לאחר שבוע: נמצאו גופותיהן של אם ובתה שנפלו לבולען בגואטמלה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שלישי | 30/05/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » לאחר שבוע: נמצאו גופותיהן של אם ובתה שנפלו לבולען בגואטמלה

לאחר שבוע: נמצאו גופותיהן של אם ובתה שנפלו לבולען בגואטמלהבולען ענק שנפער ביום שבת האחרון בעיר ויז'ה נואבה שבדרום המדינה הלטינית, הוביל למותן הטראגי של אם ובתה שנמצאו לאחר שבוע של חיפושים. התופעה, לה היינו עדים גם כאן בישראל, הפכה למכה של ממש במדינה רוויות הגשמים בה הכבישים והתשתיות סובלים מהזנחה רבת שנים. "הן נקברו תחת טונות של אדמה. הדבר הראשון שהמחלצים ראו היו גלגלי האוטו ואז הם החלו לחפור", סיפר ראש העיר


בולען גואטמלה (צילום: צילום מסך: @BVOLUNTARIOSG)

צילום: צילום מסך: @BVOLUNTARIOSGשבועיים לאחר הבולען שנפער בנתיבי איילון והסעיר מדינה שלמה, מדינה נוספת עסוקה ביממה האחרונה בתופעת הבולענים, רק שהפעם זה נגמר בטרגדיה איומה: אולגה אמיליה צ'וז (38) ומישל מג'יה צ'וז (15), אם ובתה תושבות גוטמלה, מצאו את מותן לאחר שהרכב בו נסעו קרס יחד עם הכביש אל תוך בולען ענק שנפער בעיר ויז'ה נואבה שבדרום המדינה.

האוטו בו נסעו אולגה ובתה יחד עם אב המשפחה, אדולפו, קרס ביום שבת האחרון, ה-24 לספטמבר, ומאז עסקו צוותי החילוץ בנסיון לאתר את האם ובתה, לאחר שהאב הצליח לשרוד את הנפילה בדרך נס. צוותי החילוץ עמלו יום ולילה בנסיון לאתר את השתיים, בסיפור שהעסיק את המדינה כולה במשך כמעט שבוע, ואתמול (חמישי) נמצאו כאמור הגופות של שתיהן.

על פי כלי התקשורת באמריקה הלטינית, גופותיהן של האם ובתה נמצאו בין הריסות הבולען, כמה ימים אחרי שאב המשפחה הצליח לחלץ את עצמו לאחר שנפצע באורח בינוני ואיבד שתיים מאצבעותיו בזמן שניסה לחלץ את בתו.

כמה שעות לפני מציאת הגופות, מצאו צוותי החילוץ את המכונית השחורה בה נסעו בני המשפחה, ולפי חקירת האירוע מתברר שהרכב נפל לתהום שנפערה ואז נקבר תחת טונות של אספלט ואדמה. "הדבר הראשון שהמחלצים ראו היו גלגלי האוטו ואז הם החלו לחפור", סיפר ראש עיריית ויז'ה נואבה, חאבייר גרמחו.

לאחר חילוץ הרכב וגופותיהן של האם ובתה, אמר דובר המשרד להגנת הפנים, חואן לואיס פנתלאון, כי "לא צפוי להיפתח תיק פלילי בפרשה העצובה, והסיבה להיווצרות הבולען הם הגשמים שלא פסקו ימים לפני התאונה וקורעים את הרחובות והכבישים המהירים שמוכרחים לעבור תחזוקה שוטפת הרבה יותר".

לאחר דבריו של פנתלאון רשויות הממשלה הודיעו כי יפתחו בחקירה "גיאולוגית וטכנית" בנסיון להבין ולסייע במציאת פתרון לבעיה, זאת לאחר שכמה ימים לאחר היעלמותן של השתיים התגלה בולען נוסף בעיירה סמוכה לאזור האירוע, שם הצליחו עובדי העירייה לסגור בזמן את הנתיב ולא נגרם כל נזק לחיי אדם.

 

 


Source link

פוסטים קשורים

  • אפליקציות לקטנטנים

    by Shokor
    by Shokor

    למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

    0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]