צבא סוריה: 5 חיילים נהרגו בתקיפה ישראלית שכוונה לדמשק - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום חמישי | 01/06/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » צבא סוריה: 5 חיילים נהרגו בתקיפה ישראלית שכוונה לדמשק

צבא סוריה: 5 חיילים נהרגו בתקיפה ישראלית שכוונה לדמשק

פיצוצים באזור דמשק בסוריה


משרד ההגנה הסורי דיווח הלילה (בין שישי לשבת) כי 5 חיילים סורים נהרגו ונזק רב נגרם כתוצאה מתקיפה אווירית ישראלית על נמל התעופה הבין-לאומי בדמשק ועל עמדות אחרות מדרום לבירה. בהודעה שפורסמה נכתב כי מערכות ההגנה יירטו את רוב הטילים שנורו – לא התקבל אישור מיידי ביחס להשפעתה של התקיפה על פעילות נמל התעופה.

על פי דיווחי התקשורת הממלכתית, מערכות ההגנה האוויריות הסוריות הגיבו למתקפה הישראלית באזור הבירה דמשק. גורם צבאי סורי מסר כי נזק נגרם כתוצאה מן התקיפה.


ביום שני חשף שר הביטחון בני גנץ מפה של יותר מ-10 מתקנים של התעשייה הצבאית הסורית, ובהם המתקן התת-קרקעי במציאף. המתקנים שהציג משמשים לייצור אמל"ח מתקדם לאיראן ולשלוחותיה. בפתח כנס הג'רוזלם פוסט בניו יורק, הבהיר שר הביטחון כי "איראן בונה בסוריה תעשיות טרור לצרכיה, לאחרונה החלה לבנות תעשיות מתקדמות גם בתימן ובלבנון". גנץ הוסיף כי "העולם צריך לבלום את התוקפנות האיראנית ולהעמיד אופציה צבאית אמינה ומוחשית". 

לפני כשבועיים יוחסה לישראל תקיפה של נמל התעופה בחלב, שגרמה נזק רב למקום והביאה להשבתתו המלאה. עקב התקיפה, מסלולי ההמראה והנחיתה הפכו בלתי כשירים, מה שהוביל את חברות התעופה להסיט את טיסותיהן לנמלי תעופה אחרים.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]