סגירת מעגל: אותרו 2 חללים שמקום קבורתם לא נודע - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שני | 24/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » סגירת מעגל: אותרו 2 חללים שמקום קבורתם לא נודע

סגירת מעגל: אותרו 2 חללים שמקום קבורתם לא נודע

חדשות סרוגים07.10.22 12:28  י"ב בתשרי תשפג

סגירת מעגל: אותרו 2 חללים שמקום קבורתם לא נודע

  אייזנברג ורובינשטיין ז"ל (באדיבות דובר צה"ל)

בהודעה מיוחדת שפרסם דובר צה״ל נמסר שבעקבות חקירה של ענף לאיתור הנעדרים במחלקת הנפגעים של צה״ל, אותרו שרידיהם של שני חללי צה"ל ממלחמת העצמאות.

טוראי בנימין אריה (יורק) איזנברג ז״ל וטוראי יצחק רובינשטיין ז״ל, שנהרגו בקרבות ביד מרדכי במלחמת העצמאות בשנת 1948 ומקום קבורתם לא נודע, אותרו לאחר חקירה מאומצת שנמשכה למעלה מעשור על ידי הענף לאיתור הנעדרים.

במהלך מלחמת יום העצמאות, בתום קרב על הגנת קיבוץ יד מרדכי, בלילה שבין ה-23 ל-24 במאי 1948, ט״ו באייר תש״ח, ימים ספורים לאחר ההכרזה על הקמת המדינה, במהלך פינוי פצוע ולאחר התקלות בכוח מצרי, נלקחה בשבי חוליית לוחמי פלמ״ח בת שלושה חברים. על החולייה, שעקבותיה לא נודעו, נמנו בנימין אייזנברג, ששכב פצוע באלונקה, וכן הלוחם יצחק רובינשטיין והחובשת ליבקה שפר שנשאו אותה.

(באדיבות דובר צה"ל)

סגירת מעגל ארוכה

בשנת 1952 הכריז הרבצ״ר דאז, אלוף שלמה גורן ז״ל, על השלושה כחללים אשר מקום קבורתם לא נודע. בשנים 2012-2018 נערכה חקירת איתור נעדרים, שהעלתה כי בפעולות שהתקיימו לאיתור חללי קיבוץ ניצנים, נאספה בשנת 1949 גופתה של ליבקה שפר ז״ל ממג׳דל (אשקלון), ונקברה בקבר האחים בניצנים.

עוד באותו נושא

תחקיר צה"ל: אין קשר בין מות הילד לכוחותינו

בשנת 2018 אותרה גופתה של ליבקה שפר ז״ל בתום חקירה מסועפת ושמה התווסף לקבר האחים בקיבוץ ניצנים.

במהלך החקירה המאומצת, שנמשכה למעלה מעשור, נקבע לאחרונה כי באותן נסיבות בהן נאספה גופתה של ליבקה שפר ז״ל, נאספו והוטמנו בקבר האחים בניצנים גם גופות חבריה, בנימין אריה (יורק) איזנברג ז״ל ויצחק רובינשטיין ז״ל, שהיו במחיצתה עד יום מותם.

טוראי בנימין אריה (יורק) איזנברג ז״ל נולד בפולין בשנת 1927, ועלה ארצה בשנת 1946 באניית מעפילים. בשנת 1947 התגייס לפלמ״ח והיה בין מגני קיבוץ יד מרדכי במלחמת העצמאות. נפל בקרב על קיבוץ יד מרדכי בט״ו באייר תש״ח, 24.05.1948.

אייזנברג

טוראי יצחק רובינשטיין ז״ל נולד באוקראינה (גליציה דאז) בשנת 1913, ועלה ארצה בשנת 1938 באניית מעפילים. התגייס לפלמ״ח והיה בין מגיני קיבוץ מרדכי במלחמת העצמאות. נפל בקרב על קיבוץ יד מרדכי בט״ו באייר תש״ח, 24.05.1948.

רובינשטיין

בני משפחותיהם, קיבלו עדכון הבוקר על סיום החקירה מראש אגף כח האדם, אלוף יניב עשור. בשבועות הקרובים ייסגר המעגל ויתקיים טקס לגילוי מצבותיהם של החללים, במהלכו, לאחר 74 שנים, יתווספו שמותיהם של בנימין אריה (יורק) איזנברג ז״ל ויצחק רובינשטיין ז״ל לקבר האחים בקיבוץ ניצנים. 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו

Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]