מחשש לתקיפה: איראן התקינה מערכות הגנה אזרחיות - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 22/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » מחשש לתקיפה: איראן התקינה מערכות הגנה אזרחיות

מחשש לתקיפה: איראן התקינה מערכות הגנה אזרחיות

איראן (צילום: AP)על רקע המתיחות הביטחונית מול ארה"ב והסכם הגרעין המתגבש, סגן שר ההגנה האיראני חשף כי מערכות הגנה אזרחיות הותקנו ב-51 ערים ויישובים • לדבריו, המערכות מסוגלות "לזהות ולנטר איומים לאורך כל שעות היממה, בהתאם לסוג האיום והסיכונים"
N12

איראן (צילום: AP)

איראן, ארכיון | צילום: AP
במטרה לסכל תקיפות מצד מדינות זרות, איראן הפעילה מערכות הגנה אזרחיות ב-51 ערים ויישובים – כך חשף היום (שבת) סגן שר ההגנה האיראני, הגנרל מהדי פרחי. על פי דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, פרישת המערכות מגיעה על רקע הסלמה במתיחות בין איראן לישראל וארה"ב.

סגן שר ההגנה האיראני סיפר כי מערכות ההגנה האזרחיות מאפשרות לכוחות הביטחון של איראן "לזהות ולנטר איומים על ידי שימוש בתוכנה לאורך כל שעות היממה, בהתאם לסוג האיום והסיכונים". הוא לא ציין שם של מדינה כלשהי שעשויה לאיים על איראן.

"בימים אלה, בהתאם לכוחן של מדינות, הדרך שבה נערכים הקרבות הפכה להיות מסוכנת יותר", אמר פרחי. לדבריו, את המלחמות הקלאסיות החליפו התקפות סייבר, ביולוגיות ורדיואקטיביות.

תרגיל מל"טים של צבא איראן (צילום: רויטרס)

תרגיל מל"טים של צבא איראן | צילום:
רויטרס


שריפת דגלי ארה"ב וישראל באיראן (צילום: Vahid Salemi, AP)

שריפת דגלי ארה"ב וישראל באיראן | צילום:
Vahid Salemi, AP


בשנים האחרונות איראן הטילה על ישראל וארה"ב אחריות למספר התקפות סייבר שפגעו בתשתיות המדינה. איראן גם האשימה את ישראל, שלא אישרה ולא נטלה אחריות, בפעולות שחיבלו במתקני הגרעין שלה.

בשבוע האחרון המתיחות של איראן מול ארה"ב עלתה מדרגה, כאשר כוחות איראניים השתלטו על מל"טים אמריקנים בים האדום. ביום שלישי דיווח הצי האמריקני כי סוכל ניסיון של חיל הים האיראני ללכוד כלי שיט לא מאויש שמופעל על ידי הצי החמישי של ארה"ב במפרץ. איראן טענה כי המל"ט היווה סכנה לתנועה הימית.

מטוסי התדלוק החדשים שישראל תקבל

ביום חמישי פורסם כי ישראל חתמה על חוזה עם חברת בואינג האמריקנית לאספקה של 4 מטוסי תדלוק KC-46. מדובר במטוס התדלוק מהמתקדמים ביותר בעולם, שכבר נמצא בשירות חיל האוויר האמריקני, ושעשוי לכאורה לסייע לישראל אם וכאשר תחליט לתקוף באיראן.

המטוסים החדשים יאפשרו לחיל האוויר הישראלי לבצע תדלוק אווירי לכל המטוסים הנמצאים בשימוש החייל, וכן לבצע משימות אוויריות נוספות כמו הטסת כוחות, ניהול שליטה ובקרה ועוד.

מטוס התדלוק KC-46 פגסוס שתקבל ישראל (צילום: רויטרס)

מטוס התדלוק KC-46 פגסוס שתקבל ישראל | צילום:
רויטרס


אספקת מטוסי התדלוק מדגם בואינג ה-KC-46, הנחשב למטוס התדלוק המתקדם בעולם, יאפשרו לחיל האוויר הישראלי לבצע תדלוק אווירי לכל המטוסים הנמצאים בשימוש החייל. במטוס מותקנת המערכת המתקדמת בעולם לתדלוק אווירי לצד מערכות הגנה מתקדמות ועוד.


Source link

פוסטים קשורים

 • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]