משרד החוץ מזהיר ישראלים מגיוס לצבא הרוסי - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום חמישי | 01/06/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » משרד החוץ מזהיר ישראלים מגיוס לצבא הרוסי

משרד החוץ מזהיר ישראלים מגיוס לצבא הרוסי

משרד החוץ מזהיר ישראלים מגיוס לצבא הרוסי

  צבא רוסיה בתרגיל. אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

אזהרה חריגה: משרד החוץ פרסמו היום (שישי) עדכון המופנה לישראלים המחזיקים באזרחות רוסית, בה הזהירו מפני גיוס לצבא הרוסי. ההודעה מגיעה לאחר הסיפוח של ארבעת המחוזות הכבושים לרוסיה, ובצל הגיוס הצבאי הנרחב של הקרמלין למלחמה באוקראינה.

עוד באותו נושא

פוטין הכריז: המחוזות הכבושים סופחו לרוסיה

"משרד החוץ מבקש להביא לידיעת הציבור כי אזרח ישראלי המחזיק גם באזרחות רוסית ואשר נכנס, שוהה, או ישהה בתחומי הפדרציה הרוסית, כפוף לחוק ולתקנות ברוסיה – ובכלל זה להחלטות הנוגעות לגיוס אזרחים לצבא הרוסי ולאפשרות היציאה מתחומי המדינה" נכתב בהודעת המשרד. "אזרחי ישראל המחזיקים באזרחות רוסית מתבקשים לקחת מידע זה בחשבון בעת תכנון נסיעותיהם ושהייתם בשטחי רוסיה".

למרות שמשרד החוץ לא מגדיר זאת באופן רשמי כאזהרת מסע – ככל הנראה בשל הרגישות המדינית והחשש מפגיעה בקהילות היהודיות ברוסיה – עדיין מדובר בהודעה חריגה ביותר. ככל הנראה, בישראל חוששים מהאפשרות שאזרחים ישראלים המחזיקים באזרחות כפולה לא יוכלו לעזוב את המדינה ויגויסו על ידי הממשל לצבא הרוסי ולמלחמה.

במקביל, דובר משרד החוץ עמנואל נחשון הבהיר כי "ישראל תומכת בריבונותה ובשלמותה הטריטוריאלית של אוקראינה, ולא נכיר בסיפוח ארבעת המחוזות בידי רוסיה. על עמדה ברורה זו חזרה ישראל פעמים רבות, כולל בימים האחרונים".

עוד באותו נושא

אוקראינה מגיבה לסיפוח המחוזות: "קרקס בקרמלין"

כאמור, מוקדם יותר היום נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הכריז על סיפוח המחוזות הבדלניים באוקראינה – דונייצק, לוהנסק, חרסון וזאפוריז'יה – בטקס חגיגי שנערך במוסקבה. זאת לאחר שארבעת המחוזות ערכו בשבוע האחרון "משאלי עם" לגבי ההצטרפות לרוסיה, אשר לטענת הקרמלין הסתיימו עם 96 אחוזי הצבעה בעד החיבור לפדרציה הרוסית.

"החלטת המצביעים במשאל העם היא חד משמעית, ישנם ארבעה מחוזות חדשים באוקראינה" אמר פוטין בנאומו הרשמי. עוד שיגר איום לעבר המערב: "אזרחי חרסון, דונייצק, לוהנסק וזאפוריז'יה הפכו היום לאזרחינו, לעד". למרות זאת, במערב הבהירו שלא יכירו בתוצאות המשאלים ובסיפוח לרוסיה, כשלדבריהם המשאלים נערכו באופן שאינו דמוקרטי ותוצאותיהן היו ידועות מראש.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו

Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]