מפולת שלגים בהר השביעי בגובהו בכל העולם - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום חמישי | 18/04/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » מפולת שלגים בהר השביעי בגובהו בכל העולם

מפולת שלגים בהר השביעי בגובהו בכל העולםאדם שהיה במקום בזמן האירוע תיאר כיצד השלג כיסה עשרות אוהלים תוך שניות ספורות, בזמן שמטפסי הרים רצו לתפוס מחסה. נכון לעכשיו, לא דווח על הרוגים בתקרית – אך אדם אחד עדיין מוגדר כנעדר

מפולת שלגים
מפולת שלגים אימתנית פגעה במחנה מטפסי ההרים בהר מנסלו, נפאל. המפולת ארעה בשעות הבוקר של אתמול ותועדה על ידי כמה אנשים שהיו במקום. בסרטונים אפשר לראות אנשים מנסים להימלט מהמפולת לפני שהיא מכסה אותם ועוד עשרות אוהלים שנבנו במחנה.

טאשי לפקה, שרפה שהיה במוקד התקרית, כתב בחשבון האינסטגרם שלו שהמפולת פגעה במספר תתי-מחנות במקום וכיסתה יותר מ-30 אוהלים בשלג. נכון לעכשיו לא דווח על הרוגים בתקרית – אך כלי התקשורת המקומיים מדווחים שאדם אחד הוגדר כנעדר. שמו של הנעדר לא הותר לפרסום, אך דווח שמדובר בשרפה שמתגורר באזור. בינתיים, טרם דווח על פצועים.

התקרית ארעה באזור הבייס קמּפ של הר מנסלו בהרי ההימליה, שמוכר בתור ההר השמיני בגובהו בכל העולם – עם פסגה שנישאת 8,163 מטרים מעל פני הים. כמו כן, הטרק לפסגה מוכר בין חמשת המסלולים המסוכנים בעולם, לאחר שגבה את חייהם של יותר מ-60 מטפסי הרים לאורך השנים. מאז רבים בקהילת מטפסי ההרים העולמית נוהגים לקרוא להר Mountain Killer (תרגום: ההר הרוצח).
זו הפעם השנייה בשבועיים האחרונים שדווח על מפולת שלגים בהר מנסלו. רק בשבוע שעבר הייתה מפולת באזור אחר של ההר שגבתה את חייהם של מדריך ופצעה 13 מטפסי הרים נוספים שהיו בדרכם לפסגה.

 

בסוף חודש ספטמבר, ההר עלה לכותרות כשגולשת הסקי הילרי נלסון מצאה עליו את מותה. היא ניסתה לגלוש מהפסגה כשנפלה ממצוק שגובהו הוערך ב-3,000 מטרים. גופתה נמצאה רק יומיים לאחר מכן כשמסוק חילוץ הוזעק במוקד האירוע.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]