סמי אבו שחאדה הודיע כי קיים סיכוי שבל"ד לא תעתור נגד... - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 30/05/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » סמי אבו שחאדה הודיע כי קיים סיכוי שבל"ד לא תעתור נגד…

סמי אבו שחאדה הודיע כי קיים סיכוי שבל"ד לא תעתור נגד…

סאמי אבו שחאדה (צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90)


יממה לאחר שוועדת הבחירות המרכזית פסלה את בל"ד מההתמודדות בבחירות – הבוקר (שישי) יו"ר המפלגה, חה"כ סמי אבו שחאדה, התראיין ב"כאן רשת ב" והודיע כי קיים סיכוי שמפלגתו לא תערער על ההחלטה לבג"ץ: "יש לנו דיון בשעות הצהריים, נדון בסוגייה הזו על כל מרכיביה ולאחר מכן תתקבל החלטה". אבו שחאדה תקף את החלטת וועדת הבחירות, כינה אותה "פוליטית" ואמר שלתפיסתו "הפתרון הוא לשנות את מדינת ישראל ממדינה יהודית למדינה דמוקרטית".

סיקור N12 בנושא:

ועדת הבחירות המרכזית לכנסת (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

ועדת הבחירות המרכזית לכנסת | צילום:
יונתן זינדל, פלאש 90


"יש דיון רציני בבל"ד ולכן קראנו לישיבת חירום בצהריים לגבי ההחלטה אם אנחנו כן רוצים להגיע לעליון או לא להגיע לשם. יש עמדה בחלק מהלשכה הפוליטית בבל"ד שדנה בנושא הזה – נדון בכל ההשלכות של ההחלטה", אמר אבו שחאדה. "עמדתי כיו"ר בל"ד היא שאנחנו כן צריכים לרוץ בבחירות, ההחלטה היא פוליטית ולא החלטה מקצועית-משפטית. יש יש ניסיון להנדס מנהיגות ערבית מקובלת יותר ולחלק אותנו לקיצונים ולמתונים".

אבו שחאדה תקף את החלטת וועדת הבחירות – ואת יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ: "ההחלטה היא פוליטית – לא היה שם דיון משפטי ענייני, אפשר לראות את כל הניגוח בין הימין לימין הקיצוני – מי יותר קיצוני. ההחלטה של גנץ היא החלטה פוליטית בשביל לזכות ליותר קולות בקרב הימין ולהגיד להם שהוא לא פחות ימני מהם. משמעות המושג ימין בישראל היא מי שונא יותר ערבים, מי יותר גזעני כלפי ערבים ומי יותר קיצוני כלפי ערבים והפלסטינים".

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

בני גנץ | צילום:
יונתן זינדל, פלאש 90


על השאלה אם הוא מכיר במדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית השיב אבו שחאדה: "הפתרון הוא לשנות את מדינת ישראל ממדינה יהודית למדינה דמוקרטית – יש ניגוד בין השילוב בין יהודית לדמוקרטית. מדינת ישראל בחרה להיות יהודית לציבור הערבי-פלסטיני ודמוקרטית לציבור היהודי. אני רוצה שהיא תהיה דמוקרטית לכולם, בשביל זה אני נאבק. הרוב המוחץ בחברה הערבית בעד מדינת כל אזרחיה, רובם מבינים שיש משהו מפלה נגדם במבנה הזה שנקרא מדינה יהודית".

"אני מבין שאני מציע אלטרנטיבה לא פשוטה ושיש הבדלים, בשביל זה יש את בל"ד – אם היינו כמו כולם אז היינו מצביעים למי שנראה לנו קרוב. לדימוי של בל"ד אין שום קשר למציאות ושום קשר למצע הפוליטי של המפלגה. בל"ד היא המפלגה הכי מתונה בעיניי – מי שנאבק למען צדק ושוויון לא יכול להיתפס כקיצוני", הוסיף.


Source link

פוסטים קשורים

 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]