עקבות של דינוזאור ממשפחת טי רקס נצאו בנהר בטקסס - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שני | 11/12/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » עקבות של דינוזאור ממשפחת טי רקס נצאו בנהר בטקסס

עקבות של דינוזאור ממשפחת טי רקס נצאו בנהר בטקסס

עקבות הדינוזאור שנמצאו בטקסס (צילום: Texas Parks And Wildilfe Department Press Office)


דינוזאור בן 113 מיליון שנה: בעקבות הבצורת שמכה את טקסס, התגלו עקבותיו של דינוזאור בן יותר מ-113 מיליון שנים, שהיה בן דודו של הטי-רקס. מדובר בדינוזאור מסוג אקרוקנתוזאורוס, שאת עקבותיו בדרך כלל ניתן למצוא במקווי מים. אך בגלל ירידה משמעותית במפלס נהר הפלקסי – עקבות הדינוזאור התגלו בקלות.

האקרוקנתוזאורוס, שנחשב לבן דוד מרוחק של הטירנוזאורוס רקס, היה דינוזאור בגובה של למעלה מ-4.5 מטרים ובמשקל של כ-7 טונות. הוא הלך על שתי רגליים והופיע לפני הטי-רקס המפורסם. "יש להם מבנה גוף קצת שונה, אבל הם די דומים", הסביר ג'ף דיוויס, מפקח בפארק.

מומחים שהגיעו למקום בו נמצא הדינוזאור ניצלו את ההזדמנות כדי למפות את המסלול שעשה, הם ינסו לסיים את המיפוי טרם הנהר יתמלא שוב. מהרשויות בטקסס נמסר כי בפארק "ימשיכו לטפל בעצמות בנות ה-113 מיליון שנים, לשימורן למען הדורות הבאים". ברשת סקיי ניוז שדיווחו על הממצאים ציינו כי במהלך 20 השנים האחרונות לא התגלו טביעות רגל של אותו אקרוקנתוזאורוס.

עקבות הדינוזאור שנמצאו בטקסס (צילום: Texas Parks And Wildilfe Department Press Office)

משלחת הארכיאולוגים באתר החפירות | צילום:
Texas Parks And Wildilfe Department Press Office


על פי הערכות, לפני עשרות מיליוני שנים, באזור הפארק הייתה ימה. "הדינוזאורים הללו הלכו בבוץ סמיך לאורך שפת הים, והמקום היה מכוסה בסחף ובמשקעים שבסופו של דבר הפכו לאבן גיר. כך העקבות האלה נשמרו", הבהיר דיוויס.

לא מדובר בפעם הראשונה שבה נמצאות עקבות דינוזאור בפארק בטקסס: גם זאורופוסידון נמצא בו בעבר – דינוזאור אוכל עשב שגובהו מוערך בין 1.5 מטר ל-1.8 מטר שחי כנראה באותו אזור. על פי הערכות, האקרוקנתוזאורוסים טרפו את הזאורופוסידונים.


Source link

פוסטים קשורים

 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס מסחר אלקטרוני

  by avidan
  by avidan

  מבוא העולם מתקדם מהר והמסחר האלקטרוני נמצא בכל מקום. רוב האנשים עדיין מתחילים,  ראית את היתרונות של קמעונאות מקוונת בעבר: מכירות מוגדלות, רווחים טובים יותר והכרה מוגברת של המותג. אבל …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]