ישראל הזהירה את חיזבאללה לקראת חיבור הצנרת באסדת כריש - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שני | 24/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » ישראל הזהירה את חיזבאללה לקראת חיבור הצנרת באסדת כריש

ישראל הזהירה את חיזבאללה לקראת חיבור הצנרת באסדת כרישמתח בצפון – עוד שלב בדרך להפקת הגז והזרמתו לישראל: בתחילת השבוע הקרוב ישראל מתכננת לחבר את צנרת הגז מאסדת כריש אל החוף, וגם תעשה סדרת בדיקות שהמערכת תקינה. מדובר בצעד שיגביר את המתיחות שקיימת גם ככה בין ישראל לארגון חיזבאללה.

בישראל לא יודעים בצורה ברורה כיצד נסראללה יגיב למהלך הזה, ולכן ישראל מעבירה מסר מאוד חריף ללבנון ולחיזבאללה דרך המתווך האמריקני: כל פרובוקציה תיענה בתגובה חריפה מאוד.

צרפת היא נדבך חשוב במשא ומתן עם לבנון, והרמטכ"ל אביב כוכבי יוצא לצרפת להיפגש עם מקבילו כדי לדון בעניין הזה ובמתיחות בצפון – על רקע התקיפות בסוריה הלילה שהרשתות הזרות מייחסות לצה"ל.

אסדת הגז כריש (צילום: חברת אנרג'יאן)

אסדת הגז כריש | צילום:
חברת אנרג'יאן


בצמרת של לבנון מדברים בימים האחרונים על כך ש-90-95% מהבעיות במו"מ עם ישראל כבר נפתרו. אך גם ללבנונים וגם לישראל יש אבן נגף אחת שקוראים לה חיזבאללה.

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה שלח מסרים מאיימים לעבר ישראל בנאום שנשא היום, שבו הציע לישראל שלא להפיק את הגז עד שהמשא ומתן בין המדינות יסתיים. "אנחנו עוקבים אחר המשא ומתן שמנהלת לבנון. העיניים והאוזניים שלנו מופנות כלפי אסדת כריש", נאם נסראללה.

נסראללה: "הקו האדום – תחילת הקידוח"

מזכ"ל חיזבאללה המשיך: "הקו האדום הוא תחילת הקידוח של נפט וגז מאסדת כריש. ביומיים האחרונים פורסמו ידיעות שקידוח הגז יחל ללא דחייה, העברנו מסר שלא הגיע לתקשורת, העברנו מסר תקיף מאוד: שאם יחל קידוח הגז תהיו בבעיה. תהיו בבעיה".

אסדת כריש

אסדת כריש

אי אפשר לנתק את מה שנעשה בתוך לבנון מההתנהלות של חיזבאללה: לבנון נמצאת בפלונטר מדיני והיא מתקשה להקים ממשלה, לצד משבר כלכלי דרמטי שהולך ומעמיק. ב-48 שעות האחרונות 10 אזרחים לבנונים מצטברים בבנקים ודורשים לקבל את חסכונותיהם. התחושה ברחוב היא שהמדינה מתפרקת, לפחות כלכלית.

המערכת הלבנונית בסחרור וכולם מבינים, כולל נסראללה, שהפתרון היחיד זה הגז. מעל הכול נשאלת שאלה שאף אחד, כולל בישראל, יודע לענות עליה: האם המשבר הכלכלי הוא גורם מרסן, או שמא גורם מסלים?


Source link

פוסטים קשורים

 • קורס מסחר אלקטרוני

  by avidan
  by avidan

  מבוא העולם מתקדם מהר והמסחר האלקטרוני נמצא בכל מקום. רוב האנשים עדיין מתחילים,  ראית את היתרונות של קמעונאות מקוונת בעבר: מכירות מוגדלות, רווחים טובים יותר והכרה מוגברת של המותג. אבל …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • קורס שיווק דיגיטלי

  by avidan
  by avidan

  מבוא לקורס שיווק דיגיטלי קורס שיווק דיגיטלי הוא תהליך של יצירה, ניהול ואספקת תוכן שמושך, ממיר ומשמר לקוחות ביעילות. זה קשור ליצירת קשר עם הקהל שלך בצורה הנכונה כדי להבטיח …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]