קרב הציוצים בין אילון מאסק לנשיא זלנסקי: "את מי מעדיפים?" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

שבת | 03/06/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » קרב הציוצים בין אילון מאסק לנשיא זלנסקי: "את מי מעדיפים?"

קרב הציוצים בין אילון מאסק לנשיא זלנסקי: "את מי מעדיפים?"

אילון מאסק (צילום: רויטרס)


איש העסקים אילון מאסק ידוע כאחד שלא חושש להביע את דעתו על שלל נושאים באמצעות רשת הטוויטר. אמש (שני) הוא הצליח לעורר את זעמו של נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי לאחר שהציע מתווה לסיום המלחמה מול רוסיה: משאל עם באזורים הכבושים ופירוזה של אוקראינה.

נוסף על הצעתו לערוך משאל עם בפיקוח האו"ם ולהכיר בתוצאותיו, מאסק טען כי יש להכיר בכך שחצי האי קרים שייך לרוסיה ("מאז שנת 1783 – עד הטעות של חרושצ'וב"), אספקת מים קבועה לקרים וכן שאוקראינה תישאר נייטרלית.

"רוב הסיכויים שלכך נגיע בסוף, וכעת זו רק שאלה של כמה אנשים ימותו לפני כן", טען מאסק. "גם חשוב לציין שאפשרי מאוד, אם כי לא סביר, שהעימות הזה יתגלגל למלחמה גרעינית".

סדרת הציוצים של מנכ"ל טסלה עוררו זעם באוקראינה ובקרב גולשים רבים בעולם. נשיא אוקראינה זלנסקי פרסם בתגובה ציוץ עם סקר: "איזה אילון מאסק אתם אוהבים יותר?", ונתן שתי אפשרויות לתשובה: "אותו אחד שתומך באוקראינה" ו"אותו אחד שתומך ברוסיה".

שגריר אוקראינה בגרמניה, אנדריי מלניק, הגיב גם הוא בזעם למאסק, וצייץ: "לך לעזאזל זו התשובה הכי דיפלומטית שלי עבורך". בהמשך הוסיף: "התוצאה היחידה היא שעכשיו אף אוקראיני לא יקנה יותר את השטויות המזו…ות שלך. שיהיה לך בהצלחה".


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]