יו"ר מועצת יש"ע החדש: "בפועל הייתה הקפאה" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 19/06/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » יו"ר מועצת יש"ע החדש: "בפועל הייתה הקפאה"

יו"ר מועצת יש"ע החדש: "בפועל הייתה הקפאה"

בנצי רובין, חדשות סרוגים07.09.22 17:45  י"א באלול תשפב

יו"ר מועצת יש"ע החדש: "בפועל הייתה הקפאה"

  צילום: אשר רוט

בריאיון ראשון לאחר שמונה לתפקיד יו"ר מועצת יש"ע החדש, שלמה נאמן (ראש מועצת גוש עציון) מדבר על המינוי החדש: "על גוש עציון אני אחראי, זה גם הבית, אבל גם המקום שבו אני עובד פול טיים, ושם אני נשאר. מועצת יש"ע זה ייצוג, אנחנו בוחרים מתוכנו אחד שבעצם מרכז פעילות שמייצגת את כולנו בסוגיות שחשובות לנו".

נאמן מתייחס לגיוון של המועצות ביש"ע ולתושבים השונים: "יש המון הבדלים, יש לנו ממרצ ועד בן גביר, גם חרדים, גם חילונים, גם סרוגים, גם סרוגים על הרצף, על הרצף, גם פוליטית יש ראשי רשויות ממפלגות מסוימות וראשי רשויות ממפלגות אחרות".

צפו בריאיון המלא עם שלמה נאמן:

בשנה החולפת מועצת יש"ע חטפה ביקורת על רקע הקו שהוביל היו"ר הקודם, דוד אלחייני שתמך בגדעון סער: "אני חושב שמועצת יש"ע צריכה לא להתערב בפוליטיקה – אלא רק בסוגיה אחת, טובת ההתיישבות. לכן זה הדבר המרכזי, זה גם מה שאני חושב שצריך… דוד אלחייני סבר שלתמוך בממשלה הרעה זו טובת ההתיישבות, אני חולק עליו, אבל בגלל שהוא ראה בזה טובת ההתיישבות הוא עשה נכון".

"מועצת יש"ע צריכה לעסוק בסוגיות שמיוחדות ליהודה ושומרון, שליטת המינהל האזרחי – זה שאין אצלנו שלטון ישראלי ואנחנו תחת משטר צבאי, בזה אנחנו צריכים לטפל"

בתוך כך, נאמן מעביר ביקורת חריפה על שרת התחבורה מרב מיכאלי והקטסטרופה בכבישים באזור: "פנינו עד עכשיו ואין עם מי לדבר. היא לא עונה. אלו סוגיות קיומיות בעולם בתחבורה – ופשוט אין לנו עם מי לדבר. יש אנשי מקצוע והמשרדים עובדים, אבל אני מקווה שהיא לא תהיה שרה עוד הרבה זמן במשרד הזה, כי זה גובל בהפקרות. אסור שהדבר הזה יימשך".

עבודות בכביש המנהרות (צילום: יובל דובסקין, דן בן עמרם בע"מ)

עוד באותו נושא

"להודות לשוכן בבית הזה": שלמה נאמן עלה להר הבית

למרות היחס הקר של חלק משרי הממשלה, שלמה נאמן בוחר לציין לטובה את שר השיכון זאב אלקין: "צריך להגיד מילה טובה למשרד השיכון תחת אלקין, שהגביר את התכנון ביהודה ושומרון. המשרד אכן השקיע בנו יותר בתכנון. אבל היתרי הבניה בפועל תקועים במשרד הביטחון ובמשרד ראש הממשלה".

נכון להיום, ביישובי יהודה ושומרון מתגוררים מעל חצי מיליון תושבים, נאמן מדבר על העתיד: "התוכנית המרכזית שלנו בשנים הקרובות, 10-15 שנה הקרובות, זה להגיע למיליון תושבים ביש"ע, לזה אנחנו שואפים, ואין שום דבר שמפריד בינינו ליעד הזה – חוץ מהקפאה שקטה".

היישוב רבבה (צילום: נאסר יסתיה/פלאש 90)

לשאלה האם ממשלה עתידית של נתניהו תבנה יותר, הוא משיב: "אני מאוד בונה ונילחם על זה, נתניהו לא נתניהו – אנחנו בעד ממשלת ימין כי אנחנו בעלי ניסיון, כי ממשלת ימין מקדמת יותר. אבל כל ראש ממשלה שיגיע אנחנו נפנה אליו ונגיד לו – תן לנו לבנות. טוענים שיהודה ושומרון זו בעיה? זה הפתרון למצוקת הדיור בתל אביב, בנתניה ובכפר סבא".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו

Source link

פוסטים קשורים

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]