"נקמת דם": כך ארה"ב משיגה את המודיעין נגד דאעש בסוריה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 29/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » "נקמת דם": כך ארה"ב משיגה את המודיעין נגד דאעש בסוריה

"נקמת דם": כך ארה"ב משיגה את המודיעין נגד דאעש בסוריה

המבנה שבו הסתתר מנהיג דאעש (צילום: gettyimages)


במהלך השנה האחרונה הצליח צבא ארה"ב בסוריה לפגוע פעמיים לפחות במנהיגים בכירים של דאעש בצפון המדינה. תחילה, חוסל בתחילת פברואר אבו אברהים אל-האשמי אל-קוריישי, שהחליף בראשות את הארגון את אבו בכר אל-בגדדי שנהרג בשנת 2019. לאחר מכן, בחודש יולי, חוסל גם מהאר אל-עאגל, שהיה גם הוא מבכירי המנהיגים של הארגון. כעת, סוכנות הידיעות רויטרס שופכת אור חדש על הדרך שבה השיגו האמריקנים את המודיעין שהוביל לחיסולם: נקמה.

צבא ארה"ב מפעיל פחות מאלף לוחמים ברחבי סוריה, ולמרות שלאחרונה ניהל קמפיין הפצצות נרחב נגד מתקנים של מיליציות פרו-איראניות במזרח סוריה, מטרתו הרשמית העיקרית הייתה ונותרה התמודדות עם ארגון דאעש. על רקע המאבק הזה, חברו אנשי המודיעין האמריקני לבני שבט א-שעיטאת החיים במזרח סוריה – ומצליחים באמצעות להשיג מידע חשוב ויקר ערך במאבק נגד ארגון הטרור הרצחני.


שרידי האופנוע של מאהר אל-עאגל, יולי 2022

שרידי האופנוע של מאהר אל-עאגל, יולי 2022

זמן קצר לפני החיסול של אל-עאגל ביולי, הצליח אחד מבני השבט הגדול, המונה כ-90-70 אלף בני אדם, להצליח ולהגיע לאופנוע שעליו רכב. הדבר התאפשר לאחר מה שמתואר כמעקב ארוך וממושך אחרי מנהיג הארגון, אי שם באזור אידליב שבצפון סוריה. בשלב מסוים, הוא הצליח להצמיד מכשיר מעקב לאופנוע – מה שסייע לכלי הטיס האמריקני ליירט אותו בזמן הרכיבה ולחסל אותו.

"נקמתי את נקמת הדם של בני השבט שלי שנרצחו על ידי דאעש", הוא מספר בשיחת טלפון ממקום מושבו בסוריה עם עיתונאי רויטרס. "נקמתי את מותם של כל אלה שנרצחו וראשיהם נערפו על לא עוול בכפם. במובן מסוים, זה הצליח לרפא מעט את הכאב שבליבנו".

בשנת 2014 ביצע ארגון דאעש, אז הח'ליפות של המדינה האיסלאמית ששלטה על שטח אדיר ועל אוכלוסייה של יותר מ-6 מיליון בני אדם בסוריה ובעיראק, טבח איום ונורא ורחב היקף בבני שבט א-שעיטאת. על פי ההערכותיהם של בני השבט ממרחב דיר א-זור במזרח סוריה, נרצחו אז יותר מ-900 בני אדם בשלוש עיירות שונות באזור. כל זאת קרה לאחר שהם העזו להתקומם נגד השלטון הדתי הקיצוני של ארגון הטרור הרצחני.

שרידי האופנוע של מאהר אל-עאגל, יולי 2022

שרידי האופנוע של מאהר אל-עאגל, יולי 2022

כעת, רבים מחברי השבט הזה ומשבטים רבים נוספים במרחב אשר מבקשים נקמה על העוולות הקשים בהם – הופכים לחלק חשוב ומרכזי ברשת המודיעין נגד ארגון הטרור, שמתקשה להרים את ראשו בשנים האחרונות. על פי הדיווח, אותם גורמים שבטיים חברו לגורמי מודיעין רבים, ועובדים עם מדינות נוספות, ולא רק עם ארה"ב.

"המודיעים הללו עובדים עם האמריקנים בשטח, והם 'שותלים' אותם בכל מקום שאליו הם רוצים להגיע ולהשיג ממנו מידע", אומר יאסר אל-כסאב, אחד המנהיגים השבטיים בדיר א-זור. "מודיעים וסייענים מהשבטים מספקים מידע יקר ערך גם על בני הדודים שלהם שפועלים בשורות דאעש".

אבו אברהים אל-האשמי אל-קוריישי שחוסל בפברואר 2022

אבו אברהים אל-האשמי אל-קוריישי שחוסל בפברואר 2022

השנים האחרונות הפכו לקשות במיוחד עבור דאעש, ומארגון טרור חזק שמטיל אימה בסוריה ובעיראק וגם מצליח להוציא לפועל פיגועים טרור אדירים ברחבי העולם – הוא הפך להיות ארגון מקומי שנלחם על חייו וזכות קיומו. בשנים האחרונות מנהלים האמריקנים בעיראק ובסוריה, בסיוע הכורדים וכוחות הביטחון המקומיים, מאבק דרמטי ומוצלח בדאעש. רק בסוף השבוע שעבר אישר נשיא טורקיה ארדואן כי בסוף חודש מאי נעצר בכיר נוסף בדאעש – אבו חסן אל-האשמי אל-קוריישי.


Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]