לקראת החזרה ללימודים: מי זכאי לחופשה ב-1 בספטמבר - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 28/02/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » לקראת החזרה ללימודים: מי זכאי לחופשה ב-1 בספטמבר

לקראת החזרה ללימודים: מי זכאי לחופשה ב-1 בספטמבר

מיטל דולב בלט

עדכון אחרון: 31.08.2022 | 13:25

ההסכם הקיבוצי שנחתם היום בין משרד האוצר, משרד החינוך והסתדרות המורים גרם לאנחת רווחה בקרב מיליוני הורים בישראל. שנת הלימודים תפתח מחר כסדרה ב-1 בספטמבר ומיליוני ילדים יתחילו את שנת הלימודים הנוכחית, מתוכם מאות אלפי תלמידי כיתה א'.

למרות שמדובר ביום בו רבים מהילדים נדרשים לליווי ההורים, בעיקר בגני הילדים, הורים רבים חייבים לעבוד ביום זה כרגיל. ארגונים מעטים במשק, כמו ההסתדרות והמטה של נעמת, מקלים על ההורים ב–1 בספטמבר ומוציאים מדי שנה את עובדיהם לחופשה מרוכזת בקיץ, הכוללת גם את יום החזרה ללימודים ומסתיימת ב–2 בספטמבר. אבל גם מי שלא נהנה מהתחשבות כזו מצד המעסיק זכאי להקלות או הטבות ב–1 בספטמבר.

בעוד עובדים מהמגזר הפרטי נדרשים לקחת יום חופש על חשבונם, עובדי המדינה יכולים, להשתמש באחד משני "ימי הבחירה" שלהם כדי ללוות את ילדיהם לבית הספר או לגן ביום הראשון ללימודים.

לפי תקנה זו עובדי המגזר הציבורי, זכו לשני ימי בחירה בנוסף למכסת ימי החופשה השנתית. יום בחירה זה נוסף על ידי האגף לקידום ושילוב נשים הוספת יום בחירה לעובדי/ות המדינה במועד פתיחת שנת הלימודים במערכת החינוך. יום בחירה כזה אינו דורש  אישור המעביד – אלא רק הודעה מראש. לעומתם, עובדי המגזר הפרטי ידרשו להתחשב בעומס העבודה ובהחלטת המעביד.

יום בחירה זה נקבע רק על ה01 לספטמבר כך שאם הייתה מתקיימת בסופו של דבר שביתה ושנת הלימודים הייתה מתחילה ביום ראשון, גם עובדי המגזר הציבורי היו נדרשים לקחת את יום הלימודים הראשון כיום חופש על חשבונם.

כך גם ההורים שילדיהם קטנים יותר ונמצאים בימי הסתגלות בגן, בהם הם נמצאים בגן בכל יום שעות בודדות בלבד במקום יום מלא, תהליך שיכול לקחת גם שבוע. כאן כבר אין בחירה ובמידה ומעוניינים בחופשה, היא על חשבון החופשה השנתית בלבד.

גם לגבי הגשר שנקבע בהסכם שנחתם היום, אשר קבע כי כבר השנה תהיה לתלמידים ולמורים חופשה מרוכזת בין יום כיפור לסוכות, בעוד הלימודים בימי האיסרו חג יתקיימו כרגיל.

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

Source link

פוסטים קשורים

 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אחרי המתנה לא קצרה וציפייה רבה, גוגל מתחילת בהשקת השירות הגדול הבא שלה – Google TV. מדובר בשיתוף פעולה של גוגל עם ענקית האלקטרוניקה סוני, שמייצרת טלוויזיה ייעודית שתותאם במיוחד …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]