוי – של אוקראינה, קזחסטן והרפובליקה הבדלנית של דונייצק. 

הרוסים טוענים כי ביום שבו בוצע הרצח הגיעו וובק ובתה לאירועי פסטיבל מסורתי במוסקווה, ולאחר הפיצוץ, שבוצע שבאופן מבוקר – השתיים עזבו לאסטוניה. במוסקווה הבהירו כי כל חומרי החקירה הועברו לבריטניה.

אתמול העריך משרד החוץ הרוסי כי יכול להיות קשר לאוקראינה, אולם יועצו הבכיר של זלנסקי דחה את ההאשמות: "לאוקראינה, כמובן, לא היה שום קשר לזה כי אנחנו לא מדינה פושעת, כמו הפדרציה הרוסית, ויותר מכך אנחנו לא מדינת טרור", אמר מיכאילו פודוליאק.

שיגור טילים, אוקראינה (צילום: AP)

שיגור טילים, אוקראינה | צילום:
AP


צוות החוקרים הודיע אתמול כי היא נהרגה לאחר שמטען רב עוצמה הוטמן מתחת למושב הנהג והתפוצץ בזמן הנסיעה. אמש הודיע ארגון לא מוכר בשם "הצבא הרפובליקני הלאומי של רוסיה" כי הוא מקבל אחריות על הפיצוץ. 

"רוסיה לא רואה אפשרות לפתרון מדיני במלחמה"

בתוך כך, דיפלומט רוסי בכיר אמר לעיתון "פייננשל טיימס" כי מוסקווה לא רואה כל אפשרות לפתרון דיפלומטי לסיום המלחמה באוקראינה – ומצפה לסכסוך ארוך וממושך. גנאדי גאטילוב, הנציג הקבוע של רוסיה במוסדות האו"ם בז'נווה, אמר אתמול (ראשון) שהאו"ם צריך לשחק תפקיד גדול יותר בניסיונות לסיים את הסכסוך.

הדיפלומט הבכיר האשים את ארה"ב ואת מדינות נאט"ו בהפעלת לחץ על אוקראינה שתתרחק מהמשא ומתן לסיום המלחמה שנמשכת כבר חצי שנה. למרות כמה דיווחים בנושא לאורך החודשים האחרונים, גאטילוב אומר: "לא יתקיימו שיחות ישירות בין פוטין לנשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי".

אנטוניו גוטרש, ולודומיר זלנסקי, רג'פ ארדואן (צילום: רויטרס)

אנטוניו גוטרש, ולודומיר זלנסקי, רג'פ ארדואן | צילום:
רויטרס


"עכשיו, אני לא רואה שום אפשרות למגעים דיפלומטיים", אמר. "ככל שהסכסוך יימשך יותר, כך יהיה קשה יותר למצוא פתרון דיפלומטי". גאטילוב אמר את הדברים, למרות מה שמכונה "הדיפלומטיה של המעבורות" – שאפשרה וקידמה בשבועות האחרונים את ההסכם למשלוחי יצוא התבואה מאוקראינה. עכשיו, התבטאות שכזו ממי שהיה סגן שר החוץ הרוסי מנחיתה עוד מכה לאפשרות המשא ומתן שנראה היה לרגע שתופס תאוצה, בעקבות ההסכם בתיווך טורקיה והאו"ם.

"האו"ם שקע בפוליטיזציה בגלל המלחמה וזה פגע בסמכות האו"ם ובארגונים שלו", טען גאטילוב, "מה שהפך אותו להיות לא מסוגל לפעול כמתווך יעיל". גאטילוב האשים את מדינות המערב בשימוש בסכסוך "ככלי לבידודה של רוסיה", וטען שמדיניות האו"ם היא "פגיעה במעמדנו הכלכלית והפוליטי".

ספינת התבואה הראשונה שיצאה מאוקראינה (צילום: ap)

צילום:
ap


ובשטח אוקראינה – הכוחות הרוסיים המשיכו הבוקר במתקפה משולבת במספר אזורים באוקראינה, הנשיא האוקראיני וולודימיר זלנסקי הזהיר ממתקפות חמורות עוד יותר לקראת יום השנה ה-31 של אוקראינה לעצמאותה מהשלטון הסובייטי.

פגזי הארטילריה הרוסיים פגעו בניקופול, עיר ליד זפוריז'יה – המתקן הגרעיני הגדול באירופה. זלנסקי הזהיר שמוסקווה יכולה לנסות "משהו מכוער במיוחד" לקראת יום רביעי, יום העצמאות של אוקראינה וחצי שנה בדיוק מאז החלה הפלישה הרוסית. בימים האחרונים שוחח זלנסקי עם מנהיגים ברחבי העולם, כולל נשיא צרפת מקרון, נשיא טורקיה ארדואן ומזכ"ל האו"ם גוטרש.

מלחמת רוסיה אוקראינה (צילום: ap)

צילום:
ap


"כל השותפים של אוקראינה קיבלו מידע לגבי מה שמדינת הטרור עשויה לתכנן לשבוע", אמר זלנסקי בנאום הווידאו הלילי שלו, בהתייחסו לרוסיה. שגריר מוסקווה בז'נווה, אמר לפייננשל טיימס שארדואן מנסה להקל על הדיאלוג בין קייב למוסקווה, אבל דחה ספקולציות לגבי שיחות בין זלנסקי לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין – ואמר ש"אין שום פלטפורמה מעשית לקיום פגישה כזו".

 


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]