סוכני ביון העירו לחיילים רוסים שיכורים שפתחו עליהם באש - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום ראשון | 23/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » סוכני ביון העירו לחיילים רוסים שיכורים שפתחו עליהם באש

סוכני ביון העירו לחיילים רוסים שיכורים שפתחו עליהם באשפרטים על אירוע ירי מחודש יוני האחרון בו נהרגו לפחות שלושה אנשי כוחות הביטחון של רוסיה, נחשפו לראשונה בימים האחרונים, ככל הנראה בעקבות הדלפות שהגיעו מהצד האוקראיני.

על פי דיווח של ה"ביזנס אינסיידר", שלושה מאנשי סוכנות הביון הרוסית ה-FSB נכנסו בחודש יוני לפאב, בשטח שכבשו הרוסים באזור חרסון שבאוקראינה. שם הם נתקלו בשני חיילי צבא רוסיה כשהם שיכורים על מדים, מה שגרם לסוכנים לנזוף בהם על כך.

בתגובה, אחד החיילים לקח את נשקו וירה כמה כדורים לכיוון הרצפה. אחד הסוכנים ניסה לתפוס את הנשק, מה שגרם לחייל השני לטעון את רובה הקלצ'ניקוב שלו ולפתוח באש. אז סוכני הביון מיהרו לתפוס מחסה והשיבו באש לעבר החיילים.

הקרב שפרץ במקום הוביל למותם של אחד משני החיילים ושל שניים משלושת סוכני המודיעין. החייל והסוכן הנוספים אושפזו בבית חולים, כשחומרת הפציעות שלהם אינה ברורה.

כוח הצבא (צילום: OLGA MALTSEVA/AFP/GettyImages)

כוח צבא רוסי באזור חרסון, מאי 2022 | צילום:
OLGA MALTSEVA/AFP/GettyImages


דיווחים רבים על בעיות אלכוהול בצבא רוסיה

לא מעט דיווחים על בעיות אלכוהול בקרב חיילים רוסים התפרסמו בעבר. לאחרונה, דיווח ה"וושינגטון פוסט" כי מרגלים אוקראינים שהסתננו לרוסיה לפני הפלישה, דיווחו על כך שבצבא הרוסי יש בעיית אלכוהול קשה, שחיילים רבים משכרים במקומות רבים, כולל בבסיסים ובנוסף, שרבים מהם החליפו דלק וציוד צבאי בתמורה לאלכוהול. נטען שזו תופעה כל כך נפוצה, עד כדי כך שכלי רכב רבים, כולל משוריינים, נקעו בלי דלק וחלקי חילוף בגלל תופעת האלכוהול.

עוד דווח לא מעט כי המורל בקרב החיילים הרוסים שנלחמים באוקראינה נמוך מאוד, ורבים מהם משתכרים בשל כך, מה שפוגע עוד יותר ביכולות הצבא הרוסי. לכל הדיווחים האלה, מצטרף גם פרסום של ה"וול סטריט ג'ורנל", שם טענו כי יחידות בארמיה השלישית של הצבא הרוסי חסרות כל משמעת, וחיילים רבים משתכרים באופן קבוע ומטרידים את האזרחים שבאזור שלהם.

בינתיים, טוענים במשרד ההגנה של אוקראינה שמספר ההרוגים של הצבא הרוסי עבר את ה-50,000, בעוד יש לציין כי במערב הנתון נמוך משמעותית, כמעט בחצי. באוקראינה מדווחים גם על התקדמות משמעותית במתקפת הנגד שלהם בגזרה הדרומית. במודיעין האמריקאי מדווחים על ההצלחות, ואף טוענים כי יחידות שלמות של הצבא הרוסי בגזרה הזו קרסו ונסוגו.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]