נתניהו לא מתכנן להתערב למען קידום נשים ברשימת הליכוד לכנסת - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

שבת | 02/12/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » נתניהו לא מתכנן להתערב למען קידום נשים ברשימת הליכוד לכנסת

נתניהו לא מתכנן להתערב למען קידום נשים ברשימת הליכוד לכנסתהלחץ על יו"ר הליכוד בנימין נתניהו גובר – לאחר שאתמול (רביעי) פנו עשרות ראשי סניפים וראשי רשויות במכתב לנתניהו ודרשו ממנו לפעול למען שריון נשים שנדחקו מחוץ לרשימת המפלגה, ביממה האחרונה גורמים נוספים במפלגה פנו לנתניהו ישירות וביקשו ממנו לבחון מה ניתן לעשות בכדי לשפר את הייצוג המגדרי.

_OBJ

כאמור, על פי תוצאות הפריימריז שנערכו בשבוע שעבר, 2 נשים בלבד – מירי רגב וגלית דיסטל אטבריאן, שובצו ב-20 המקומות הראשונים. אחת מ-4 הנשים הנוספות ששובצו במקומות הריאליים היא עורכת הדין טלי גוטליב, שייצגה חשודים באונס ובעבירות מין שונות, מה שעשוי להקשות על המפלגה כשהיא מבקשת לפנות לקהל נשי.

פריימריז בליכוד

המפלגה ניסתה להבטיח ייצוג נשי ברשימה כששמרה 5 משבצות לנשים, אך מה שקרה הלכה למעשה הוא שהנשים התחילו לחסל אחת את השנייה בדילים, כאשר כל אחת רוצה להיבחר כאישה היחידה שתופיע בהם. כלומר, המכסות הפכו ממשבצות ייצוג מינימליות למעין תקרת זכוכית מקסימלית.

הבחירות לכנסת ה-25 – סיקור נרחב ב-N12:

מן השיחות שערכו הגורמים השונים עם נתניהו עולה כי הוא לא מתכנן להתערב בנושא – אלה כללי המשחק, והוא מקווה כי הסוגיה תשכח בימים הקרובים. לנתניהו 3 שיריונים  שיאפשרו אולי תיקון של המצב.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]