"מהלך מחושב ומתוכנן לסגירת הערוץ": דרישה לצרף את יאיר לפיד כמשיב לעתירה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 30/05/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » "מהלך מחושב ומתוכנן לסגירת הערוץ": דרישה לצרף את יאיר לפיד כמשיב לעתירה

"מהלך מחושב ומתוכנן לסגירת הערוץ": דרישה לצרף את יאיר לפיד כמשיב לעתירה

"מהלך מחושב ומתוכנן לסגירת הערוץ": דרישה לצרף את יאיר לפיד כמשיב לעתירה

לאחר שמפלגת יש עתיד והעומד בראשה רה"מ יאיר לפיד הגישו עתירה לוועדת הבחירות, שמטרתה הכרזה של ערוץ "עכשיו 14" כגוף פעיל בבחירות וכתוצאה מכך – סגירה מוחלטת של הערוץ במידה והשופט יצחק עמית אכן יאמץ את עמדתם, הוגשה בקשה לצרף את יאיר לפיד כמשיב בעתירה.

ערוץ 14 ביקש מוועדת הבחירות לצרף את לפיד: "העתירה היא מהלך מחושב ומתוכנן לסגירתו של ערוץ 14 בטלוויזיה. תחת כסות של עתירה תמימה שמבקשת רק 'שקיפות' ו'סיווג תוכן נכון', מסתתרת התכלית האמיתית – השתקה של כלי תקשורת המבקר את פעולות השלטון וראש הממשלה".

לחתימה על העצומה, לחצו כאן.

ברשתות רואים בחומרה רבה את העתירה הלא דמוקרטית של ראש ממשלה מכהן, זה שבין היתר אמור להגן על תקשורת חופשית בישראל. במקום זאת, כאמור, לפיד ומפלגתו פועלים לסגירת הערוץ ובכך מובילים במו ידיהם להשתקה של ציבור ענק. כדי להיאבק בניסיון ההשתקה הזה, עשרות אלפי אנשים כבר הצטרפו לעצומה נגד העתירה המגוחכת.

קבוצת ישראל היום ומקור ראשון פרסמו הבוקר מכתב תמיכה בערוץ 14, לאחר שמפלגת יש עתיד הגישה ערעור נגדו בבקשה לסמן את שידוריו כתעמולת בחירות. "קבוצת "ישראל היום" ומערכות העיתונים "ישראל היום" ו"מקור ראשון" מגנות כל ניסיון או מהלך להשתיק, להגביל, לאיים ולהצר את צעדיהם של כלי תקשורת ועיתונאים, ובכללם ערוץ הטלוויזיה "עכשיו 14", כך נכתב בהודעה הרשמית של שני הגופים.

גופי התקשורת המשיכו וכתבו: "אנו תומכים בריבוי קולות ובפלורליזם תרבותי ותקשורתי – בשגרה ובתקופת בחירות". למעשה הצעד של יש עתיד קיבל ביקורות רבות מכל צידי הקשת הפוליטית והתקשורתית. המו"לית של עיתון 'גלובס' אלונה בר און, יצאה גם היא נגד העתירה ותמכה בערוץ 14, שם עובד גם בעלה שמעון ריקלין, אחד הקולות הבולטים שנשמעים נגד הפנייה של יש עתיד וראש הממשלה הזמני יאיר לפיד לוועדת הבחירות להכריז עליו ערוץ תעמולה, מה שיביא לסגירתו.

Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]