"יובה צריכה לשקול לוותר על האירופית" - BShokor

הבלוג של שוקור בדארנה

مدونة شكر بدارنة

יום רביעי | 28/02/2024 |
شكر في درنة
שוקור בדארנה
Home » מאמרים » "יובה צריכה לשקול לוותר על האירופית"

"יובה צריכה לשקול לוותר על האירופית"

ייאלץ להתמודד עם העומס. אלגרי (Photo by Emmanuele Mastrodonato/Liv (צילום: ספורט 5)

ייאלץ להתמודד עם העומס. אלגרי (Photo by Emmanuele Mastrodonato/LiveMedia/NurPhoto via Getty Images) | צילום:
ספורט 5


המחזור האחרון של ליגת האלופות מתקרב, ואיתו ההכרעות: מי תעפיל לשלב הבא, מי תודח – וכמובן שאלת המקום השלישי, זה שיוביל להשתתפות בשלבי הנוק אאוט של הליגה השנייה בטיבה – הליגה האירופית. והדילמה הזאת עומדת בפני לא מעט מועדונים (בוודאי הגדולים שבהם) – האם בכלל כדאי להמשיך את העונה בליגה האירופית, במטרה (אולי) לזכות בעוד תואר, או כאשר אבד הסיכוי להעפיל לשמינית גמר ליגת האלופות – זה הזמן להתמקד בליגה.

דילמה כזו עומדת בפני יובנטוס, שתיאבק מול מכבי חיפה על המקום השלישי – במשחקים שייערכו ביום רביעי. הגברת הזקנה תעלה למשחק ביתי מול פריס סאן ז'רמן (שכבר הבטיחה העפלה, ונאבקת מצידה על המקום הראשון בבית); ומכבי חיפה תעלה למשחק מול בנפיקה, ותנסה להשיג עוד ניצחון אחד – ולקוות לטוב. ב"סקיי ספורטס" ניתחו את הסיבות – בעד ונגד השתתפות בליגה האירופית, מבחינת האינטרס של יובה ושל המאמן, מסימיליאנו אלגרי.

למה בעד? "סקיי" ציינו בסיבות לחיוב – ראשית את התואר. יובנטוס סיימה את העונה שעברה ללא אף תואר, וזכייה בליגה האירופית תהיה תואר אירופי משמעותי ראשון מאז הזכייה בסופר קאפ בשנת 1996 (לפני 26 שנה). יובה היא מועדון שרגיל לזכות בתארים, בעיקר באליפות – וזו סיבה מספיק טובה; ובל נשכח, זכייה בליגה האירופית מבטיחה מקום בליגת האלופות בעונה הבאה.

כמו כן, ציינו שם שיותר משחקים (במסגרת האירופית, שתהיה משנית למאבקי הליגה), יאפשרו יותר הזדמנויות לשחקנים הצעירים להראות את עצמם, כמו גם לצבור ניסיון במסגרת יוקרתית. סיבה אחרונה ולא פחות חשובה היא הסיבה הכלכלית – אם תודח מליגת האלופות, היא צפויה לאובדן הכנסות של קרוב ל-30 מיליון יורו. השתתפות בליגה האירופית תכניס למועדון סכום מוערך ב-20 מיליון יורו, דבר שיצמצם את ההפסד.

למה נגד? הסיבות הללו בעיקר נוגעות לשאלת העומס על השחקנים. ראשית, פירושה של השתתפות בליגה האירופית היא טיסות – שמקשות על רצף האימונים, ומאפשרות זמן התאוששות נמוך יותר (משחקים בחמישי וראשון/שני). עומס פירושו, כמובן, גם פציעות – דבר שיובה כזכור חווה ממנו לא מעט לאחרונה גם ככה (ע"ע הפציעה של די מריה בסמי עופר נגד מכבי חיפה), וכמו כן – מדובר גם בהסחת הדעת מהמאבק בליגה המקומית, על האליפות – שנחשבת ללחם והחמאה של יובה, בוודאי בעשור האחרון.

Source link

פוסטים קשורים

 • סיומות אתרי אינטרנט

  by Shokor
  by Shokor

  האם מפת האינטרנט הולכת להשתנות, לפחות בכל מה שקשור לכתובות האינטרנט והסיומות הידועות שכולנו מכירים? יכול מאוד להיות שהתשובה החיובית. מסתבר שיש גוף שנקרא "תאגיד האינטרנט לשמות משויכים" (ICANN), שמחליט …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail
 • זהו למעשה עידן מפרסום ושיווק חומרי: חלפו למעשה הזמנים מפרסום אוניברסלי. חברת שיווק דיגיטלית יוצרת את יוזמת הפרסום והשיווק תוך הדגשת התכונות הבולטות בצורה כזו שהן פוגעות בקהל בהזדמנות המהירה …

  0 FacebookTwitterPinterestEmail

BShokor.Net

[tell-a-friend id="1" title="לחץ כאן להמליץ לחבר"]