על אף אזהרת המסע: ברקת הגיע לביקור באוקראינה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 16/07/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » על אף אזהרת המסע: ברקת הגיע לביקור באוקראינה

על אף אזהרת המסע: ברקת הגיע לביקור באוקראינה

למרות אזהרת המסע ניר ברקת מבקר באוקראינהחבר הכנסת מהליכוד בחר שלא להקשיב לאזהרת המסע של משרד החוץ, ויצא לביקור במדינה שנמצאת במלחמה • ברקת: "הביקור בהזמנת הרב הראשי, ממשלת ישראל נעדרת מאוקראינה" • סגן שר החוץ תקף: "מודאג מחברי כנסת שבוחרים להתעלם מאזהרת המסע ולסכן את עצמם ואחרים"
N12

למרות אזהרת המסע ניר ברקת מבקר באוקראינה

ניר ברקת מבקר באוקראינה
בניגוד להמלצות: חה"כ ניר ברקת (הליכוד) הגיע היום (שישי) תחת אבטחה כבדה לביקור בקייב, אומן וערים נוספות באוקראינה. הביקור נעשה למרות אזהרת המסע של משרד החוץ, שקרא לישראלים לא לנסוע לאוקראינה בשל המלחמה בשטחה. ברקת החל את הנסיעה בביקור בעיר אומן, שם הוא נפגש עם המושל – אליה מתייחסת במיוחד אזהרת המסע – ומשם המשיך לקייב. ברקת: "הביקור בהזמנת הרב הראשי לאוקראינה, תומכים באוקראינים".

"הנזק כאן באוקראינה הוא בלתי נתפס, עלינו לעשות כעם היהודי מה שניתן כדי לסייע לעם האוקראיני ולקהילה היהודית שנמצאת פה תחת אש", אמר חה"כ ברקת שהיה בביקור בין הריסות בתים שהופגזו באירפין.

למרות אזהרת המסע ניר ברקת מבקר באוקראינה

למרות אזהרת המסע, ניר ברקת מבקר באוקראינה

סגן שר החוץ, חה"כ עידן רול (יש עתיד), הגיב על נסיעתו של ברקת לאוקראינה: "אני מודאג מחברי כנסת אשר במקום לשמש דוגמא אישית לציבור המאמינים הגדול בארץ, בוחרים להתעלם מאזהרת המסע החד-משמעית לאוקראינה ולסכן את עצמם ואחרים. אני יודע שמדובר בוויתור קשה אבל שב ומבקש שתימנעו מנסיעה לאומן השנה".

לשכת ניר ברקת: ״לצערנו ממשלת ישראל היא זו שנעדרת מאוקראינה בשעה קשה זו של מלחמה בה נפגעים חפים מפשע. לאוקראינה הגיעו מזכיר המדינה האמריקאי, שר הביטחון הבריטי ובכירים מכל העולם. הזוועות באוקראינה מזעזעות ואנחנו כיהודים צריכים להיות הראשונים להביע תמיכה בעם האוקראיני ובקהילה היהודית באוקראינה. ח״כ ברקת הגיע לאוקראינה בהזמנת הרב הראשי לאוקראינה הרב משה אסמן כדי לתמוך באוקראינים ולפעול כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע. במסגרת הביקור באוקראינה הגיע ברקת לקייב, אירפין, בוצ׳ה, ברנצלקה ואומן שם קיים מפגש עם המושל של אומן״.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "אזהרת המסע נשארת בעינה, המצב באוקראינה מסוכן ואנו ממליצים שלא לנסוע".

 

"המצב הביטחוני נפיץ"

משרד החוץ הוציא לפני שמונה ימים חידוד לאזהרת המסע לאוקראינה, בדגש על העיר אומן וסביבתה. "המצב הביטחוני הנפיץ כולל סכנת הפצצות מהאוויר או ירי רקטות גם על ישובים ושטחים אזרחיים, ומהווים סכנת חיים ממשית ומיידית", לשון הודעת המשרד. כידוע, מידי שנה לקראת ראש השנה, נוהגים לצאת לאומן אלפי חסידי ברסלב שעולים לקברו של רבי נחמן מברסלב.

בנוסף, גם משרד החוץ האוקראיני פרסם הודעה בה הם מבקשים שלא להגיע השנה לאומן, בשל מצב המלחמה והקושי לדאוג לביטחון ובטיחות המתפללים. "לפני כמה ימים נורו טילים לאזור העיר אומן אשר הביאו למותו של אזרח אחד, פציעה של מספר אזרחים וגרמו להרס רב", נכתב בהודעה של משרד החוץ הישראלי.

 


Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אחרי המתנה לא קצרה וציפייה רבה, גוגל מתחילת בהשקת השירות הגדול הבא שלה – Google TV. מדובר בשיתוף פעולה של גוגל עם ענקית האלקטרוניקה סוני, שמייצרת טלוויזיה ייעודית שתותאם במיוחד …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]