סוריה בהתייחסות חריגה לתקיפה: "ישראל מוליכה את האזור... - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום ראשון | 26/03/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » סוריה בהתייחסות חריגה לתקיפה: "ישראל מוליכה את האזור…

סוריה בהתייחסות חריגה לתקיפה: "ישראל מוליכה את האזור…

פייסל מקדאד (צילום: Alexander Nememov, AP)


יממה אחרי הדיווחים על התקיפה בנמלי התעופה בדמשק ובחלב, שגרמה לנזקים חמורים ואף פגעה במטוס איראני ששהה על הקרקע, שר החוץ של סוריה פייסל אל-מקדאד כתב היום (חמישי) בעמוד הטוויטר שלו כי ישראל תשלם את המחיר על תוקפנותה. כמו כן, סוריה קראה למועצת הביטחון ולמזכירות הכללית של האו"ם לגנות את התקיפות הישראליות בשטחה.

"ישראל משחקת באש ומביאה את המצב הביטחוני באזור לכדי פיצוץ", כתב אל-מקדאד, ואיים: "סוריה לא תשתוק מול התוקפנות הישראלית החוזרת ונשנית, והיא תשלם את המחיר במוקדם או במאוחר". עוד הוא הוסיף כי סוריה "עמדה ותעמוד איתנה ולא תחזור בה מעמדותיה – על האויב הישראלי לא להמר או לטעות".

תקיפה בסוריה (צילום: לפי סעיף 27 א')

התקיפה בסוריה | צילום:
לפי סעיף 27 א'


בהמשך כתב אל-מקדאד כי "ארה"ב ומדינות המערב חייבות לשאת באחריות לריסון התוקפנות של ישראל – כדי שזו לא תסכן את השלום והביטחון באזור ובעולם".

הדיווחים אמש ייחסו לחיל האוויר את התקיפה, שגרמה לנזקים חמורים בנמל התעופה הבין לאומי א-נירב שבחלב, ופגעה במטוס איראני – כעשר דקות אחרי שנחת. בנוסף, לפחות שבעה בני אדם נהרגו – שלושה מהעובדים של נמל התעופה ועוד ארבעה ממערך האבטחה המקומי. לפי שעה זהותם אינה ברורה. מטוס איראני נוסף שהיה באוויר, לא הצליח לנחות בחלב, והופנה לדמשק – ואז גם שם בוצעה תקיפה.

על פי הדיווחים, הופצצו מערכות הנחיתה. מסלול ההמראה בנמל התעופה הבין-לאומי בעיר הושבת לחלוטין ויידרש פרק זמן מסוים עד שהוא יוכל לחזור לכשירות ופעילות מלאה. בנוסף, דווח כי אולם הנוסעים במקום נהרס לחלוטין.

מטוס תובלה איראני (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

מטוס תובלה איראני | צילום:
סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים


מקורות בסוריה אומרים כי מאז התקיפה בנמל התעופה בדמשק שהביאה להשבתתו לזמן ממושך בחודש יוני – האיראנים החלו לעשות שימוש נרחב יותר בנמל התעופה אל-נירב שבחלב. על פי הדיווחים אתמול, התקיפה בדמשק כוונה בין השאר לכיסווה, יעד המזוהה עם פעילות משמרות המהפכה באזור הבירה הסורית והיווה יעד לתקיפות רבות בעבר.

ההערכה היא שבתקיפות בשני נמלי התעופה סוכלו ניסיונות להעברה של אמצעים לדיוק רקטות. בין השאר הותקפו מכ"מים ומערכות הנחתת מכשירים, שמשמשות להכוונת מטוסים המכוונים לנחיתה – אל עבר מסלול הנחיתה.


Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אחרי המתנה לא קצרה וציפייה רבה, גוגל מתחילת בהשקת השירות הגדול הבא שלה – Google TV. מדובר בשיתוף פעולה של גוגל עם ענקית האלקטרוניקה סוני, שמייצרת טלוויזיה ייעודית שתותאם במיוחד …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס מסחר אלקטרוני

  by avidan
  by avidan

  מבוא העולם מתקדם מהר והמסחר האלקטרוני נמצא בכל מקום. רוב האנשים עדיין מתחילים,  ראית את היתרונות של קמעונאות מקוונת בעבר: מכירות מוגדלות, רווחים טובים יותר והכרה מוגברת של המותג. אבל …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]