נחשפה רשימת הפריטים שהוחרמו מדונלד טראמפ - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום חמישי | 22/02/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » נחשפה רשימת הפריטים שהוחרמו מדונלד טראמפ

נחשפה רשימת הפריטים שהוחרמו מדונלד טראמפ

המסמכים מחקירת דונלד טראמפ באחוזה (צילום: AP)אחרי הוראת בית המשפט ואי התנגדות משני הצדדים, פורסמה הרשימה המלאה של הדברים שהוחרמו ממאר א-לאגו • בין היתר, החוקרים הפדרליים גם לקחו יותר מ-11 אלף מסמכים ממשלתיים לא מסווגים שנשמרו במקום • עוד עולה כי המסמכים הסודיים ביותר נשמרו יחד עם חפצים אישיים
N12

המסמכים מחקירת דונלד טראמפ באחוזה (צילום: AP)

המסמכים מחקירת דונלד טראמפ באחוזה | צילום: AP
בגדים, מתנות – והמון מסמכים מסווגים: בית המשפט האמריקני חשף היום (שישי) את רשימת הפרטים המלאה שה-FBI החרים מאחוזתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ. מחשיפה הרשימה עולה כי בין היתר הוחרמו יותר מ-11 אלף מסמכים ממשלתיים לא מסווגים שנשמרו באחוזה. עוד נחשף כי המסמכים הסודיים ביותר נשמרו בתיבה אחת יחד עם חפציו האישית של טראמפ, מה שמראה שהנשיא לשעבר לא שמר עליהם כראוי.

ההסתבכות הפלילית של טראמפ ב-N12:

ממצאי החיפוש שפורסמו הראו כי מסמכים מסווגים התערבבו יחד עם חפצים אישיים וחומרים אחרים בארגזים שבהם אוחסנו. כך למשל בתיבה אחת היו גם מסמכים סודיים ביותר יחד עם 99 עיתונים, כתבות ומגזינים. תיבות אחרות הכילו מסמכים שסומנו כמסווגים שאוחסנו יחד עם קטעי עיתונות, כמו גם עם פריטי לבוש ומתנות.

האחוזה של טראמפ (צילום: The Washington Post, GETTYIMAGES)

נשיא ארה"ב לשעבר טראמפ במאר א-לאגו | צילום:
The Washington Post, GETTYIMAGESברשימה צוין גם פירוט של סוג הסימונים על החומר המסווג שנלקח ממאר-א-לאגו, מהם עולה שהיו 103 מסמכים שסווגו בדרגות שונות עד לדרגת "סודי ביותר". בנוסף לכך, החוקרים הפדרליים אספו יותר מ-48 תיקיות ריקות שהוגדרו "מסווגות" ו-42 תיקיות ריקות שסומנו כ"יש להחזיר למזכיר הסגל או לעוזר הצבאי".

שופטת בית המשפט בארצות הברית, איילין קנון, אמרה ביום חמישי כי בכוונה לפרסם את הרשימה המלאה. היא עשתה זאת לאחר שנתנה הן לתובעים והן לעורכי הדין של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ הזדמנות להגיש התנגדות לפרסום המסמכים. מאחר והם לא התנגדו, הרשימה פורסמה.

האחוזה של טראמפ: מאר א-לאגו (צילום: AP)

מאר א-לאגו, האחוזה של טראמפ | צילום:
AP


התובעים כתבו בדוח מצב שלא נחתם כי "צוות החקירה בחן את החומרים שנתפסו להמשך החקירה המתמשכת שלו, העריך את הרלוונטיות והאופי של כל פריט שנתפס, וקבע קביעות ראשוניות לגבי דרכי חקירה המוצעות או מתחייבות על ידי אופי ואופי החפצים שנתפסו".

במשרד המשפטים האמריקני הוסיפו: "החומרים שנתפסו ימשיכו לשמש להמשך החקירה של הממשלה, והחקירה תמשיך להשתמש ולהעריך את החומרים שנתפסו ככל שתנקוט בצעדי חקירה נוספים, כגון באמצעות ראיונות נוספים של עדים ופרקטיקה של חבר המושבעים הגדול".

בתוך כך, בצל הסערה הפוליטית והמשפטית, נשיא ארה"ב לשעבר רוצה לחזור לכיסא. חתנו ומקורבו ג'ארד קושנר אישר הבוקר כי טראמפ "בוודאי חושב על ריצה לנשיאות שוב, הוא שונא לראות את מה שקורה לארצו". גם בבית הלבן כבר מודעים לכך, והנשיא ביידן הזהיר הלילה מפני חזרתו של טראמפ לזירה – ומפני ה"כוונות הקיצוניות" של תומכיו.


Source link

פוסטים קשורים

 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אחרי המתנה לא קצרה וציפייה רבה, גוגל מתחילת בהשקת השירות הגדול הבא שלה – Google TV. מדובר בשיתוף פעולה של גוגל עם ענקית האלקטרוניקה סוני, שמייצרת טלוויזיה ייעודית שתותאם במיוחד …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]