מחאת הרופאים המתמחים | מאות מפגינים קראו לקצר את התורניות: "הפקרתם אותנו ואת המטופלים" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום ראשון | 23/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » מחאת הרופאים המתמחים | מאות מפגינים קראו לקצר את התורניות: "הפקרתם אותנו ואת המטופלים"

מחאת הרופאים המתמחים | מאות מפגינים קראו לקצר את התורניות: "הפקרתם אותנו ואת המטופלים"

על רקע מכתבי הפיטורין שהגישו השבוע מאות רופאים מתמחים, הגיעו הערב (שלישי) אל כיכר הבימה בתל אביב כ-300 מפגינים בניהם: מתמחים, סטאזרים, סטודנטים ותומכיהם הגיעו הערב (שלישי). המפגינים מחו על מצבם הקשה של המתמחים ודרשו לקצר את משמרות המתמחים, שעומדות כיום על 26 שעות.

לאחר המחאה ברחת הבימה צעדו המפגינים אל עבר ביתו של שר הבריאות הורוביץ בדרישה שיקיים את הבטחותיו, כפי שסוכמו עימם אך לפני מספר חודשים.

המוחים נחסמו על ידי המשטרה בכניסה לרחוב בו מתגורר הורוביץ.

יו"ר ארגון המתמחים 'מרשם', ד"ר ריי ביטון: "אני רוצה לפתוח את דברי בלהגיד את המובן מאליו: אנחנו אוהבים את המקצוע שלנו. כל מי שהשקיע את חייו כדי להיות רופא או רופאה רוצים להמשיך להיות רופאים. העובדה שלמרות זאת הגשנו מכתבי התפטרות מעידה על עומק השבר, על הייאוש, ועל כמה רחוק אנחנו מוכנות ומוכנים ללכת כדי שנוכל להיות הרופאות והרופאים שחלמנו.

יש כוחות גדולים בתוך המערכת של בכירים ומנהלי בתי חולים שתומכים ונותנים רוח גבית למאבק שלנו ומבינים שהגיע הזמן לשים סוף לעידן העבדות הזה! אני גאה להיות מתמחה במוסד רפואי שתומך במתמחים שלו.

ובזמן שאנחנו שמים הכל על הכף יש רופאים בכירים ומנהלי ביהח שמרשים לעצמם להשתלח בנו, לקרוא לנו בכיינים ומפונקים, לאיים עלינו, לזרוע פחד ואימה במסדרונות בתי החולים. אנחנו שומעים אותם לא רק שם. גם בתקשורת. אנחנו גם מקבלים את ההודעות שלהם בטלפונים הפרטיים שלנו. ניסיונות ההפחדה וההשתקה שלכם לא יצלחו – תראו את האנשים שהגיעו לכאן היום, הם התשובה הטובה ביותר שיש לי בשבילכם!

ובזמן שהמשתלחים משתלחים והטרוריסטים מאיימים, יש גם מי ששותקים. שר הבריאות ניצן הורביץ, שר האוצר אביגדור ליברמן, שרת הכלכלה אורנה ברביבאי, ראש הממשלה יאיר לפיד. יש לי רק דבר אחד לומר לכם היום: תתביישו! בהבטחות וסיכומים שלא שווים את הנייר שהם כתובים עליו, הפקרתם אותנו ואת המטופלים שלנו ובשתיקתכם עכשיו, אתם אלה שמתירים את דמנו ואת דמם. במקום לפתור את המשבר שאתם יצרתם! אתם מפקירים אותנו שוב! ידעו אזרחי הארץ הזו שאין דין ואין דיין ואין חוק ואין זכויות. הכל מותר. הכל אפשר. אתם חושבים שהרופאים תמיד יהיו כאן. אז אני מודיעה לכם: אנחנו לא!
בלב שבור וביד רועדת, לא כמשל, רועדת באמת כמו שהיא רעדה כשחתמתי כשהגשתי את מכתב ההתפטרות למנהל האהוב שלי בביה"ח שלי שאני אוהבת. אנחנו נגיש בימים הקרובים עוד ועוד מכתבי התפטרות. אני מקווה בשבילכם שתוכלו לעצור את הקטסטרופה בביה"ח. כי היא ממש בפתח.

ומילה על ההסתדרות הרפואית, ארגון העובדים שלנו. אם תהיתם איפה הם ולמה לא שומעים אותם, אז אל תדאגו את משנתם הם פורסים במחשכים, מייעצים למנהלי ביהח איך אפשר לפגוע במתמחים המתפטרים, לדכא את המחאה, לשבור אותנו. הם מפיצים שקרים ואחראים למניפולציות שכולנו חווים בימים האחרונים. כרגיל, ההסתדרות הרפואית ופורום המתמחים שלה תמיד, יד אחת עם הצד הלא נכון.

במקום לעמוד בהסכמים, להעביר את התקציב הזעום של 66 מיליוני השקלים ולהתחיל את קיצור התורנויות ממשלת ישראל מאלצת אותנו להגיש מכתבי התפטרות, ומאלצת אותנו להגיע לכאן להפגין ולזעוק די! אי אפשר להמשיך ככה יותר. יש לי חדשות למי שחושב שזה מרפה את ידינו או מתיש אותנו – ההיפך הוא הנכון! רק היום הוגשו מכתבי התפטרות של 5 מחלקות נוספות ומחר יוגשו עוד וביום ראשון עוד ועוד עד שנרוקן את ביה"ח עד שנשים סוף לתורנויות 26. הזלזול שלכם בנו רק גורם לנו להבין שאם לא נילחם עכשיו, עד הסוף, אתם תמשיכו בזלזול הזה כלפינו! ואנחנו לא נישבר. ולא נירתע! ואנחנו ננצח כי אנחנו צודקים מידי ועייפים מידי, ונחושים מידי ונלך עד הסוף כי אין לנו מה להפסיד.

וכל מי שעוד לא חתם באופן אישי, שיגיע לעמדות ההחתמה ויחתום- אנחנו לא מפחדים כי אנחנו יחד! ויש לנו גב! אנחנו מצופפים שורות. אנחנו נבוא לכל ביהח ונעמוד מאחוריכם. סולידריות מוחלטת בין המתמחים.

אני רוצה להודות לכל מי שהגיע לכאן היום לתמוך בנו ובמיוחד לציבור הרחב ולמטופלים שלנו על התמיכה ועל הרוח הגבית שאתם נותנים לנו, המאבק הזה הוא שלכם כמו שהוא שלנו! מגיע לכם יותר".

אלעד גוטמן

אלעד גוטמן

אלעד גוטמן

אלעד גוטמן

אלעד גוטמן

Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]