"ישראל לא תצא להרפתקה צבאית": בלבנון מגיבים לאיומים של גנץ - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום ראשון | 26/05/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » "ישראל לא תצא להרפתקה צבאית": בלבנון מגיבים לאיומים של גנץ

"ישראל לא תצא להרפתקה צבאית": בלבנון מגיבים לאיומים של גנץ

המו"מ על הסכם הגבול הימי עם לבנון: גורם בכיר בממשל לבנון התייחס לאיומיו של שר הביטחון גנץ לאחר הקשחת העמדות הלבנונית, והגדיר את איומיה של ישראל כ״הפחדות״ והעריך כי "ישראל לא תצא להרפתקה צבאית נגד לבנון ותל אביב יודעת היטב כי הסלמה אינה אינטרס בשלב זה״. כך דווח היום (ראשון) בעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון.

גנץ: "אם חיזבאללה יבקש לפגוע בתשתיות שלנו – לבנון תשלם מחיר כבד"
במערכת הביטחון טוענים: הנחיית גנץ להיערך להסלמה בצפון – מסר מאיים לחיזבאללה

כמו כן, התייחס אותו גורם בכיר למשא ומתן על ההסכם ואמר כי ״ביירות לא נתונה לסחטנות ישראלית. המשא ומתן נמשך ופועל, והכדור נמצא במגרשו של המתווך האמריקאי הוכשטיין״.

כזכור, שר הביטחון גנץ איים השבוע על לבנון מפני פעולות פרובוקציה מצד חיזבאללה ואמר: "בין אם ייחתם ההסכם או לאו, אנו ערוכים להגן על התשתיות שלנו ועל ריבונותנו. אם חיזבאללה יבקש לפגוע בהן – המחיר הצבאי שמדינת לבנון וחיזבאללה ישלמו יהיה כבד מאוד. איננו ששים אלי קרב, אך אנו מוכנים אליו".

בני גנץ (צילום: מרק ישראל סלם)בני גנץ (צילום: מרק ישראל סלם)

בתוך כך, לאחר התקדמות משמעותית במו"מ, לבנון הציבה דרישות נוספות וביניהן בקשה לציין את הביטוי "הקו הכחול" בכל נקודה בהסכם בה מתייחסים לסוגיית הגבולות, ולהדגיש כי לבנון נצמדת לגבולות הבינלאומיים. נקודה נוספת המופיעה בתגובה הלבנונית מתייחסת לחברות שיפעלו בשדה. בטיוטה האמריקאית נכתב כי הן "לא יהיו כפופות לסנקציות אמריקאיות", בעוד שהלבנונים סירבו לנוסח, ודרשו שייכתב "החברות אינן לבנוניות או ישראליות, ואינן נמצאות תחת סנקציות בינלאומיות".

כמו כן, לבנון הדגישה בתגובתה כי היא מתנגדת למונח "פיצוי כספי" באשר לחלק מרווחי שדה 'קאנא', והודגש כי הדבר הצפוי הוא הסדר פיננסי בין ישראל והחברה שתפעל בשדה – והם אינם קשורים לכך. הלבנונים הדגישו בתשובתם כי "לבנון אינה מעוניינת בהסדר זה, וכי העבודות בבלוק 9 יחלו באופן מיידי, גם אם יירשם עיכוב כלשהו בהסדר בין החברה לבין ישראל.

Source link

פוסטים קשורים

 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]