צו אלוף: עקיפה מסוכנת תוביל להחרמת רכב  - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום חמישי | 18/04/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » צו אלוף: עקיפה מסוכנת תוביל להחרמת רכב 

צו אלוף: עקיפה מסוכנת תוביל להחרמת רכב 

מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, חתם השבוע על צו שיסייע במאבק בתאונות הדרכים ביהודה ושומרון. הצו החדש יאפשר לשוטרים להחרים לאלתר כלי רכב של נהגים שביצעו עקיפה מסוכנת על קו הפרדה רצוף. מדובר בעבירת תנועה נפוצה מאוד בכבישי האזור, שגורמת כמעט מדי יום לתאונות, חלקן קטלניות.

החתימה על הצו באה בעקבות מחאה מתרחבת נגד הרגלי הנהיגה המסוכנים של הנהגים הפלסטינים בכבישי יהודה ושומרון, ופעילותם של ראשי המועצות באזור. צו דומה שנחתם כבר בחודש שעבר מאפשר החרמת כלי רכב מנהג שלחובתו עומדים דו"חות תנועה שלא שולמו. בנוסף יוחרמו כלי רכב מנהגים שחוצים צומת באור אדום.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, בירך על המהלך ושיבח את האלוף פוקס ואת מפקד מחוז ש"י במשטרה, ניצב עוזי לוי, על "הקשב והרצינות שהם מייחסים לנושא העבריינות בכבישים, העולה בחיי אדם".

גנץ התייחס בדבריו לתאונות דרכים קטלניות שאירעו לאחרונה בכבישי האזור, ובהן למשל התאונה שבה נהרג הילד מתן צינמן בן השש: נהגת פלסטינית שיצאה לעקיפה פרועה התנגשה ברכב שבו נסע עם בני משפחתו.

במשטרה מציינים שגם הצווים החדשים ייבחנו לפי היכולת המוגבלת מאוד לאכוף אותם. מספר השוטרים הכולל במחוז ש"י נמוך ביותר בהשוואה למחוזות אחרים, ולממשלה הנוכחית אין עניין מיוחד להגדיל אותם. היא גם לא משקיעה תקציבים בפיתוח התשתיות הנחוצות להגברת הבטיחות של הנוסעים.

קצין התנועה הראשי במחוז ש"י, סנ"צ איציק שרעבי, אמר לא מכבר בריאיון למקור ראשון ש"רוב הצירים המרכזיים בהתיישבות הם דו־סטריים, בלי שוליים והפרדה. זה גורם להמון תאונות חזיתיות, ותאונה חזיתית היא תמיד אירוע קשה יותר, עם פוטנציאל למספר נפגעים גדול פי ארבעה מתאונה רגילה".

Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]