"מפעל חיים ירד לטמיון": משק חקלאי בבקעת הירדן הוצת בערב... - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

שבת | 03/06/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » "מפעל חיים ירד לטמיון": משק חקלאי בבקעת הירדן הוצת בערב…

"מפעל חיים ירד לטמיון": משק חקלאי בבקעת הירדן הוצת בערב…

משק דור במחולהבית האריזה במושב מחולה עלה בלהבות – והותיר את התושבים המומים וכאובים • המקום נשרף כליל, ולמשק נגרם נזק עצום – בהיקף של מיליוני שקלים • המשטרה: מתגבר החשד שמדובר בהצתה מכוונת • שרת הפנים שקד בביקורה במושב: "מחבלים פלסטינים הציתו בערב יום כיפור, נשרף לי הלב"
N12

משק דור במחולה

נזק של מיליונים – ואובדן של מפעל חיים. תושבי מושב מחולה מול המשק הבוער
אירוע קשה התרחש בערב יום הכיפורים, כאשר בית האריזה שבמושב מחולה בבקעת הירדן הוצת – ונשרף כליל. על פי החשד, המקום הוצת במכוון על ידי מחבלים מכפר סמוך. בשטח נגרם נזק רב, והמשטרה נמצאת בעיצומה של חקירת המקרה.

אל משק דור שעלה בלהבות הוזעקו מיד כוחות המשטרה ולוחמי אש, שפעלו לכיבוי השרפה. לדברי אנשי המשק, העומדים מאחורי המעשה הם מחבלים מהכפר השכן. מחקירת המשטרה, מתחזקת ההערכה שמדובר בהצתה מכוונת.

בעלי המשק שיתפו בכאב על הטרגדיה, שבמסגרתה נשרפו טונות של תוצרת ארוזה, בין היתר לחג הסוכות. "מפעל חיים של שנים רבות, דורות של חקלאים שעיבדו אדמה וצמחו יחד עם התוצרת – ירדו לטמיון", כתבו.

שרת הפנים איילת שקד הגיעה הבוקר (חמישי) למושב מחולה – וטענה שמחבלים הם אלו שהציתו את המשק החקלאי. "הגעתי הבוקר לראות את נזקי השרפה שנגרמה על ידי הצתה של מחבלים פלסטיניים בערב יום כיפור – ונשרף לי הלב".

משק דור במחולה

"נשרף לי הלב". שרת הפנים איילת שקד בביקור במושב מחולה

"הם הציתו את בית האריזה, זרקו בקבוקי תבערה", אמרה שקד. "יש מצלמות ועקבות, צריך לתפוס את המחבלים ולנהוג בהם ביד קשה – לפחות 10 שנים בכלא". השרה הבהירה: "החקלאים שלנו נמצאים תחת פשיעה חקלאית, עבירות פרוטקשן, בעיות של גניבות, חיתוכי גדרות, השמדת ייבולים – וצריך לשים לזה סוף".


Source link

פוסטים קשורים

 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אחרי המתנה לא קצרה וציפייה רבה, גוגל מתחילת בהשקת השירות הגדול הבא שלה – Google TV. מדובר בשיתוף פעולה של גוגל עם ענקית האלקטרוניקה סוני, שמייצרת טלוויזיה ייעודית שתותאם במיוחד …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]