מדוע בנט נעדר מהדיונים אצל לפיד על הסכם הגרעין? - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 16/07/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » מדוע בנט נעדר מהדיונים אצל לפיד על הסכם הגרעין?

מדוע בנט נעדר מהדיונים אצל לפיד על הסכם הגרעין?

ראש הממשלה יאיר לפיד והצמרת הביטחונית-מדינית מנהלת בשבועות האחרונים "מלחמה דיפלומטית" נגד הסכם הגרעין בין איראן והמעצמות. אולם, היום (ראשון) מתברר כי נפתלי בנט, הממונה על "תיק איראן", לא זומן על ידי לפיד לדיוני העומק שהתקיימו בנושא האיראני. 

גורם מדיני בכיר: "עימות צבאי – השפה היחידה שבאיראן מבינים"; ברנע ימריא לוושינגטון

ראש המל"ל לשעבר על הניסיון למנוע את הסכם הגרעין: "האמריקאים לא סופרים אותנו"

גורם בכיר המעורה בפרטים אמר היום כי "הוא לא בארץ, הרבה יותר ממה שראוי להפריע לאדם שללא ספק הייתה לו שנה עמוסה, הוא רוצה להקדיש זמן למשפחתו. מפני שאני במצבים כאלה מעריך את החשיבה היוצרת שלו, את היכולות שלו ואת ההבנה הרחבה שלו ואת הניסיון שלו. כמוש בעלות השחר ברגע שזה התחיל מיד הוא ישב איתנו בשולחן. זה מוח שאתה רוצה לידך בסיטואציות מורכבות".

 • "החלטנו שהגיע הזמן שכל אחד יצעד בדרך משלו" סטטיק ובן אל – הסוף

כאמור, מוקדם יותר קיים ראש הממשלה לפיד תדרוך לתקשורת ברקע הדיווחים כי הסכם הגרעין בין איראן והמעצמות צפוי להיחתם בשבועות הקרובים. לפיד תקף את ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, וטען כי ישראל משלמת עד היום את מחיר הנזק, כביכול, שגרם נאומו בקונגרס האמריקאי ב-2015.

בתגובה, טען נתניהו כי ״בשנה האחרונה לפיד וגנץ זנחו לחלוטין את המאבק הציבורי נגד הסכם הגרעין עם איראן. במשך 12 שנה נאבקנו בנחישות בהסכם הזה ואף הבאנו את ארה"ב לסגת ממנו. אבל בשנה היחידה שלהם בשלטון, לפיד וגנץ נרדמו בשמירה ואפשרו לארה"ב ואיראן להגיע להסכם גרעין שמסכן את עתידנו".

ראש הממשלה לפיד מסר בתגובה לדבריו של נתניהו: "כשנתניהו היה ראש ממשלה כל מה שהוא עשה בעניין האיראני היה מסיבות עיתונאים ומצגות. הנזק שגרם במהלך כהונתו לשתי הסוגיות האסטרטגיות החשובות ביותר לישראל – המאבק בגרעין האיראני והיחסים עם ארה"ב – הוא חמור ועמוק ואנחנו עדיין מתקנים אותו". 

Source link

פוסטים קשורים

 • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס מסחר אלקטרוני

  by avidan
  by avidan

  מבוא העולם מתקדם מהר והמסחר האלקטרוני נמצא בכל מקום. רוב האנשים עדיין מתחילים,  ראית את היתרונות של קמעונאות מקוונת בעבר: מכירות מוגדלות, רווחים טובים יותר והכרה מוגברת של המותג. אבל …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]