פרסום ראשון: חשש ממחסור חמור בערכות אפידורל - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שני | 11/12/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » פרסום ראשון: חשש ממחסור חמור בערכות אפידורל

פרסום ראשון: חשש ממחסור חמור בערכות אפידורל

זריקת אפידורל (צילום: אימג


פרסום ראשון: איגוד הרופאים המרדימים שיגר שלשום (שלישי) מכתב דחוף למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור נחמן אש, ובו התריע מפני מחסור עולמי חמור בערכות לביצוע הרדמה אפידורלית. במכתבם, הרופאים המרדימים הביעו את חששם כי כבר בחודש הבא בתי החולים בישראל לא יוכלו להשתמש באפידורל בלידות.

לפי ההתרעה ששלחו הרופאים המרדימים למשרד הבריאות, החברה האמריקנית "פורטקס", שמייצרת 80% מהערכות בעולם, הודיעה על קשיים בייצור עקב מחסור בחומרי גלם בשל המלחמה באוקראינה. בישראל מדי שנה, 70-80 אלף יולדות מקבלות אלחוש אפידורלי, אך לפי המכתב, המלאי בישראל עלול להיגמר תוך חודש חודשיים, כלומר – כבר בחודש הבא, אלפי נשים עלולות ללדת ללא אפידורל.

במכתב, הסבירו הרופאים כי לא מדובר במחטים פשוטות, אלא בציוד מיוחד שמאפשר להזריק את חומר ההרדמה אל החלל האפידורלי, שמקיף את תעלת העצבים שבין קרומי חוט השדרה.

למכתב המלא ששלחו הרופאים המרדימים למנכ"ל משרד הבריאות

"פנינו לכמה וכמה חברות בשביל לנסות לקבל מענה. כרגע התמונה שאנחנו מקבלים היא שלא יהיה מענה", אמר ד"ר שי פיין, יו"ר איגוד הרופאים המרדימים בישראל. "אנחנו חוששים מהדבר הזה ולכן פנינו למשרד הבריאות, על מנת שיגייסו את כל המשאבים שיש להם".

ממשרד הבריאות נמסר: "משרד הבריאות מודע לחשש במחסור בערכות לביצוע אפידורל, ובודק את החלופות. נעשה כל מה שנדרש כדי לאתר חלופות נוספות ולהמשיך את פעילות הצוותים הרפואיים כסדרה". 


Source link

פוסטים קשורים

 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אחרי המתנה לא קצרה וציפייה רבה, גוגל מתחילת בהשקת השירות הגדול הבא שלה – Google TV. מדובר בשיתוף פעולה של גוגל עם ענקית האלקטרוניקה סוני, שמייצרת טלוויזיה ייעודית שתותאם במיוחד …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]