צפון קוריאה אישרה חוק שמכריז עליה רשמית כמדינת נשק גרעיני - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 26/09/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » צפון קוריאה אישרה חוק שמכריז עליה רשמית כמדינת נשק גרעיני

צפון קוריאה אישרה חוק שמכריז עליה רשמית כמדינת נשק גרעיני

קים געל רקע האיומים בחודשים האחרונים נגד דרום קוריאה וארצות הברית, צפון קוריאה העבירה חוק שמאפשר לה לתקוף באופן אוטומטי כל מדינה שתהווה מבחינתה איום על ביטחונה • בהצהרה שנשא השליט קים ג'ונג און לאחר אישור החוק הבהיר כי מדובר בחוק "בלתי הפיך", וכי הוא לא יהיה מוכן לנהל משא ומתן על פירוק מנשק גרעיני
N12

קים ג'ונג און (צילום: reuters)

מהיום מדינת גרעין, מסר מאיים לארצות הברית ודרום קוריאה? קים ג'ונג און, ארכיון | צילום: reuters
מדאיג: צפון קוריאה אישרה הלילה (שישי) חוק חדש ובו היא מכריזה על עצמה באופן רשמי כמדינת נשק גרעיני – כך דווח בסוכנות הידיעות הממלכתית של פיונגיאנג (KCNA). לפי החוק, המדינה תוכל לתקוף באופן אוטומטי כל מדינה שתבצע "פלישה או מתקפה חיצונית" המאיימת בחומרה על ביטחונם של אנשיה – עם מסר חד לדרום קוריאה וארצות הברית. 

בצפון קוריאה אמרו כי החזקת נשק גרעיני היא "זכות לגיטמית וחובה הכרחית", אך תהיה מוצא אחרון לתקיפה לאחר שמוצו כל האפשרויות. החוק החדש אוסר גם לחלוק עם מדינות אחרות נשק גרעיני, חומרי גרעין או כל טכנולוגיה הקשורה לפיתוח הנשק.

קים ג'ונג און ביום השנה ה-69 לסיום מלחמת קוריאה (צילום: AP)

קים ג'ונג און ביום השנה ה-69 לסיום מלחמת קוריאה | צילום:
APהמנהיג העליון של המדינה, קים ג'ונג און, אמר מיד לאחר אישור החוק כי "המשמעות של החוק החדש היא להפוך את ההתמקחות על הנשק הגרעיני לבלתי אפשרית", והדגיש שלא יסכים לנהל משא ומתן לפירוקו – ברמז עבה לנשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. עוד הוא הוסיף כי מדובר בחוק "בלתי הפיך".

לפני כחודשיים, קים ג'ונג און איים להשתמש בנשק גרעיני נגד ארצות הברית ודרום קוריאה, לאחר שבנאום יום השנה ה-69 למלחמת קוריאה הוא הורה לצבא לפרוס "אמצעי התרעה גרעיניים". עוד הוא הוסיף בנאומו כי "הכוחות החמושים שלנו מוכנים לחלוטין להגיב לכל משבר, ואמצעי ההרתעה הגרעיניים של ארצנו מוכנים לבצע כל משימה בצייתנות, דיוק ומהירות בהתאם למשימה".

צילומי לוויין חושפים: קוריאה הצפונית נערכת לבצע ני

צילומי הלוויין שנחשפו במכון האמריקני


בחודש אפריל, צילומי לוויין של מכון אמריקני חשפו כי צפון קוריאה מתכננת לערוך ניסוי גרעיני גדול – לראשונה מאז שנת 2017. הצילומים הראו תזוזה והיערכות נרחבת במתקן הגרעין פונגיי-רי שבצפון-מזרח המדינה, כולל הקמת מבנים חדשים, תזוזת כוחות ותנועה גדולה של כוח אדם.

 


Source link

פוסטים קשורים

 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]