לראשונה מפרוץ המלחמה: לוחמים אוקראינים יטופלו בישראל - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

שבת | 20/04/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » לראשונה מפרוץ המלחמה: לוחמים אוקראינים יטופלו בישראל

לראשונה מפרוץ המלחמה: לוחמים אוקראינים יטופלו בישראלישראל הסכימה לקלוט 20 לוחמים אוקראינים פצועים לשיקום בבית החולים שיבא בתל השומר אחרי משא ומתן שנמשך חודשים והכעיס את האוקראינים – כך פורסם אמש (שני) לראשונה ב"המהדורה המרכזית". במקביל, הקרמלין הצהיר אמש שלא התקבלה החלטה אם לסגור את גבולות רוסיה כדי לבלום את ההימלטות של גברים בגילאי גיוס מהמדינה, לאחר ימים של מחאות מאז הכריזה מוסקבה על גיוס המוני לצבא.

כשנשאל על הסיכויים לסגירת הגבול, אמר דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב לכתבים: "אני לא יודע על זה כלום. כרגע לא התקבלו החלטות בנושא". אתרי החדשות מדוזה ונובאיה גאזטה דיווחו כי הרשויות מתכננות לאסור על גברים לצאת מרוסיה, תוך ציטוט פקידים לא מזוהים.


תורים ארוכים במעבר הגבול ולימאאה מרוסיה לפינלנד (צילום: רויטרס)

עומסים במעבר הגבול רוסיה-פינלנד | צילום:
רויטרס


הדיווחים על כך שרוסיה עשויה לסגור את הגבול עוררו סערה מאז שהנשיא ולדימיר פוטין הורה בשבוע שעבר לגייס מאות אלפי חיילי מילואים לראשונה מאז הפלישה לאוקראינה לפני שבעה חודשים. הטיסות מחוץ לרוסיה אזלו ומכוניות ממתינות במעברי הגבול, עם דיווחים על המתנה של 48 שעות במעבר הגבול עם גאורגיה, השכנה הפרו-מערבית היחידה שמאפשרת לאזרחים רוסים להיכנס אליה ללא ויזה.

20 לוחמים אוקראינים מגיעים לשיקום בישראל

בזמן שהמחאה נגד צווי הגיוס ברוסיה מתרחבת, ישראל הסכימה לקלוט 20 לוחמים אוקראינים שנפצעו במהלך הלחימה לטיפול ולשיקום לראשונה מאז פרוץ המלחמה באוקראינה. שני חיילים אוקראינים כבר נחתו בארץ בערב החג והועברו לבית החולים שיבא. 18 חיילים נוספים יגיעו בשבועות הקרובים.

חיילים אוקראינים מקבלים טיפול בישראל

חיילים אוקראינים מקבלים טיפול בישראל

כל החיילים פגועי וקטועי גפיים בישראל יזכו לטיפול שכולל התאמת פרוטזות והליך שיקום. לאור הידע והניסיון שנצבר לאורך השנים בבתי חולים בישראל, פנתה קייב לירושלים לאחר סגירת בית חולים השדה הישראלי שפעל במערב אוקראינה וביקשה שישראל תסכים לקלוט לשטחה פצועים אוקראינים.

באמצע חודש מאי התקיימה שיחת טלפון בין שר הבריאות ניצן הורוביץ למקבילו האוקראיני שבה הבטיח הורוביץ שישראל תסכים לקלוט גם לוחמים, אך מאז נרשמה סחבת וגרירת רגליים של ישראל בטענות שונות, כולל היעדר תקציב. כעת, בפרויקט משותף למשרד החוץ, משרד הביטחון, סוכנות הסיוע של ישראל, שגרירות ישראל בקייב ומשרד הבריאות נמצא התקציב, אותרו בתי החולים אליהם יועברו הפצועים ויחל הליך הטיפול והשיקום. את הפרויקט יוביל בית החולים שיבא תל השומר.

שגרירות אוקראינה בישראל מסרה: "שגרירות אוקראינה מודיעה היום כי ממשלת ישראל אישרה להביא 20 חיילים אוקראינים עם פציעות חמורות לקבלת טיפול רפואי בישראל. אתמול, ה-25 בספטמבר, הגיעו למדינת ישראל שני חיילים ראשונים, שנפצעו כתוצאה מהתוקפנות הרוסית נגד אוקראינה לטיפול והתאמת גפיים תותבות. 18 חיילים נוספים יגיעו לישראל בשבועיים הקרובים ויטופלו בבתי חולים שונים ברחבי הארץ".

"השגרירות מביעה תודתה לממשלת מדינת ישראל, בפרט למשרד הבריאות ולמשרד החוץ, על ארגון תהליך הטיפול בחיילים אוקראינים בבתי חולים מובילים בישראל ללא תשלום".

ממשרד החוץ נמסר: "כחלק מהסיוע ההומניטרי המתמשך של ישראל לאוקראינה, אנו שמחים להתגייס גם לסייע בשיקומם של פצועים, שמגיעים לישראל לטיפול שיקום ממושך שיסייע להם לחזור לתפקוד בחיי היום-יום".


Source link

פוסטים קשורים

 • קורס מסחר אלקטרוני

  by avidan
  by avidan

  מבוא העולם מתקדם מהר והמסחר האלקטרוני נמצא בכל מקום. רוב האנשים עדיין מתחילים,  ראית את היתרונות של קמעונאות מקוונת בעבר: מכירות מוגדלות, רווחים טובים יותר והכרה מוגברת של המותג. אבל …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • פריצה היא גישה בלתי מורשית למערכות אבטחת רשת מחשבים או שליטה עליהן למטרה בלתי חוקית כלשהי. פריצה מצריכה הבנה מלאה של מערכת אבטחת מחשבים. אפשר פשוט לומר שהאקר הוא מישהו …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]