פעלו נגד אתרים ברחבי העולם: נחשפו מפקדי הסייבר של... - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 29/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » פעלו נגד אתרים ברחבי העולם: נחשפו מפקדי הסייבר של…

פעלו נגד אתרים ברחבי העולם: נחשפו מפקדי הסייבר של…

חמידרזה לשגריאן, מפקד במערך הסייבר של משמרות המהפכ (צילום: איראן אינטרנשיונל)


מבוכה באיראן: אתר האופוזיציה האיראני "איראן אינטשנשיונל" טוען כי חשף אמש (ראשון) את זהותם של מפקדי חברות הסייבר במשמרות המהפכה, שאחראים על שורת מתפקפות נגד אתרים בעולם ובהן מערכות המחשב של משטרת אלבניה ומתקני תשתית ברחבי העולם. בעקבות אותה מתקפת סייבר על מערכות המשטרה ומתקפות נוספות על אתרים שונים באלבניה, החליטו במדינה לנתק את הקשרים הדיפלומטיים עם איראן.

הבכירים חמידרזה לשגריאן, פאטימה זהרה פארוך, מוחמד בכר שירינקר, מוחמד חוסיין שירינקר ומהדי האשמי טוגרג'רדי עמדו לפי הדיווח בראש 4 קבוצות סייבר. אותן הקבוצות ביצעו בשנה האחרונה מתקפות בשליחות ארגון הטרור האיראני.

לפי דוח של חברת מיקרוספט, חברות הסייבר שמשתייכות למשמרות המהפכה פעלו בתגובה על מתקפות סייבר "כבדות משקל" שבוצעו נגד איראן – ובהן פריצה למערכות של עיריית טהראן וליצרנית הפלדה חוזיסטן סטיל. לפי הדיווח באתר האופוזיציה האיראני, משמרות המהפכה הגבירו את שיתוף הפעולה עם משרד התקשורת באיראן – מה שהגביר גם את תדירות התקיפות.

אילוסטרציה (צילום: Luis Santos, 123RF)

המפקדים שנחשפו עמדו בראשי חברות שביצעו שורת מתקפות בעולם | צילום:
Luis Santos, 123RFחמידרזה לשגריאן 

לשגריאן בן ה-61, יליד טהראן, הוא מפקד סייבר אלקטרוניקה של משמרות המהפכה ואחראי על התקפות הסייבר של הארגון. במקצועו, הוא משמש כעוזר פרופסור באוניברסיטת היאמאם חוסיין שבאיראן ומפרסם מאמרים על שמו המקורי. במסגרת תפקידו במשמרות המהפכה, הוא אחראי על צוות המודיעין ה-13, שביצע תקיפות סייבר נגד ספינות ומתקני תשתית כמו משאבות בנזין בתחנות דלק ברחבי העולם. בכירה נוספת שנחשפה היא לא אחרת מאשתו של לשגריאן, פאטימה זהרה פארוך – שגם לקחה חלק פיקודי בחברה יחד עם בעלה.

מוחמד בכר שירינקר 

שירינקר בן ה-64, נולד עם השם הבדוי מוג'טבה טהרני, והוא מפקד חברת הסייבר "איליאנט גוסטר" האחראית על פרויקט בשם "סייד", שבמסגרתו קבוצת האקרים פרצה לאתר של שדה התעופה בטירנה שבאלבניה. משרד האוצר האמריקני הטיל בעבר על שירינקר סנקציות בשל מעורבתו במשמרות המהפכה. אחיו, מוחמד חוסיין שירינקר, גם בכיר באותה חברת הסייבר. מהדי האשמי טוגרג'רדי, בן משפחה נוסף, גם הוא בכיר בחברה, משמש כמנכ"ל וחבר דריקטוריון – כך לפי הדיווח.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]