פיגוע שני ביממה: 4 חיילים נפצעו קל מהשלכת מטען ליד רמאללה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 19/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » פיגוע שני ביממה: 4 חיילים נפצעו קל מהשלכת מטען ליד רמאללה

פיגוע שני ביממה: 4 חיילים נפצעו קל מהשלכת מטען ליד רמאללהפיגוע שני ביממה: ארבעה חיילי צה"ל מגדוד כפיר נפצעו קל ממטען שהושלך לעברם הערב (ראשון) בצומת הדואר שבבנימין, סמוך לרמאללה. כוחות הצלה רבים הוזנקו למקום, הצבא פתח בסריקות אחר המחבלים. מפרטים ראשוניים של האירוע עולה כי מדובר ככל הנראה ממטען מאולתר שהושלך לעבר לוחמים ששהו בעמדה.

בתוך כך, נמשך המצוד אחר המחבל השלישי בפיגוע בבקעת הירדן: כוחות הביטחון ממשיכים בחיפושים אחר נהג הרכב, אביהם של המחבלים שנתפסו, באזור הכפרים טובאס וטמון ממזרח לשכם, לשם מעריכים שנמלט. במקביל, מתבצעים מעצרים במטרה לשים יד על מי שסייע לו ועשוי לעזור לו להסתתר. ההבנה היא שמדובר בחוליה מקומית של בני משפחה, שיחד יצאו לבצע את הפיגוע, שבו לא תכננו לפגוע באוטובוס המסיע חיילים. גם הרכב שבו השתמשו הוא רכב המשפחתי ועליו לוחית זיהוי צהובה מה שסייע להם לנסוע ולנוע בשטחים.

גורם ביטחוני הגדיר הערב את המצב בשטחים כמורכב, ואף מורכב מאוד. במערכת הביטחון מתקבלות התרעות לפיגועים, ולכן אנו צפויים לראות עוד פעילות של צה"ל ושב"כ שעולה אל מול ההתרעות במטרה לנסות ולסכל את היציאה שלהם לפועל. 

פיגוע ירי בכביש 578 (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

פיגוע הירי בבקעה – המצוד נמשך | צילום:
סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים


פיגוע ירי בכביש 578 (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

הירי על האוטובוס בבקעת הירדן | צילום:
סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים


בשעות הצוהריים, נפצע קשה חייל צה"ל, ונפצעו קל 5 חיילים נוספים ונהג אוטובוס לאחר שנפגעו מירי לעבר אוטובוס בכביש 578, בין היישוב חמרה לבקעות. שניים מהמחבלים נתפסו עם כוויות על גופם, לאחר שרכבם התלקח כתוצאה מבקבוק תבערה שתכננו להשליך לעבר האוטובוס. 

פיגוע הירי הזה, מוסיף עוד נדבך לסיטואציה הנפיצה בשטחים בעת האחרונה. פיגוע הירי הזה מעיד על שינוי בפני הדברים, שכן לא מדובר בירי לעבר כוחות צה"ל שנכנסים למבצע מעצרים בשכם או בג'נין, אלא בפיגוע מתוכנן ויזום עם פוטנציאל לפגיעה קטלנית. בעוד אין חדש בכך שג'נין נמצאת במוקד האירוע, הרי שבדרום הגדה השגרה נמשכת כסדרה.

זהו אותו מחנה הפליטים ג'נין שבו תועדו אתמול אנשי הזרוע הצבאית של חמאס במפגן צבאי, רעולי פנים עם נשקים שלופים. בעקבות התמונות האלו שפורסמו בכלי התקשורת הפלסטינים, ונחשבות לחריגות – ברשות הפלסטינית הורגשה היום מבוכה רבה, כאשר ישנם חיפושים אחר אנשי חמאס שהצטלמו באותו האירוע. בג'נין יש חשש שגם צה"ל וגם המנגנונים יגבירו את הפעילות במחנה כדי לאתר את המצולמים.

ההסלמה הזו מוגבלת בזמן: צה"ל מחד וצעירים פלסטינים חמושים מאידך – זו לא אינתיפאדה. אך, כשיגיעו החגים, וייכנסו ממדים דתיים נוסף על הסתה והתייחסות לאל-אקצא, אנו עלולים למצוא עצמנו בתרחיש אחר. 


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]