סנאפ מצמצמת את מרכז הפיתוח בישראל: כ-30 עובדים יפוטרו - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 22/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » סנאפ מצמצמת את מרכז הפיתוח בישראל: כ-30 עובדים יפוטרו

סנאפ מצמצמת את מרכז הפיתוח בישראל: כ-30 עובדים יפוטרו

הלוגו של סנאפ (צילום: XanderSt, שאטרסטוק)


סנאפ מפטרת כ-30 עובדים בישראל, כך נודע ל-tech12. הצעד מגיע בהמשך להודעת מנכ"ל החברה בשבוע שעבר לפיה מפעילת אפליקציית סנאפצ'אט יוצאת למהלך התייעלות נרחב שכולל פיטורים של כ-20% מכח האדם שלה מתוך כ-6,400 עובדים בסך הכל.

מהלך ההתייעלות דווח לראשונה ב-Verge ובהמשך אושר פומבית בידי מייסד ומנכ"ל סנאפ אוון שפיגל. פוסט מפורט שכתב שפיגל פירט כי המהלך כולל גם הפסקה של פיתוח של מספר מוצרים ובהם הרחפן הזעיר פיקסי.

כעת נודע כי המהלך כולל גם את פעילות סנאפ בישראל. משיחות עם עובדים מקומיים עולה כי החברה תפטר כ-30 עובדים משלושת אתרי מרכז הפיתוח של החברה בכפר יהושע, הרצליה ותל אביב.

האתר של סנאפ בכפר יהושע מבוסס על הרכישה של Cimagine Media ב-2016. הסטארט אפ עסק בעולמות המציאות הרבודה ופעל בסנאפ בפיתוח חומרה ייעודית. מרכז זה יצומצם משמעותית.

המשרד השני בהרצליה מבוסס על הרכישה של Voca ב-2020. יחידה זו עוסקת בניתוח שפה טבעית (NLP), הבנת דיבור וכדומה, והוא ספג את מרבית הקיצוץ: מכ-30 עובדים נותרו כעת חמישה.

האתר השלישי של סנאפ בתל אביב כולל כמה יחידות, בהן צוות שעוסק בראיית מכונה ועיבוד תמונה וצוותי מכירות ושיווק. מרכז זה מעסיק כ-30 עובדים והוא לא יפגע ממהלך הקיצוצים.

האתר של סנאפ בתל אביב כולל כמה יחידות, בהן צוות שעוסק בראיית מכונה ועיבוד תמונה וצוותי מכירות ושיווק. מרכז זה מעסיק כ-30 עובדים והוא לא יפגע ממהלך הקיצוצים

כמפעילת רשת חברתית נדרשת סנאפ להתמודד כל הזמן עם התחרות מצד שחקניות אחרות, בראשן פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק, ועם התופעה המוכרת של חיקוי פיצ'רים מצליחים בין רשתות חברתיות שונות.

מניית החברה ירדה בחצי השנה האחרונה ב-22% משווייה (לשם השוואה פייסבוק ירדה ב-40% באותה התקופה) וכיום שווה 18.5 מיליארד דולר. מהחברה לא נמסרה תגובה.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]