מספר 6 ברשימת בל"ד לכנסת: השחקנית עינת ויצמן - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שני | 22/07/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » מספר 6 ברשימת בל"ד לכנסת: השחקנית עינת ויצמן

מספר 6 ברשימת בל"ד לכנסת: השחקנית עינת ויצמן

עינת ויצמן  (צילום: gettyimages)


רגע אחרי סגירת הרשימות הסופיות לכנסת, מפת האיחודים והפיצולים של המפלגות מתבהרת מעט יותר. הזיגזג הדרמטי אמש (חמישי) נזקף לזכות בל"ד, אשר למרות הדיווחים על ההבנות שהושגו בינה לבין יתר הרשימה המשותפת – בחרה המפלגה להגיש רשימת מועמדים עצמאית, כשבמקום ה-6 שלה רצה השחקנית והבמאית עינת ויצמן. בפוסט שהעלתה היום (שישי) לחשבון הפייסבוק שלה כתבה: "זו המפלגה היחידה שמציעה שינוי אמיתי ויסודי של שיטת המשטר ומהות האזרחות – מדינת כל אזרחיה".

"נכנסתי לפוליטיקה", פתחה השחקנית את דבריה. "אחרי שנים שבהן הייתי פעילה רק במימד האומנותי, החלטתי לרוץ ולהיות פעילה במקום שבו ההחלטות מתקבלות. בל"ד היא הבית של הדמוקרטים. בל"ד היא הבית של אלו שמאמינים בשוויון. בל"ד זה הבית של אלו שלא יהיו שותפים זוטרים של מפלגות של גנרלים וגזענים. בל"ד היא הדרך היחידה שנותרה במדינה הזאת שנשלטת בידי אלימות ואפרטהייד".

ויצמן, פעילת שמאל מובהק, זכורה לרבים מכם מהסדרה המיתולוגית "הפוך" שבה שיחקה את דמותה של ענת שילון. היא כבר הביעה בעבר את תמיכתה במפלגה, כשאחת הפעמים הבולטות שבהן הייתה בתמיכתה בחבר הכנסת לשעבר באסל גטאס לאחר שהואשם בהברחת טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים. בכנס פרידה ממנו אמרה: "הפעולה שלו ביטאה התמודדות מתבקשת לתנאים הקשים והמפלים שבהם מוחזקים האסירים הפוליטיים ונועדה להקל עליהם ולו במעט, ולכן ההקרבה שלו היא ההקרבה האולטימטיבית".

את העשייה האומנותית שלה בשנים האחרונות מקדישה הבמאית להצגת הנרטיב הפלסטיני והכיבוש כלשונה – כשגם כאן עוררה לא מעט סערות. בין היתר, ב-2017 היא ביימה הצגה בשם "אסירי הכיבוש" שכתבה עם אסירים ביטחוניים, שאותה פסלה ועדת ההיגוי של פסטיבל עכו. לאחרונה, היא העלתה מחזה דוקומנטרי בתיאטרון יפו בשם "איך לעשות מהפכה", על משפטו של עיסא עמרו, פעיל חברתי פלסטיני שנאבק נגד הדיכוי ונעצר בידי ישראל.


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]