מה קורה במלונות בארץ בזמן יום כיפור? - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

שבת | 03/06/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » מה קורה במלונות בארץ בזמן יום כיפור?

מה קורה במלונות בארץ בזמן יום כיפור?בזמן שכל האטרקציות והטיסות הממריאות והנוחתות מפסיקות לגמרי את הפעילות שלהן במהלך יום כיפור, דווקא במלונות ברחבי הארץ התפוסה גבוהה מאוד ולא מעט ישראלים בוחרים לצאת ל"נופש" ביום הזה, חלקם אנשים שרוצים לצום מחוץ לבית, אך רובם הם כאלה  שבוחרים לנצל את יום כיפור פשוט כדי להחליף אווירה. במלונות השונים מציינים שהם נערכים לכך כמדי שנה.

"מרבית מלונות רשת מלונות אפריקה ישראל פתוחים לאירוח ביום הכיפורים (Vert, קראון פלזה ואינדיגו)", אומר אסף בן דב, סמנכ״ל שיווק מלונות Vert. "המלונות כעת רושמים תפוסות של מעל ל-70 אחוזים כל אחד. אם ניקח לדוגמה את מלון VERT ים המלח, למעלה ממחצית מהאורחים המתארחים הינם לחופשות ארוכות טווח (לרבות תיירים מחו"ל) בעלות מספר ימים גדול מהממוצע".

>> התארחנו במלון VERT ירושלים וזה מה שחשבנו עליו

בן דב מסביר מה עושים האורחים שלא צמים במסגרת צום יום כיפור, לרבות תיירים, ב-24 השעות הללו: "אנו דואגים להפעיל את הארוחות ע"י פלטות קרות המציעות מגוון מאכלים לאורח הארוחות בשעות הקבועות לכך. במקביל לפתיחה, מוגשת ארוחה חמה במסעדה המרכזית. גם ארוחה מפסקת חמה מוגשת בסמוך לשעת כניסת הצום לטובת האורחים הצמים".

בריכות יפות, בארץ, אינדיגו (צילום: איתי סיקולסקי )

הבריכה במלון אינדיגו | צילום:
איתי סיקולסקי


ומה לגבי מתקני המלון?
"חוף הים והבריכה נשארים פתוחים לשירותי האורחים, אך כל שירותי האירוח המיוחדים כגון טרקלין עסקים וספא נסגרים לאורך כל יום הכיפורים ונפתחים כשעה לאחר צאת הצום".

קורה שיש תיירים מחו"ל שמגיעים ומופתעים מהיום הזה?
"התיירים שמגיעים אלינו ביום כיפור מעודכנים מראש, כמו בכל שנה, בהתנהלות המלון בימים אלו".

יש גם מלונות שפועלים רגיל לגמרי

הדיווח על תפוסות גבוהות הוא משהו שמלווה כאמור את יום כיפור מדי שנה. כך, בכתבה שפורסמה בשנת 2013, צוין שבאילת נרשמו אחוזי התפוסה הכי גבוהים בארץ ולא מעט מלונות דיווחו על תפוסה כמעט מלאה.

לאונרדו פלאזה אילת גדול (צילום: באדיבות רשת מלונות פתאל)

לאונרדו פלאזה אילת | צילום:
באדיבות רשת מלונות פתאל


>> זה מה שעושים תיירים מחו"ל ביום כיפור

יחד עם זאת, רשתות גדולות, להן מספר רב של מלונות, ייבחרו לרוב מספר מלונות מרכזיים שיפעלו במהלך יום הכיפורים. כך למשל, בפתאל ציינו בפנינו שהשנה הם יפעילו מספר מלונות מתוך כל המלונות שלהם הפזורים ברחבי הארץ: לאונרדו פלאזה אילת, יו קורל ביץ, לאונרדו פלאזה ירושלים, לאונרדו ירושלים, כל מלונות ים המלח פתוחים, הרודס תל אביב, לאונרדו פלאזה חיפה. כל מלון פועל במתכונת קצת שונה.

גם ברשת מלונות בראון, לה מלונות בתל אביב, ירושלים ואילת אומרים שהם מפעילים מספר מלונות מתוך כלל מלונות הרשת. כל האורחים, תיירים מחו"ל או ישראלים מיודעים מראש כי במידה ואינם צמים, הם צריכים להצטייד במזון מראש, למעט ארוחת הבוקר, המוגשת כסדרה במלונות השונים.

על פי הרשת, מרבית התיירים המגיעים לישראל יודעים שמדובר בתקופת חגים. האינטרנט מנגיש את המידע לכולם, ממש כמו שאנחנו יודעים כשאנחנו נוסעים לחו"ל על איזה חג או יום מיוחד אנחנו "נופלים". עם זאת, ולמען אלו שבכל זאת לא מעודכנים, על כל מיטה מחכה מכתב הסבר על היום המיוחד, על המנהגים, החוקים, מה מותר ומה אסור.

מלון בראון ברוט (צילום: מקס קובלסקי)

הגג של בראון ברוט | צילום:
מקס קובלסקי


ברשת מלונות מטיילים, לה מספר מלונות בצפון הארץ, מציינים שכל המלונות של הרשת עובדים ביום כיפור על בסיס לינה בלבד, למעט מטיילים מטולה שיהיה סגור. על פי הרשת המלון בדפנה הוא זה עם אחוזי התפוסה הגבוהים ביותר – עם 91 אחוזים. בתוך כך, הבריכות במלונות הווילג' ודפנה יהיו בפעילות במהלך יום כיפור עבור האורחים.

ארץ דפנה כניסה (צילום: יחצ)

ארץ דפנה, המלון עם התפוסה הכי גדולה ברשת | צילום:
יחצ


>> התארחנו במלון מטיילים ארץ דפנה וזה מה שחשבנו עליו

ואם במקרה אתם מחפשים מלונות בארץ שעובדים בצורה רגילה, יש גם כאלה – בערים לא יהודיות כמובן. כך למשל, מלון רמדה אוליבייה בנצרת עובד בכיפור במתכונת רגילה: מתקני המלון פתוחים, מסעדות המלון, בריכה מקורה ומחוממת פתוחה עד 22:00, חדר כושר וספא, כולם פתוחים.

מהרשת נמסר כי "המלון בתפוסה טובה. העיר נצרת פתוחה כיום רגיל, רק הכבישים המובילים ליישובים יהודיים יהיו חסומים".

רמדה נצרת (צילום: שגיא מורן)

פועל רגיל, כולל מסעדות. מלון רמדה אוליבייה בנצרת | צילום:
שגיא מורן


>> התארחנו במלון רמדה אוליבייה נצרת וזה מה שחשבנו עליו

ומה לגבי התיירים מחו"ל? "יש תיירים ביום כיפור והם מקבלים הסבר ממדריכי הקבוצות. מלון רמדה מאחל גמר חתימה טובה לכולם".


Source link

פוסטים קשורים

 • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]