"נועה קירל התקשרה אלי במצוקה, אנחנו ניפגש" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 19/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » "נועה קירל התקשרה אלי במצוקה, אנחנו ניפגש"

"נועה קירל התקשרה אלי במצוקה, אנחנו ניפגש"אחרי שגורמים בתעשייה סיפרו כי דורון מדלי מתכנן להיפגש עם נועה קירל ולבחון את האפשרות שיכתוב לה את שיר האירוויזיון, היום (שישי) הוא סיפר לאילנית לוי ואנה ארונוב על השיחה המפתיעה שקיבל מהזמרת, "הייתה שיחה מאוד טובה של 'קודם כל אפשר להירגע'"גורמים בתעשיית המוזיקה סיפרו השבוע כי היוצר והפזמונאי דורון מדלי מתכנן להיפגש עם נועה קירל ולבחון את האפשרות שהוא יכתוב לה את שיר האירוויזיון. היום (שישי) הוא התארח באולפן "גלית ואילנית" והגיב לראשונה על הדברים, "נועה היא אהובת ליבי. לא נפגשתי איתה, אנחנו צריכים להיפגש ולדבר על זה".

"הייתה שיחה כזאת?"
"בוודאי, כשהיא קיבלה את הטלפון היא צלצלה אלי. אני הייתי באיסטנבול, היא הייתה במצוקה 'מה אני אמורה לעשות?'. הייתה שיחה מאוד טובה של 'קודם כל אפשר להירגע, אנחנו תשעה חודשים לפני'. אנחנו צריכים לרדת רגע למחתרת, לעשות עבודה מאוד עמוקה מאחורי הקלעים. מעניין אותי להפוך להיות השר לענייני אירוויזיון בישראל. לא מעניין אותי שרק נועה קירל תצליח באירוויזיון, מעניין אותי שכל שנה ישראל תצליח באירוויזיון".

"האנשים חושבים 'נו כתבת את השיר לאירוויזיון במטוס' אבל זה כל כך מסובך", הוסיף. "זה יקום מקביל שיש לו כל כך הרבה חוקים ופרוצדורות. בשנים האחרונות, מאז שזכינו, יש הרבה מאוד אגו שנכנס כי אנחנו בישראל".

דורון מדלי וניקי גולדשטיין על צביקה פיק  (צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12)

מתוך "גלית ואילנית" | צילום:
מתוך "גלית ואילנית", קשת 12


"אני בשנה האחרונה לא הייתי פה, הייתי בטיול בעולם, נסעתי שנה שלמה", סיפר היוצר. "חזרתי יום לפני שצביקה פיק נפטר, שזה היכה בתדהמה את כולנו. גם בהקשר של הלגסי שקשור לאירוויזיון, זאת מחלת נפש משותפת למספר אנשים מאוד מצומצם שיוצרים גם שירים. אני מרגיש שנותרתי לבד, חולה נפש לבד שצריך לגדל חולי נפש חדשים".

השבוע הלך לעולמו צביקה פיק, מי שהיה אחד היוצרים הגדולים בתולדות הפופ הישראלי. "היה לי רגע איתו בטקס פרסי אקו"ם לפני עשור בערך", שיתף מדלי. "הענקנו לו פרס מפעל חיים. אני הייתי הבמאי של הטקס חשבנו מי יעשה לו מחווה. זה לא סוד, ואפשר היה לראות בהספדים, שהאיש היה כמו שאהבו אותו ככה מאוד לא הסתדרו איתו. היו הרבה כעסים מאחורי הקלעים וקשה היה למצוא. אמרתי שסליחה, הוא עצמו יעשה את המחווה לעצמו".

לצידו של מדלי ישב גם חברו הטוב של פיק, ניקי גולדשטיין שסיפר על הפעם האחרונה בו דיבר עם היוצר המוכשר. "יש לי משהו מצמרר. הוא נפטר ביום ראשון וביום שבת, הייתי באירוע בבר מצווה. אני רואה פתאום שיחה שלא נענתה מצביקה".

דורון מדלי וניקי גולדשטיין על צביקה פיק  (צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12)

מתוך "גלית ואילנית" | צילום:
מתוך "גלית ואילנית", קשת 12


"זה לא היה לי חדש כי אני מדבר איתו כבר הרבה זמן לגבי ההופעות שהוא רצה כל הזמן לעשות, היה לו מאוד קשה לשיר. הוא רצה שאני אחזור להופיע איתו, אמרתי לו שאין בעיה ושצריך למצוא את הקונסטלציה, הוא אמר לי 'אתה תשיר איתי את כל השירים. אני אוהב את הקול שלך, יש לך קול חזק כמו שלי'. אמרתי לו שאין בעיה, שניפגש עוד שבוע שבועיים ונעשה משהו. מאז זה לא עוזב אותי ובלילה הוא נפטר".

המגישה אילנית לוי סיפרה על הפעם הראשונה שפגשה את היוצר המוכשר. "הפעם הראשונה שפגשתי את צביקה הייתה בטקס מלכות היופי בשנת 2001. אני הייתי מועמדת מספר 1 ויש את השלישייה לפני ההכרזה. העבירו אותי לאמצע והיה את השיר צביקה פיק. תחשבו שראיתי אגדה, אני מבחינתי ראיתי אגדה חיה. אני רק רציתי שהוא יגיד לי שלום. הוא מגיע, ראה ששמו אותי באמצע ואמר לי 'את הזוכה'. צדק".


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]