פרטים חדשים על מעצר איש החמאס שגרם למהומות בשכם - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום חמישי | 22/02/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » פרטים חדשים על מעצר איש החמאס שגרם למהומות בשכם

פרטים חדשים על מעצר איש החמאס שגרם למהומות בשכםמוסעב אשתייה, אדם עם תפקיד אסטרטגי ואיש הזרוע הצבאית של חמאס שנמצא בתוך הקסבה של שכם ונעצר שלשום (בלילה שבין שני לשלישי), היה יעד של הימ"מ כבר לפני כחודשיים, על רקע פעילותו לגיוס פעילי חמאס באמצעות מימון איראני.

כעת, יממה אחרי שנעצר, מתגלה כי תפקידו של אשתייה כלל גם גיוס צעירים פלסטינים חמושים וגם רכישת נשק ותחמושת, וכל אלה מבלי להשאיר "טביעות אצבע" של ארגון הטרור חמאס. גורמי ביטחון פלסטינים ששוחחנו איתם היום, מעריכים שהסכומים שמקבל מבחוץ, קרי עזה או חו"ל, ומפזר אותם בשטח, נעים סביב מיליון דולר, קצת יותר מ-3 מיליון שקל, ומכאן שהרבה כסף של חמאס נמצא שם.


אשתייה וא-נאבולסי

אשתייה וא-נאבולסי

בין השאר אשתייה מקבל סוג של מודיעין צבאי, וההנחיה כלפיו להגיע אל צעירים חמושים שההורים שלהם עובדים כאנשים במנגנוני הביטחון הפלסטינים. המטרה בהגעה לצעירים שהוריהם עובדים במנגנוני הביטחון – שבעימות עתידי הם יתקשו לפעול נגד הילדים שלהם.

בימים האחרונים פרצו עימותים קשים בין מתפרעים פלסטיניים ובין מנגנוני הביטחון הפלסטינים וכפי שדיווחנו הבוקר, בשכם טענו שהושג הסכם רגיעה בין ועדת התיאום המקומית בעיר ובין הרשות הפלסטינית. במסגרת ההסכם, נטען, יימצא פתרון למצבו של אשתייה, מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס שנעצר בידי כוחות הביטחון המסכל.

לפי דיווחים, אשתייה היה מקורב למפקד חללי גדודי אל-אקצא לשעבר, איבראהים א-נבולסי, שחוסל בידי כוחות צה"ל לפני כמה שבועות בעיר העתיקה של שכם. החמאס והג'יהאד האיסלאמי פרסמו הודעות גינוי רשמיות על מעצרו של אשתייה, וטענו כי כוחות הרשות "משלימים עבור הכיבוש את עבודתו". בנוסף, בארגוני הטרור האשימו את אבו מאזן בשיתוף פעולה עם ישראל נגד הפלסטינים.


Source link

פוסטים קשורים

 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]