ילדה בת 7 טבעה למוות בג'קוזי בירכא - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום שישי | 29/09/2023 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » ילדה בת 7 טבעה למוות בג'קוזי בירכא

ילדה בת 7 טבעה למוות בג'קוזי בירכא

ג


ילדה בת 7 תושבת נתניה טבעה למוות בג'קוזי במתחם צימרים בכפר ירכא שבצפון – כך נמסר הערב (ראשון) מהמרכז הרפואי לגליל בנהריה. הילדה הובאה על ידי צוות מד"א, תוך כדי פעולות החייאה, לבית החולים – ותוך דקות ספורות נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. "אנו משתתפים בצער המשפחה ומחבקים אותה בשעותיה הקשות", נמסר מבית החולים.

לפי צוותי מד"א שהוזעקו למקום, ההורים מצאו את הילדה בתוך הג'קוזי לאחר שטבעה. חובש בכיר במד"א חאטיב שחאדה ופרמדיק מד"א ניזאר גרייס סיפרו: "היינו ממש סמוך למקום והגענו לצימר, שם ראינו על שפת הג'קוזי ילדה כבת 7 מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק, כשבני המשפחה מבצעים פעולות החייאה בסיסיות בתדרוך טלפוני ממוקד 101 של מד"א".

"מיד התחלתי בפעולות החייאה מתקדמות וממושכות עם צוות הטיפול נמרץ שהגיע מהר למקום, פעולות ההחייאה נמשכו גם תוך פינוי לבית החולים", הוסיף שחאדה. 

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, עד כה בשנת 2022 טבעו למוות 15 ילדים, ארבעה מתוכם טבעו באמבטיה. עוד עולה מהנתונים כי בשנה הקודמת מתו 19 ילדים כתוצאה מטביעה. אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, מסרה כי "טביעה היא הסיבה השנייה בשכיחותה לתמותה. על פי הנתונים מרבית מקרי הטביעה של ילדים צעירים מתרחשים בסביבה ביתית או בצימר".


Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]