סקר מעריב בדק: עד כמה הישראלים מרוצים מהחיים בארץ? - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

שבת | 03/06/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » סקר מעריב בדק: עד כמה הישראלים מרוצים מהחיים בארץ?

סקר מעריב בדק: עד כמה הישראלים מרוצים מהחיים בארץ?

רובם המוחלט של הישראלים סבורים כי ישראל היא מקום שטוב לחיות בו, ורובנו גם מרוצים מהחיים כאן. כך עולה מסקר מיוחד של מכון פאנלס פוליטיקס בהנהלת מנחם לזר עבור "מעריב", ערב ראש השנה התשפ"ג.

65% מהישראלים השיבו כי ישראל היא מקום טוב לחיות בו, 33% חושבים שלא ו־2% לא השיבו.

פילוח התשובות מלמד כי מידת שביעות הרצון עולה עם גיל המשיבים: 77% מגילאי 61 ומעלה לעומת 51% מהצעירים עד גיל 29 סבורים שישראל היא מקום טוב לחיות בו.

התפיסה החיובית לגבי החיים בישראל רווחת יותר בקרב הדתיים (79%) והחרדים (69%), לעומת 59% מהחילונים.

רוב המשיבים (59%) גם מרוצים מהחיים בישראל, 37% לא מרוצים ועוד 4% לא יודעים. אגב, גברים (64%) מרוצים יותר מנשים (54%). גילאי 61 פלוס הרבה יותר מרוצים מהצעירים עד גיל 29 (76% מול 48% בהתאמה), דתיים וחרדים (77% ו־68% בהתאמה) מרוצים יותר מחילונים ומסורתיים (55% כ"א).

ככלל, החרדים הם המאושרים ביותר (82%), ואחריהם הדתיים (71%), החילונים (63%) והמסורתיים (48%).

שאלה נוספת שנבדקה בסקר היא מידת האושר האישי: "באופן כללי, עד כמה אתה מאושר בזמן האחרון?". כאן מתברר ש־15% מהישראלים מאושרים מאוד, כששיעור היהודים שהעידו כך על עצמם (15%) גבוה מאשר אצל הערבים (9%). 49% מהישראלים הם "די מאושרים", כשגם כאן יותר יהודים (50%) מאשר ערבים (39%) מבסוטים, פחות או יותר, מהחיים.

בסך הכל 64% מהישראלים מאושרים לעומת 27% שלא כל כך, ו־5% שבכלל לא מאושרים. כאלה יש 4% אצל היהודים, אבל פי שניים, 8%, אצל הערבים.

בהמשך ישיר לשביעות הרצון מהחיים במדינה ולמדד האושר האישי, מתברר שרוב המשיבים (62%) מאמינים שמדינת ישראל היא עובדה קיימת, ורק 23% חושבים שהיא נמצאת בסכנה ממשית. 15% לא יודעים להשיב. מתנגדי נתניהו בטוחים יותר שישראל היא עובדה קיימת (73%), ואילו אצל המשיבים הערבים יש שיעור גבוה יחסית של מי שאינם יודעים (35%).

ומה מטריד את הישראלים? יוקר המחיה הוא הדבר המטריד ביותר (68%). אין הבדל בעניין זה בין משיבים מקבוצות שונות. אחריו, ובהפרש גדול – הטרור הפלסטיני (32%), מחירי הדיור (18%), הפשיעה (13%) וחוסר היציבות הפוליטית (12%).

מחאה על יוקר המחיה בצומת עזריאלי (צילום: אבשלום ששוני)מחאה על יוקר המחיה בצומת עזריאלי (צילום: אבשלום ששוני)

אגב, הטרור מדאיג הרבה יותר את תומכי נתניהו (47%), הפשיעה והיחסים בין יהודים לערבים מטרידים יחסית יותר את המשיבים הערבים (39% ו־21%, בהתאמה) והקרע בין ימין לשמאל מטריד יחסית יותר את מתנגדי נתניהו (12%).

בסקר השתתפו 715 חברים בפאנל המשיבים של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט. הסקר בוצע על גבי מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל מגיל 18 ומעלה, יהודים וערבים כאחד, והוא נערך ב־21־22 בספטמבר. טעות הדגימה המרבית: 3.7%.  

Source link

פוסטים קשורים

 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אחרי המתנה לא קצרה וציפייה רבה, גוגל מתחילת בהשקת השירות הגדול הבא שלה – Google TV. מדובר בשיתוף פעולה של גוגל עם ענקית האלקטרוניקה סוני, שמייצרת טלוויזיה ייעודית שתותאם במיוחד …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]