"יותר מסוכן מקוטייר, הסוהרים רועדים" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 19/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » "יותר מסוכן מקוטייר, הסוהרים רועדים"

"יותר מסוכן מקוטייר, הסוהרים רועדים"לפני כשבועיים החליט בכיר בכלא רימונים שהעבריין שרחביל עודה מג'לג'וליה, אחיו של האסיר המסוכן בישראל קוטייר עודה, יועבר מכלא "רימונים" שבשרון לכלא "דקל" שבנגב. השמועה על ההחלטה פשטה כאש בשדה קוצים ותוך זמן קצר הכלא הפך לזירת קרב. 

מאות אסירים, בהם בכירים בארגוני הפשע מהגדולים בישראל מהמגזר היהודי והערבי החליטו למרוד ולא למלא אחר הוראות הסוהרים ומפקדי האגף. שרחביל, שהוכנס לכלא כמה ימים לפני כן כדי להשלים את ריצוי עונשו (נדון לחמש שנות מאסר בפועל כחלק מהתיק של אחיו קוטייר ואנשיו בפרשת "האביב הערבי") סירב לעבור לכלא אחר משום ראה בכך השפלה ופגיעה במעמדו. האסירים מתומכיו פרצו במרד כדי להשאירו בכלא. בתא הפרדה בכלא מוחזק אחיו קוטייר שנדון באחרונה ל-18 שנות מאסר בפועל.

"הנהלת הכלא השפילה את שרחביל בכוונה כדי להקטין אותו ולרמוס את הכבוד שלו אז עשינו מרד בשבילו כדי להשאיר אותו בכלא. הסוהרים לא היו מוכנים לא האמינו שכולם יילחמו בשבילו ולא ישתקו על מה שעשו לו", שחזר אחד האסירים שהיה חלק מהמרד הגדול. "אחרי כמה דקות פרצה מלחמה בכלא. היה ברור שיהיה מרד בכל בתי הכלא עד שיבטלו את ההחלטה המשפילה".

כלא רימונים (צילום: Moshe ShaiFLASH90)

כלא רימונים | צילום:
Moshe ShaiFLASH90כוחות גדולים של יחידות שב"ס מיוחדות קיבלו הוראה לדכא את המרד בעודו באיבו ולא לאפשר למחאה להתפשט לבתי כלא אחרים. הכוחות פרצו לאגפים בכלא והאסירים מתארים קרבות של ממש. "הם ירו עלינו כדוריות מרובים, נכנסו בכוח לתאים ולאגפים. האסירים נלחמו בהם זרקו עליהם בלטות, קופסאות שימורים, הם היו מופתעים מעוצמת ההתנגדות שלנו", סיפר ר', אסיר בכלא. "מקורבים לקוטייר השתתפו בקרבות. זה  נמשך חמש שעות. נלחמנו בהם בכל הכוח כדי שלא ייכנסו לאגפים ולתאים. שברנו חלונות, מקררים. מי שישפיל את שרחביל יידע שיישלם. בפעם הבאה יהיה מרד בכל בתי הכלא".

חמישה אסירים ושני סוהרים נפצעו באורח קל ופונו לקבלת טיפול בבית החולים. שרחביל נשאר בכלא רימונים, שב"ס התקפל, האסירים ניצחו והוא ביצר את מעמדו כאסיר שהולך בשנה וחצי הקרובות לעשות כאב ראש גדול לסוהרים.

שבוע לפני שעודה האח נכנס לכלא הוא הספיק להסתבך בכתב אישום חדש. הפעם בגין איומים על פרקליט בכיר במחוז תל אביב. זה  קרה במהלך דיון בבית המשפט שנגע לתנאים המגבילים בהם היה במעצר בית טרם כניסתו לכלא. הוא ביקש כמה שעות ביום להתאוורר מחוץ לבית, אבל בית המשפט דחה את בקשתו. בעוד השופט רענן בן יוסף מבית המשפט המחוזי בתל אביב מקריא את החלטתו, עודה יצא בהפגנתיות מהאולם וטרק את הדלת בעוצמה רבה. 

בתום הדיון פנה כשהוא עצבני לפרקליט ואיים עליו: "מה שהיה עכשיו זה הכי אישי שיש". הפרקליט השיב לו בקור רוח: "שום דבר לא אישי". עודה ענה בזעם: "זה הכי אישי שיש. רק ממני ביקשתם אישורים ושעות לטיפולים שלא ביקשתם מאף אחד". עודה הניף את ידו באוויר בתנועה מאיימת. הוא הואשם בבית משפט השלום בתל אביב בגין עבירה של איומים. פרקליטתו עו"ד שני מורן הכחישה שמדובר באיומים אלא ושמדובר בחופש הביטוי ושעודה הביע בסך הכול את תחושותיו.

אז מי הוא שרחביל עודה שנחשב ליורשו של אחיו קוטייר? בעולם התחתון מתארים אותו כעבריין חסר מעצורים, אלים במיוחד שהופלל על ידי עד המדינה שתיאר כיצד קוטייר ושרחביל התעללו בו והיכו אותו באכזריות. הוא נדון לחמש שנות מאסר בפועל בגין סחיטה באיומים בתיק של אחיו וחייליו שנשפטו לתקופות מאסר ארוכות.

עודה קוטייר (צילום: פרטי)

קוטייר עודה | צילום:
פרטי"בעוד כשנה וחצי שרחביל ייצא מהכלא ואין לנו ספק שהוא ינהיג את הארגון שלו אחיו מבחוץ", אומר קצין משטרה ממרכז הארץ. "קוטייר ייעזר בו כדי שהחיילים שלו ימשיכו לפעול בשטח כדי שהארגון יהיה עוצמתי ומסוכן כמו בעבר הלא רחוק וכדי להזרים כספים שיפעילו אותו. שרחביל להערכתי יותר מסוכן מאחיו. הוא לא צפוי, יש לו עוצמה בבתי הכלא וראינו מה קרה במרד בכלא רימונים. כל ארגוני הפשע השתתפו במרד. שרחביל הוא קבלן ביצוע בארגון. איש המבצעים. אוי ואבוי למי שלא יעשה מה שהוא אומר".

שרחביל, הוא המוח שקובע את דרכי התנהלותו הארגון. יש לו ולאחיו מעל 100 חיילים שפועלים בשטחי המשולש, רמלה, לוד ובעיקר במרכז הארץ. הם מקורבים מאוד לראש ארגון הפשע הנמלט והמבוקש על ידי משטרת ישראל, ערן חייא ששוהה בטורקיה.

"יש לאחים עודה שיתופי פעולה עם ארגוני פשע יהודים ובהם הארגון של חייא ויוסי מוסלי. זה הארגון הכי אלים והכי מסוכן שיש היום בארץ. כולם משתפים עם הארגון של האחים עודה פעולה כי פוחדים מהם. תראה לי ארגון פשע אחד בישראל שהחיילים שלו העזו לירות על בתי כלא? רק האחים עודה מסוגלים לזה", ציין עבריין לשעבר. "המשטרה ושב"ס רועדים מהם. לארגון הזה יש אמצעי לחימה רבים, רחפניים, ביצעו חיסולים עבור ארגונים יהודים. גם לאחר המעצרים של קוטייר והחיילים שלו הם עדיין שולטים בשטח".

שרחביל הוא האח הצעיר של קוטייר. הוא בן 37, מאורס, יד ימינו של אחיו. עבריינים מתארים אותו כחכם, שנון, חד, כריזמטי אבל גם אכזרי מאוד.

עד המדינה  נגד האחים קוטייר הגיש בקשה לבית המשפט לקבל חלק מהפיצויים ששילמו האחים קוטייר ואנשיו לקופת המדינה. הוא טען שמאחר והוא נפגע עבירה מגיע לו  פיצוי כספי. "שרחביל עודה בעט בי בחוזקה בעין ובכל חלקי הגוף", טען עד המדינה. "נגרמו לי שברים בארובת העין. התעלפתי ואיבדתי את ההכרה כמה פעמים. ניתחו אותי בבית חולים ועד היום אני סובל מבעיה ראייה בעין הימנית".

שרחביל אמור להשתחרר בעוד כשנה וחצי מהכלא. קציני מודיעין בשב"ס ובמשטרת ישראל עוקבים אחר האחים ודואגים גם מהכלא להאזין לשיחותיהם כדי למנוע מהם להפעיל את חייליהם מהשטח. "שרחביל יותר מסוכן מקוטייר. סוהרים ושוטרים רועדים ממנו, פוחדים להתעסק איתו", הסביר עברין מהמשולש, "מה שהוא רוצה הוא מקבל וכשהוא ייצא מהכלא תתחיל ה'חגיגה'".


Source link

פוסטים קשורים

 • אפליקציות לקטנטנים

  by Shokor
  by Shokor

  למי מאיתנו שיש ילדים קטנים, יודע כמה הם נמשכים לסמארטפונים וכמה הם מוקסמים מאינסוף האפשרויות שהעולם הזה מציע. אז לכן החלטתי הפעם לסקור עבורכם מספר אפליקציות חינוכיות ומועילות שינעימו את …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • מבוא שיווק ברשתות חברתיות הוא לא רק פרסום בחשבונות המדיה החברתית שלך. מדובר ביצירת הרגלים בריאים ושיפור התוכן שלך כדי למשוך לקוחות. פרסום תמידי ועקבי תמיד כדאי לפרסם לפחות פעם …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • אבטחת מידע וסייבר

  by avidan
  by avidan

  אבטחת סייבר חשובה להצלחת החברה כמו שהיא חשובה ללקוחותיה. חומת האש של יישום האינטרנט חוסמת כל גישה לאתר לפרק זמן – בדרך כלל כ-30 דקות עד שעה – ומונעת התקפות …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]