מול עתירת יש עתיד נגד ערוץ 14, הליכוד יגיש עתירה נגד ״קשת״ 12 - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

שבת | 03/06/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » מול עתירת יש עתיד נגד ערוץ 14, הליכוד יגיש עתירה נגד ״קשת״ 12

מול עתירת יש עתיד נגד ערוץ 14, הליכוד יגיש עתירה נגד ״קשת״ 12

מול עתירת יש עתיד נגד ערוץ 14, הליכוד יגיש עתירה נגד ״קשת״ 12

מפלגת הליכוד תגיש עתירה כנגד קשת 12, זאת לאחר שמפלגת יש עתיד עתרה הבוקר (רביעי) נגד ערוץ 14 לוועדת הבחירות המרכזית לכנסת, בבקשה להכריז על ערוץ 14 ובעליו, כ"גופים פעילים בבחירות" וביקשה להוציא צו כנגדם.

במכתב ההתראה לקשת נכתב: 

"הנדון: הכרזה על ערוץ קשת 12 ו-12N כ"גוף פעיל בבחירות" במובן סעיף 10ג לחוק מימון מפלגות, תשל"ג-1973

בשם מרשתי, מפלגת הליכוד, הנני לפנות אליכם בדרישה דחופה, כדלקמן:

בשנים האחרונות, וביתר שאת בחודשים האחרונים, הנכם פועלים באופן שיטתי על מנת לקדם את בחירתם של מפלגת "יש עתיד" והעומד בראשה לראשות הממשלה.

לא ניתן שלא לשים לב למהלכים המכוונים הבאים:

ראיון חם ואוהד עם רעייתו של מר לפיד (גב' ליהיא לפיד), ביום 23.9.22 בתכנית "אופירה וברקו";

כתבת מגזין מחמיאה ומפנקת במגזין מוצאי החג של חדשות 12 (27.9.22) בעניין חגיגות יום הולדת לזמר רמי קליינשטיין, אשר קודמה על ידכם באמצעות פרומו הכולל מפגש בין קליינשטיין לבין חברו הטוב, מר לפיד. לא למותר לציין כי פגישה זו ויחסים חמים אלה שולבו בגוף כתבת המגזין. גם לא למותר לציין כי קליינשטיין נולד ביום 10.11.62 ולכן יתמה הצופה – מה היה כל כך דחוף לציין את חגיגות ה"60", כחודש וחצי קודם לכן;

שידור "מערכון" פרובוקטיבי ביותר, בתכנית ארץ נהדרת, המהווה הומאז' בוטה להכשרת אדולף היטלר, כפי שהוצג הדבר בסרט "המפיקים" של מל ברוקס (משנת 1967), תוך השוואה בלתי נמנעת בין עליית היטלר (או הכשרתו הציבורית) לבין עליית ח"כ איתמר בן גביר (או הכשרתו הציבורית). גם בחירה מערכתית זו, שאיננה יכולה להיות מקרית, ותוכנה המצמרר הוא השוואה בין אדולף היטלר לבין ח"כ בן גביר (ובהכרח השוואה בין הנאציזם לבין משנה פוליטית של עוצמה יהודית), כאשר דמותו של ח"כ נתניהו (בגילום מריאנו אידלמן) נראית כמי שמכניסה לאולפן של דמותו של ח"כ בן גביר והקלגסים המלווים אותו בשידור. "מערכון" מעין זה בא על מנת לפגוע במפלגת ליכוד, המהווה את חלק הארי בגוש הימין, עליו נמנה גם ח"כ בן גביר. "מערכון" זה נצרב בתודעת רבים מן הצופים, הן בשידור עצמו והן ברשתות החברתיות שהדהדו אותו. ולכן, מדובר בפגיעה ישירה במעמדו הציבורי של ח"כ בן גביר וכפועל יוצא – בפגיעה ישירה במפלגת הליכוד עצמה.    

נקיטת קו מערכתי מובהק של מערכת "אופירה וברקו" בעד גוש המרכז-שמאל, ובמיוחד בעד רה"מ הנוכחי מר לפיד, השר בני גנץ, השר אביגדור ליברמן, וכן הבלטה של החתמת מועמדים (גנץ, סער, שיר) על הצהרות לפיהן לא ישבו עם מר נתניהו בממשלה עתידית (כך נעשה בקמפיינים קודמים ומי יודע מה צופנים השבועות הקרובים). אמנם קיימות תוכניות שמשלבות מועמדים ממפלגות הימין, אך אלה הם עלי תאנה מגושמים.     

אשר לתכנית "אופירה וברקו" מדובר בקלאסיקה מודרנית של "פעילות בחירות" כהגדרתה בחוק מימון מפלגות, כאשר לזוג המגישים ניתנת במה בולטת, פעם בשבוע, לקדם את עמדותיהם הפרו מרכז-שמאל, וכן את עמדות האנטי-נתניהו שלהם. מר ברקוביץ אף גילה דעתו, פעמים רבות, כי הוא מתכוון להצביע למר גנץ ובהזדמנות אחרת (אוקטובר 2020) הטיח בח"כ מיקי זוהר כי הליכוד הוא "ארגון פשע".  כאן נתמה: וכי בקשת 12 קיימת תכנית דגל דומה (יום/שעה/רייטינג דומה) שבה זוג המגישים מתווה קו מערכתי כל כך מזוהה? מובן ששאלה זו הינה רטורית.  

תכנית זו מפרה מדי שבוע ("מהמקפצה"), ובמיוחד מאז פיזור הכנסת האחרונה, את כלל 7 לכללי הרשות השניה לטלויזיה ורדיו (אתיקה בשידורי טלויזיה ורדיו), תשנ"ד-1994, לפיו: "בנושא בעל משמעות ציבורית, יתן בעל זכיון בשידוריו ביטוי נאות ומאוזן לדעות השונות הרווחות בציבור ולא יעדיף דעה מסויימת על פני דעה אחרת".

דוגמאות אלה, שאינן ממצות, ממחישות כי קשת 12 מקיימת בחודשים אלה פעילות בחירות אינטנסיבית, לטובת גוש המרכז-שמאל ובמיוחד לטובת מפלגת "יש עתיד" ומר לפיד העומד בראשה. זאת נעשה באופנים שונים, חלקם מתוחכמים, אך הרושם העולה הוא מובהק וחד משמעי – זוהי פעילות בחירות לטובת ראש הממשלה הנוכחי ומפלגתו.  

ובכל מקרה, המבחן בענייננו איננו רק כמותי, כי אם גם איכותי. וזאת במיוחד לנוכח נתוני הרייטינג המציבים את שידורי קשת ושידורי חדשות 12, בפסגת השידורים הנצפים בישראל. ולכן משמעות כל שידור וכן משמעות ההדהוד של כל שידור במדיות מקבילות (כגון טוויטר, פייסבוק, טיק טוק וכד'), הינה מרחיקת לכת ולדבר יש משמעות כבירה בנסיבות דנן, שבועות אחדים לפני יום הבחירות.

מסרים אלה, שפורטו לעיל, מתפרשים ע"י הבוחר הסביר כתמיכה במפלגת "יש עתיד" ובכמה מחבריו הנכבדים של גוש המרכז-שמאל ובבירור ניתן לקבוע כי הבוחר הסביר מושפע מפרסומים אלה, ובוודאי שקיים כאן פוטנציאל סביר להשפעה עליו (בבחינת פרסום כזה שהבוחר הסביר "אמור להיות מושפע" ממנו), מכיוון שהחיוכים, החום, הליטוף והמחמאות נעשים כלפי מועמדים ממפלגות המרכז-שמאל, ולכן מתקיים כאן עידוד ברור וחד משמעי להצביע להם.    

לכף נוסיף את פעילותם רבת השנים של הפרשנים המוטים, אמנון אברמוביץ', דנה וייס ורינה מצליח, אשר התבטאו פעמים אינספור (ולעתים בגסות רוח בשידור חי) כנגד מפלגת הליכוד והעומד בראשה, עד כדי השמעת בדיות, קללות וגסויות כנגד בני משפחתו הקרובה של מר נתניהו.

פעילותה של קשת 12 בשבועות אלה נכנסת להגדרת "פעילות בחירות" בחוק מימון מפלגות, ובמיוחד לתת ההגדרה – "פנייה ישירה בתקופת הבחירות לבוחרים בעלי עמדות פוליטיות מסוימות שמטרתה להשפיע עליהם להצביע בעד רשימת מועמדים מסוימת או להימנע מלהצביע בעד רשימת מועמדים מסוימת".

אשר על כן, הנכם נדרשים להירשם אצל מבקר המדינה "כגוף פעיל בבחירות שמטרתו ביצוע פעילות בחירות", וזאת במובן סעיף 10ג' לחוק מימון מפלגות. היה ולא תעשו כן עד ליום ראשון הקרוב (2.10.22) תיאלץ מרשתי להגיש עתירה לחייב אתכם לעשות כן, תוך חיובכם בהוצאות.

Source link

פוסטים קשורים

 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]