סקר מנדטים: הליכוד מתחזקת, מהפך בחברה הערבית - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 22/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » סקר מנדטים: הליכוד מתחזקת, מהפך בחברה הערבית

סקר מנדטים: הליכוד מתחזקת, מהפך בחברה הערבית

בחירות 2022: המועמדים לכנסת ה-25 (עיבוד: N12)


קרוב לחודש לבחירות לכנסת – ועושה רושם שתמונת המנדטים מתחילה להתבהר. התמונה הפוליטית לאחר סגירת הרשימות ופירוק הרשימה המשותפת משמרת את המצב, כמו בסקר הקודם, של רוב לגוש נתניהו לעומת גוש הממשלה המכהנת.

גם בסקר הזה מפלגת בל"ד, לצד מפלגת הבית היהודי בראשות איילת שקד, נותרות הרחק מתחת לאחוז החסימה, כך עולה מסקר מנדטים חדש של מכון מדגם בראשות מנו גבע, שפרסמנו הערב (חמישי) במהדורה המרכזית.

בחירות 2022 – סיקור נרחב ב-N12:

 

 

 

אילו הבחירות לכנסת היו נערכות היום, הליכוד הייתה מתחזקת במנדט ל-34 מנדטים בהשוואה לסקר הקודם. יש עתיד נותרת גם היום יציבה על 23 מנדטים, והמחנה הממלכתי בראשות בני גנץ שומרת על כוחה מהסקרים האחרונים עם 12 מנדטים. הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר נחלשת במנדט אחד – וזוכה ל-11 מנדטים.

ש"ס ויהדות התורה שומרות על כוחן מהסקר הקודם עם 8 ו-7 מנדטים בהתאמה, וישראל ביתנו בראשות שר האוצר ליברמן שומרת על כוחה גם כן עם 6 מנדטים. סירובה של מיכאלי לאיחוד עם מרצ עשוי כעת להיראות מעט יותר מדאיג – עם היחלשות של מפלגת העבודה במנדט אחד ל-5, בדיוק כמו מרצ.

אחרי הפיצול הדרמטי ברשימה המשותפת – מפלגת רע"ם רושמת הישג לא מבוטל, ולראשונה אי פעם הופכת למפלגה הערבית הגדולה ביותר בישראל. מפלגתו של מנסור עבאס זוכה הערב ל-5 מנדטים, בעוד מפלגת חד"ש-תע"ל (לשעבר הרשימה המשותפת) בראשות אימן עודה ואחמד טיבי זוכה ל-4 מנדטים בלבד. בל"ד, שהתפצלה מהמשותפת עם סגירת הרשימות, רחוקה מאחוז החסימה וזוכה ל-2.4% תמיכה בלבד.

אם הבחירות לכנסת היו מתקיימות היום, גוש נתניהו היה זוכה ל-60 מנדטים, וגוש השינוי ל-56 מנדטים.

לצד בל"ד, גם הבית היהודי כאמור בראשות שרת הפנים שקד רחוקה מאוד מאחוז החסימה, וזוכה ל-1.8%. מי שעוד זוכה ל-1.8% היא המפלגה הכלכלית בראשות ירון זליכה. צעירים בוערים בראשות הדר המוכתר, שבשבועות האחרונים נהנתה מכותרות רבות, זוכה ל-0.6% בלבד, כמו גם מפלגת חופש כלכלי בראשות אביר קארה. מפלגת ישראל חופשית דמוקרטית בראשות אלי אבידר זוכה ל-0.4%.

28% סבורים שראש הממשלה לפיד הוא המועמד המתאים ביותר לתפקיד ראש הממשלה, ו-46% סבורים שראש האופוזיציה נתניהו הוא המועמד המתאים ביותר לתפקיד. בשאלה בין נתניהו וגנץ – זוכה ראש האופוזיציה ל-47% התאמה, ואילו שר הביטחון זוכה ל-24% תמיכה בלבד.

 

 

 

 

ישראל בדרך לבחירות - הזירה הפוליטית

 

על רקע נאומו של ראש הממשלה לפיד בעצרת הכללית של האו"ם הערב, 28% אומרים כי הם תומכים בפתרון שתי המדינות, לפיו תוקם מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. 49% אמרו כי הם מתנגדים לפתרון שתי המדינות, ו-23% השיבו כי אינם יודעים.

מזמין הסקר: חברת החדשות

עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע

מועד איסוף הנתונים: 22.09.22

אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגיל 18 ומעלה

גודל המדגם ההתחלתי: 500

מספר המשיבים בפועל: 508

מספר המתבקשים להשתתף: 2,886

טעות הדגימה המרבית: 4.4%+

שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות.

שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית.

אופן ביצוע הסקר: אינטרנטי + טלפוני.


Source link

פוסטים קשורים

 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]