כוכבי "ארץ נהדרת" לדורותיה בפגישת מחזור מרגשת ומצחיקה - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 29/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » כוכבי "ארץ נהדרת" לדורותיה בפגישת מחזור מרגשת ומצחיקה

כוכבי "ארץ נהדרת" לדורותיה בפגישת מחזור מרגשת ומצחיקהאולפן מספר 1 באולפני הרצליה, זה שרגיל לארח מדי שבוע את סט הצילומים של "ארץ נהדרת", הפך הפעם לאולם אירועים. ה"כלה" היא התוכנית המצליחה שחוגגת 20 והאורחים הם כוכבי "ארץ נהדרת" – מכל העונות.

"קצת מוגזם כל הדבר הזה, עזוב אותך, זה לא אמיתי, זה פייק", טוען אלי פיניש – וטל פרידמן, שהיה שם לצד פיניש כשהתוכנית עלתה לאוויר, אומר: "רמת העניין פה גדולה, זה כמו מסיבת עיתונאים".

"מתלוננים שאני לא מגולח. אתה מבין? ראו אותי 20 שנה", אומר המנחה אייל קיציס מאחורי הקלעים. "הינה, אז יש משהו שונה". ודב נבון, שחזר אחרי שנים ארוכות, מודה: "איזו התרגשות. זה כמו לחזור לרחם". את עלמה זק הוא שואל: "זוכרת את הסטארט-אפ, את ההתחלה? כשישבנו במשרדים ולא הבנו מה אנחנו עושים ואז זה התפתח והפך למפלצת"


ארץ נהדרת  (צילום: N12)

כשהאולפן הפך לאולם שמחות | צילום:
N12


ארץ נהדרת  (צילום: N12)

"זוכרת שלא הבנו מה אנחנו עושים"? דב נבון עם עלמה זק | צילום:
N12


תוכנית הבידור הסטירית זכתה כמעט בכל פרס אפשרי – מפרס האקדמיה 8 פעמים ועד התואר המכובד של "אבירת איכות השלטון". אפילו נשיא ארה"ב לשעבר, ברק אובמה, הזכיר אותה בנאום שלו כאן בישראל – אבל יותר מהכול, היא הביאה לנו דמויות אייקוניות שקרעו אותנו מצחוק והכניסה ללקסיקון בדיחות שהפכו למטבעות לשון כמו "דברי חלש" ו"אין עבודה, אין שפה, קשה, קשה".

ולמקרה ששכחתם כמה זמן עבר הבן של אורנה בנאי, שנולד בעונה הראשונה, כבר התגייס. "אנחנו מ-1880 התחלנו", היא אומרת לדב נבון – ומיד שואלת אותו על הבריאות. "כולסטרול מאוד גבוה, הסוכר ירד. אני עושה הליכות אבל בורח לי שתן", ובנאי מאבחנת: "אתה צריך להיות פרזנטור של חיתולים".

ארץ נהדרת  (צילום: מתוך "ארץ נהדרת", באדיבות קשת 12)

התינוק שנולד לאורנה בנאי בעונה 1 כבר התגייס: כך היא נראתה בהריון | צילום:
מתוך "ארץ נהדרת", באדיבות קשת 12


ארץ נהדרת  (צילום: מתוך "ארץ נהדרת", באדיבות קשת 12)

כשלובה גילמה את המיילדת של אורנה בנאי | צילום:
מתוך "ארץ נהדרת", באדיבות קשת 12


שניהם היו בתוכנית עוד כשהאיפור היה רק מסקינג-טייפ על האף (לדמות של ג'ודי) ולא עבודה של שעות: "היית נעצרת ואומרת: 'הסלוטייפ ירד לי, תרימו את האף חזרה'", נזכר נבון ובנאי מאשרת: "הוא היה נופל הרבה וגם היה לי מסז'יסט צמוד לסחוס. פרידמן תמיד לא היה מוכן לשים את הפימה הזאת, כי הוא לא היה יכול… הוא, אתה יודע, נוירוטי, הוא אין לו עצבים. פעם אחת הוא הסכים לעשות את חנה לסלאו, וזה עף לו תוך כדי, הגוף שלו דחה את זה."

ארץ נהדרת  (צילום: N12)

"אתה צריך להיות פרזנטור של חיתולים". דב נבון ואורנה בנאי | צילום:
N12


השחקנים עם הוותק לא עומדים בפרץ: הנוסטלגיה מציפה אותם והם מעלים זיכרונות מהמערכונים שהכי הצחיקו אותם – וגם אחד מהשני. "אתה יודע כמה אני מדבר עליך?", אומר פיניש לנבון, "אם יש מישהו שחסר בימי צילום זה אתה. הפאן נעלם, הלך, אין כלום – טכני".

ארץ נהדרת  (צילום: N12)

"אם יש מישהו שחסר בימי צילום זה אתה" | צילום:
N12


כשהם נזכרים בהגעתם לתוכנית, יובל סמו טוען: "אין מה לעשות, במערכת הזאת נורא אוהבים נשים ומקבלים אותן באהבה. אני, הכניסה שלי הייתה בתוך אקווריום. אתם צוחקים, זה לא מצחיק" – וכך אכן קרה, כשגילם את עמי איילון.

ארץ נהדרת  (צילום: N12)

"אני נכנסתי לתוכנית בתוך אקווריום". סמו | צילום:
N12


בינתיים מתחיל גם הדור הצעיר להגיע לאירוע – אלה שבעצמם גדלו על התוכנית וכעבור שנים הצטרפו לנבחרת הוותיקה. "התחלתי את הצילומים בגיל תשע", מתבדחת גיה באר גורביץ', "הייתי ילדת אולפנים". אורי לייזרוביץ', גם הוא מהחדשים, תוהה: "יש עוד חדשים? אתם יודעים? כי כל שנה כזה מגיעים ופתאום נוספים… יש עוד חדשים? תמיר בר הוא הפרגית".

ארץ נהדרת  (צילום: N12)

"הוא הפרגית". אורי לייזרוביץ' עם תמיר בר | צילום:
N12


ארץ נהדרת  (צילום: N12)

אסי כהן ואורנה בנאי מתחבקים מאחורי הקלעים | צילום:
N12


כשיצאתם לדרך ויצרתם את הדבר הזה שנקרא "ארץ נהדרת", דמיינת, היה לך מין חזון כזה שאחרי 20 שנה זה ייראה ככה?

"הייתה תקווה שזה מה שיהיה", עונה מולי שגב, העורך הראשי של התוכנית. "בנינו משהו שאפשר להרחיב אותו, לפתח אותו ולרענן אותו. הקאסט הראשוני היה קאסט של מפגשים בין אנשים מסוגים שונים של הומור שלא נפגשו אף פעם, כדי לייצר משהו חדש".

התחושה שלך, לראות את כל האירוע הזה?

"תראה, אנחנו ציניקנים מקצוענים, אבל זה קצת מרגש. אין מה לעשות. זה אגב דבר שאי אפשר לזייף – את הכימיה שאתם רואים באולפן, גם השחקנים הכי טובים לא יצליחו לזייף והם באמת באמת אוהבים אחד את השני".

ארץ נהדרת  (צילום: N12)

היו שם בעונה הראשונה. נבון, פרידמן, אורנה ופיניש | צילום:
N12


ארץ נהדרת  (צילום: N12)

זרחוביץ' התלוצץ: "אל תהרסי לי את השיער". עם שני כהן | צילום:
N12


הבנתי שיש שמועה על זה שאתם עומדים לעשות תמונת מחזור ביחד

"זה הרעיון המקורי", מודה אייל קיציס. "בסוף בסך הכול להעמיד את כולם, 24 אנשים אם אני לא טועה, לתמונה".

ארץ נהדרת  (צילום: N12)

הגיע – וזכה להשוואות לז'ראר דפרדייה ולסטיב מרטין. ליאור אשכנזי | צילום:
N12


אני תוהה אם זו משימה בלתי אפשרית במקרה שלכם?

"כן, זה מאוד יפתיע אותי אם נצא מפה עם תמונה. מאוד. אני שואל את עצמי אבל, מי שוכב על הרצפה? נכון? תמיד יש… הייתי שם או את מריאנו או סמו לדעתי". לבסוף, כפי שעיניכם רואות, זה הצליח.

 ארץ נהדרת פגישת מחזור (צילום: 12+)

בסוף זה קרה | צילום:
12+


תחקיר: מאי פכט והדי זעירא


Source link

פוסטים קשורים

 • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]