כאן נמצאים בתי הספר היסודיים הטובים בישראל - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום חמישי | 28/09/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » כאן נמצאים בתי הספר היסודיים הטובים בישראל

כאן נמצאים בתי הספר היסודיים הטובים בישראלאחד הנתונים שחסרים בדירוגים הקודמים של בתי ספר היסודיים הטובים בישראל הוא שביעות הרצון של ההורים. אלה שמקבלים את פני ילדיהם אחרי שחזרו מהלימודים ויכולים לדעת מה ההשפעה של בית הספר עליו. אלה שמתמודדים, מהצד אמנם, עם הקשיים של מערכת החינוך ונאלצים למצוא פתרונות אחרים בתשלום עבור ילדיהם. אלה ששולחים לפעמים כמה ילדים לאותו בית הספר, ויודעים להעריך במשך שנים האם מערכת החינוך בעיר שבה הם מתגוררים מספקת את הסחורה.

כעת אפשר למצוא נתונים כאלה שנאספו באופן רשמי במידרג העיריות של אתר מידרג, שנערך זו השנה החמישית. 5,961 מהמשתמשים באתר את הישוב בו הם גרים בשורה ארוכה של קטגוריות ונושאים. אל הדירוג הסופי נכנסו 22 עיריות, שקיבלו יותר מ-100 תשובות שאומתו על ידי נציגי האתר.

>> בחירת ההורים: אלה הערים עם גני העירייה הטובים בישראל

העיר שבה ההורים הכי מרוצים מבתי ספר היסודיים שילדיהם לומדים בהם היא מודיעין. באופן כללי העיר זכתה בציון גבוה בפרויקט העיריות (4.16), וגם בדירוג גני הילדים היא הובילה בראש. אם יש כאן נקודת עניין, הרי זה הפער הגדול בין הציון שקיבלו בתי הספר במודיעין, לעומת הערים האחרות. תושבי מודיעין דירגו את החינוך היסודי בציון 4.11. בתי הספר ברעננה, שהגיעו למקום השני, זכו בציון של 3.7. עדיין ציון גבוה, אבל בפער משמעותי מהמקום הראשון. הפער מהמקום השלישי הוא 0.02 נקודות בלבד.

במקום השלישי נמצאים בתי הספר בנס ציונה (3.61 בדירוג הכללי), במקום הרביעי בתי הספר גבעתיים (3.69 בדירוג הכללי) ובמקום החמישי בתי הספר היסודיים בפתח תקווה. בניגוד לגני הילדים, התושבים נטו להחמיר מעט יותר עם בתי הספר היסודיים, והציונים מעט נמוכים יותר.

העיר המרוחקת ביותר מהמרכז בחלק העליון של הטבלה היא אשדוד, שגם כך קרובה יחסית אל המרכזית. 

אי אפשר להסיק מכך שכל ערי המרכז והשרון זוכות בציונים גבוהים. חיפה, בת ים, רחובות, כפר סבא, ירושלים ורמת גן מדשדשות באמצע הטבלה עם ציונים ממוצעים לבתי הספר היסודיים שלהם שבין 3.21 ל-3.32. לא גרוע מאוד, אבל גם לא מעיד על שביעות רצון גדולה של ההורים ממערכת החינוך.

בחלק הנמוך ביותר בטבלה נמצאות הערים שגם בדירוג הגנים קיבלו ציונים נמוכים במיוחד. העיר שתושביה העניקו לבתי הספר שלה את הציון הנמוך ביותר היא ראש העין, שגם בדירוג הכללי של מידרג נמצאת במקום הלפני אחרון עם 2.36. מעט יותר גבוה ממנה נמצאים בתי הספר היסודיים של נתניה ומעט מעליהם חולון (3.03 בדירוג הכללי) ורמת השרון, שגם היא קיבלה רק 2.79 בדירוג הכללי של תושביה. מעניין לציין שגם כאן קיים פער מסוים בין הציון המוצע שקיבלה רמת השרון לחיפה, שם מתחילה אמצע הטבלה.

שתי הערים המרכזיות בישראל, ירושלים ותל אביב, נמצאו באופן טבעי במרכז הטבלה. ירושלים (2.95 בדירוג הכללי) בחלק התחתון יותר של הטבלה, אבל ת"א (3.42 בדירוג הכללי), רק עשירית הנקודה מעליה.


Source link

פוסטים קשורים

 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]