סקר מנדטים ראשון אחרי המפץ הפוליטי: 60 לגוש נתניהו,... - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שני | 22/07/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » סקר מנדטים ראשון אחרי המפץ הפוליטי: 60 לגוש נתניהו,…

סקר מנדטים ראשון אחרי המפץ הפוליטי: 60 לגוש נתניהו,…

בחירות 2022: המועמדים לכנסת ה-25 (עיבוד: N12)


סקר ראשון אחרי סגירת הרשימות: הפיצול הדרמטי ברשימה המשותפת משאיר את בל"ד, שהגישה את רשימתה בנפרד מהרשימות הערביות הנוספות, מתחת לאחוז החסימה – כך עולה מסקר מנדטים חדש של מכון מדגם בראשות מנו גבע בשיתוף איי-פאנל שפרסמנו הערב (שישי) ב"אולפן שישי". בניגוד למפלגתו של סאמי אבו שחאדה, חד"ש-תע"ל של איימן עודה ואחמד טיבי מקבלת 4 מנדטים – נתון זהה לזה שמשיגה רע"ם של מנסור עבאס, שממשיכה לכוון אל הממשלה.

בחירות 2022 – סיקור נרחב ב-N12:

אילו הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום, הליכוד הייתה מתחזקת במנדט ל-33 מנדטים בהשוואה לסקר הקודם, יש עתיד יציבה עם 23 והמחנה הממלכתי בראשות בני גנץ עם 12 מנדטים. הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר מתחזקת במנדט ל-12 מנדטים, ש"ס נחלשת במנדט ל-8 מנדטים ויהדות התורה יציבה עם 7 מנדטים. ישראל ביתנו והעבודה מתחזקות במנדט ל-6 מנדטים כל אחת. מרצ בראשות זהבה גלאון נחלשת במנדט ל-5 מנדטים והמפלגות הערביות – חד"ש-תע"ל ורע"ם – מקבלות כל את 4 מנדטים.

 

 

בל"ד, שעד הרגע האחרון לא היה ברור אם תרוץ עם הרשימה המשותפת, מתרסקת הרחק מאחוז החסימה עם 0.9%. הבית היהודי של איילת שקד (1.9%), צעירים בוערים של הדר מוכתר (1.2%), ישראל חופשית של אלי אבידר (0.4%), המפלגה הכלכלית החדשה של ירון זליכה (0.3%), עלה ירוק (0.1%) ואוסרת אל איסלמיה (0.1%).

הפיצול ברשימה המשותפת משנה גם את מפת הגושים: גוש נתניהו עם 60 מנדטים, הגוש שנגד נתניהו עם 56 וחד"ש-תע"ל עם 4 מנדטים.

 

 

כששאלנו מי מבין האישים הבאים, ראש הממשלה יאיר לפיד או ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה – 46% השיבו נתניהו, בעוד 29% השיבו לפיד. כשהצבנו את נתניהו מול בני גנץ, מי שעמדו בראשות ממשלת החילופים הקודמת, נתניהו מוביל עם 46% לעומת גנץ עם 25%.

ברקע סערת לימודי הליבה בחברה החרדית, שאלנו גם אם המדינה צריכה או לא צריכה לחייב מוסדות חרדיים ללמד מתמטיקה ואנגלית. 65% מהמשיבים סבורים כי המדינה צריכה לחייב ואילו 25% שלא.

אחרי שנתניהו הבטיח לחרדים להשוות את תקציבי החינוך החרדי והחינוך הממלכתי גם ללא לימודי ליבה, שאלנו אם הבטחה זו משפיעה או לא משפיעה על הצבעתך לליכוד. 10% השיבו שההבטחה מגדילה את הסיכוי שיצביעו לליכוד, 20% השיבו שההבטחה מקטינה את הסיכוי שיצביעו לליכוד ו-31% השיבו שההבטחה לא משנה את הסיכוי שיצביעו לליכוד.


מזמין הסקר: חברת החדשות

עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע

מועד איסוף הנתונים: 16/9/2022

אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה

מספר המשיבים בפועל: 626

טעות הדגימה המרבית: 3.9%+

שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות

שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית. המדגם שוקלל למדגם מייצג. כל מגזר קיבל את משקלו היחסי באוכלוסיית היעד.

אופן ביצוע הסקר: אינטרנטי + טלפוני

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית


Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]